Bancuri diverse

  •  
    • 5531 mesaje
    21 Oct 2008, 16:57
    0 0
    Pretul creierului
    In spital se afla un pacient grav bolnav.
    Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final, intra un medic obosit si abatut. "Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind fetele ingrijorate "singura speranta pt. ruda d-voastra este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra."
    Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste.
    In sfarsit, unul intreba: "Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?"
    "Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e creierul de barbat, 200 euro cel de femeie."
    Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care barbatii din sala incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor, chiar daca unii zambeau.
    In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe: "Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret?"
    Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse: "Cele femeiesti costa mai putin pt. ca sunt creiere folosite, celelalte sunt ca noi."
    ====
    Care este diferenta dintre MITA si DAR

    - Un DAR este atunci cand cel care primeste spune: "Multumesc!", iar cel care da spune: "Sa nu mai vorbim despre asta!"

    - O MITA este atunci cand cel care da spune: "Multumesc!", iar cel care primeste spune: "Sa nu mai vorbim despre asta!
    ====
    Leul cheama toate animalele si le spune
    - Cei frumosi - in stanga, cei destepti - in dreapta
    Toate animalele s-au despartit, numai maimuta a ramas pe loc
    - Dar, tu ce faci? Intreaba leul
    - Ce vrei, sa ma rup in doua ?
    ====
    Iese Leul nervos din vizuina si se repezi la vulpe:
    ...Ia spune draga, cine e regele animalelor ?
    - Tu, tu, tu esti, maria ta, se lingusi vulpea. .
    Mai merge si da peste lup:
    - Ia zi gustere, cine e regele animalelor, ca-ti mananc ficatii acu'!
    - Doar tu, Maria ta, zice lupul, galben de frica.
    Mai merge el... Intr-o poiana elefantul manca linistit niste iarba:
    - Ia zi ma, umflatule, cine e regele animalelor, ca-ti scot inima si ti-o arat .
    Elefantul il prinde cu trompa de cap, il izbeste de vreo 3 copaci si-l lasa lat in mijlocul drumului, pascand in continuare netulburat. Dupa juma de ora de lesin, Regele se trezi mormaind:
    - Frate... daca nu stii, nu stii si gata, nu trebuie sa devii violent acu'..
    ===
  •  
    • 5531 mesaje
    21 Oct 2008, 17:01
    0 0
    * S-au adunat intr-un loc trei francezi. Au baut sampanie, cognac. Au fumat un trabuc, au mai baut o cafea. Intr-un cuvant, s-au relaxat civilizat si au plecat acasa in liniste.
    * S-au adunat intr-un loc trei rusi. Au baut vodka si alcool dublu rafinat. S-au luat la bataie, dupa care s-au dus fiecare la casele lor. Intr-un cuvant, s-au relaxat civilizat si au plecat acasa in liniste.
    * S-au adunat intr-un loc trei arabi. Au aruncat in aer o masina, un hotel si un supermarket, au deturnat un avion, l-au ciocnit de un zgarie-nori, au detonat 3.000 kg TNT... total 3458 victime.
    Iata ce face omul cand n-are voie sa bea!
    ====
    Sotia se pregateste sa prajeasca un ou , cind tocmai se intoarce sotul acasa si incepe sa tipe:
    "ATENTIE!!! ATENTIE!!! MAI MULT ULEI !!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI !!!
    O SA SE ARDA!!!ATENTIE!!! INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L!!! HAI!!!
    ATENTIE!!! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE TERMINE!!! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SAREA!!!"
    Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba:
    -"De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou???
    "Barbatul raspunde foarte calm:
    -"Asta ca sa-ti faci o idee de cum ma simt eu cind conduc masina si tu stai linga mine...."
    ====
    O tiganca se duce la teatru. La întoarcere, tiganul o întreaba: - Cum a fost, fa, la teatru? - Stai sa-ti povestesc. La intrare, toata lumea tinea beletele în mîna, asa ca l-am scos si eu. La usa , unul mi-a rupt beletul. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io. Am intrat, > m-am pus pe scaun si deodata s-a stins lumina. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io. La un moment dat, ala de statea lînga mine, mi-a bagat mana înntre picioare. Am vrut sa tip, dar, cum nimeni nu tipa, n-am mai tipat nici io. - Lasa asta, fa. Piesa, piesa cum a fost? - Mult mai mare decît a ta!
    ====
    Deschide un document nou in Word si scrie =rand(200,90), apoi apasa enter
  •  
    • 2191 mesaje
    22 Oct 2008, 01:16
    0 0
    The quick brown fox jumps over the lazy dog. The quick brown fox jumps over the lazy dog. The quick brown fox jumps over the lazy dog. The quick brown fox jumps over the lazy dog. The quick brown fox jumps over the lazy dog. The quick brown fox jumps over the lazy dog.


    interesant
  •  
    • 2794 mesaje
    22 Oct 2008, 14:43
    0 0
    Acum tare ar fi sa ne si explice cineva chestia asta....tare sint curioasa care o fi rostul acestor 135 de pagini!!!