surpriza ptr nuntasi

  •  
    • 118 mesaje
    11 Oct 2008, 12:55
    0 3
    buna, evelor! voi fi mireasa si am cautat pe net idei ptr a ii face pe nuntasi sa se simta cat mai bine, dar nu am gasit. spre exemplu, o idee ar fi un dans special al mirilor sau afisarea unor poze cu un proiector care arata cum s-au cunoscut parintii, copiii(adica mirii) care au crescut si cand s-au intalnit. voi ce ati mai vazut pe la nunti sau chiar la propria voastra nunta? va rog, dati-mi o idee. multi pupici
  •  
    • 13910 mesaje
    11 Oct 2008, 15:49
    1 0
    in primul rind, casa de piatra, sa fiti fericiti, sa aveti -cind va veni clipa- copii frumosi si sanatosi!

    ei, acum sa vedem....dansul ala al mirilor e clasic, nunta se incepe cu dansul lor (daca luati ceva lectii sa faceti un vals deosebit e si mai bine).
    ideea cu poze, proiector, zau...mi se pare tare aiurea, chiar nu vei face ca nuntasii sa se simta bine, doar se vor plictisi si vor trage la masea pina se termina etalarea pozelor....
    ca sa se simta bine lumea trebuie sa ai muzica pt. toate gusturile (ma rog, asta o stie toata lumea), cu exceptia manelelor.
    mincarea nu trebuie sa vina prea rar, mai bine bagi un fel in plus fata de meniul clasic, sa-i zic asa...stiu ce zic, am auzit atitea comentarii referitoare la mincare si bautura!!!
    (la ultima nunta, una mai fitzoasa, nu au avut bere, iti dai seama, majoritatea voia bere, era vara...na!)
    apoi, sa se simta lumea ok, trebuie sa treceti pe la mese, schimbati cite o vorba, ciocniti un pahar (hihihi...voi cu sampanie pt. copii, ca nu stie lumea ce aveti in pahar)....
    ce am zis eu sint clasice.....dar, in general, nu se tine cont si tine o hora sau nu stiu ce joc din asta de se plictiseste lumea ....

    ei, idei nu
  •  
    • 118 mesaje
    11 Oct 2008, 19:42
    2 0
    ma bucur ellado ca mi-ai raspuns, ma tot gandesc...dar chestia cu proiectorul nu mi se pare demodata,mai ales daca caut sa pun si nuntasii in poza.mai vreau pareri, idei. deci trebuie deschis cu vasul mirilor? interesant.
  •  
    • 13910 mesaje
    11 Oct 2008, 20:27
    0 0
    off....nu m-am uitat dupa ce am trimis mesajul, dar am scris mai multe....am uitat ca asta nu te lasa sa scrii cearsafuri....

    ei, nu am zis ca e demodata ideea ta, nici macar nu stiu daca am mai auzit asa ceva.
    dar, asa ceva faci la reuniunea de familie, la 1 an de la nunta, de craciun, sau mai stiu eu ce adunari....dar nu la o nunta!
  •  
    • 4 mesaje
    11 Oct 2008, 22:01
    0 0
    sal,evelor sunt noua venita
  •  
    • 2191 mesaje
    12 Oct 2008, 01:05
    0 1
    puiitai..si..care e ideea?

    dacris, ideea ta nu e demodata, dar este destul de plictisitoare.
    ca nuntasii sa se simta bine, nu trebuie sa le oferi surprize sau cine stie ce chestii (de ex. am fost la o nunta plina de surprize..dansatoare din buric, dans popular, o tipa de statea in cap, in maini si in toate pozitiile..un comediant cunoscut..rezultatul??? foooarte boring)
    in schimb, un cvartet la inceputul nuntii (2-3 ore, pt primirea invitatilor) mi se pare de bun gust.
    am fost la o nunta saptamana trecuta...au avut doar cvartet si un foc de artificii, alte surprize nu..dar a fost cea mai frumoasa nunta la care am participat pana acum (si am fost la vreo 20). atmosfera a fost super..toata lumea a plecat la 7 dimineata..deja se transformase in after hours
    muzica buna, mancare si bautura buna, mirii foarte "saritori"..
    poti face o nunta de neuitat si fara momente surpriza depinde de voi si de starea voastra de spirit.
  •  
    • 1352 mesaje
    12 Oct 2008, 09:50
    0 0
    Exista fotografi de nunta care au serviciu de printare a pozelor pe loc.
    la inceputul nuntii iti faci poza cu fiecare invitat/cuplu de invitati si cand pleaca le dai poza.
  •  
    • 118 mesaje
    12 Oct 2008, 12:17
    0 0
    sunt foarte incantata de parerile voastre, va iubesc, pe cuvant! deci addicyv3 cum adica cvartet? adica vals sau cum?numai din partea mirilor? cu artficii nu stiu daca imi permit. da, am sa caut sa ofer o surpriza, doua, nu mai mult.nici circ sa fie, ce d-zeu!ce mult conteaza mancarea si bautura...am ales un restaurant bun.mi se pare cea mai BUNA idee asta cu printarea pozelor! mi se pare fantastic de super! tanke you, miraje_aev, asa am sa fac!
  •  
    • 261 mesaje
    12 Oct 2008, 13:31
    0 0
    draga mea casa de piatra si numai bine,si eu am fost mireasa acum 3 luni,eu te sfatuiesc sa fii cat mai vesela si fericita caci mirii sunt cei mai imp si ei fac cu adevarat o nunta,sa stii ca o sa treaca ffff repede caci eu una nu am simtit cum a trecut acea zi,noi nu am facut nimic deosebit doar am deschis seara cu un dans restul a venit de la sine si toata lumea s-a simtit extraordinar,fiti voi insiva si atunci totul va fi bine,petrecere frumoasa si profita ca esti MIREASA PT CA VA TRECE F REPEDE SI DISTREAZA-TE SA AI AMINTIRI DEOSEBITE...te pup si sa vina si BEBE....
  •  
    • 10816 mesaje
    12 Oct 2008, 15:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13910 mesaje
    12 Oct 2008, 20:41
    0 0
    dacriss77, tu glumesti, nu? : "... deci addicyv3 cum adica cvartet? adica vals sau cum?numai din partea mirilor? "
  •  
    • 3311 mesaje
    12 Oct 2008, 21:00
    0 0
    la o fantana de ciocolota te-ai gandit?
    asta cu pps urile e pe de o parte draguta, dar pe cealalta.. nu stiu cati ar fi interesati sa stea cu ochii in sus si sa se uite la pozele voastre.
    eu as aduce un cantaret de muzica populara
  •  
    • 1784 mesaje
    12 Oct 2008, 21:24
    0 0
    cred ca nu glumeste...
  •  
    • 118 mesaje
    12 Oct 2008, 22:33
    0 0
    gata,gata! va rog frumos! nu stiam ce inseamna cvartet! imi cer scuze! cu ciocolata mi se pare asa si asa. tot cu printatul pozelor imi place
  •  
    • 118 mesaje
    12 Oct 2008, 22:48
    0 0
    si, ellado, pe langa altele, nu-i frumos sa faci observatii...
  •  
    • 13910 mesaje
    12 Oct 2008, 23:01
    0 0
    eu ti-am spus-o frumos, care-i problema ta?
    -nu e nici o rusine sa intrebi daca nu stii ceva-
    nu-i frumos sa faci observatii? dar ce-i frumos? doar sa cinti in struna initiatoarei de toping?
    da, draga, e foarte frumos sa aduci un proiector la nunta.....ia sa vezi ce bine se vor simtii invitatii.....daca va mai ramine vreunul!
  •  
    • 118 mesaje
    13 Oct 2008, 00:42
    0 0
    mda...pareri si parei, elodia. scuze, ellado si te rog frumos sa respecti fumurile initiatoarelor de topicuri.:oricum va multumesc pentru idei care imi vor fi de folos
  •  
    • 1639 mesaje
    13 Oct 2008, 09:29
    0 0
    dacris77 eu zic sa faci ce simti tu....daca vrei un proiector adu un proiector....daca vrei poze, adu poze..... e nunta ta si tu trebuie sa te simti bine si sa faci cum doresti tu, nu mai tarziu sa iti para rau ca nu ai facut asa cum ai vrut si ai ascultat pe x si pe y ...
  •  
    • 1639 mesaje
    13 Oct 2008, 09:30
    0 0
    si totusi...mai bine vorbesti cu viitorul sot, cu parintii....cu viitorii tai nasi....ei o sa stie mai bine si o sa te intelegi cu ei decat sa asculti ca x zice ceva....ca lui y nu-i convine....si etc
  •  
    • 13679 mesaje
    13 Oct 2008, 11:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator