vraji cu menstruatie

  •  
    • 63 mesaje
    8 Oct 2008, 21:15
    19 35
    Cu riscul sa imi sara multe in cap si sa inceapa cu mistoul, astept totusi pareri serioase despre un subiect ciudat: ati auzit de vraja cu sange de menstruatie in cafea? Pe cele care pot vorbi serios despre asta le invit sa impartaseasca pareri si detalii din experienta proprie sau din cele auzite
  •  
    • 482 mesaje
    9 Oct 2008, 08:48
    30 20
    eu am auzit multe despre asta
    bunicile si mamele faceau asta mai mereu.
    asa se explica ca pe vremuri tineau casniciile toata viata.

    hai sa-ti zic concret ce mi-a zis bunica mea din partea tatalui, tata vitreg ce este drept.
    pentru ca efectul sa fie maxim se procedeaza asa: primele trei zile de menstruatie, in fiecare dimimeata pui un pic (cam o lingurita) din licoarea magica in cafeaua ta.
    si seara la fel, cu doua ore inainte de culcare, la fel. pentru ca bunicile nu prea beau cafea pe vremuri, puneau in ceai, dimineata in ceaiul de musetel si seara in cel de tei.
    acum te orientezi si tu, daca nu bei cafea, pune in cola sau in pepsi.
    repet, trebuie ca tu sa bei asta trei zile la rand.
    abia in a patra zi ii poti pune si lui, insa doar un varf de pipeta, numai dimineata.

    se pare ca este reteta minune si ma bucur ca ti-o pot impartasi. bunica mea a avut o casnicie super fericita de 60 de ani iar sotul ei a iubit-o pana in ultima clipa.

    daca este ceva neclar, ma poti intreba

    cu prietenie
    io_simplu
  •  
    • 5457 mesaje
    9 Oct 2008, 08:55
    6 6
    Simplu, numai de prostii te tii

    Eu sunt mai interesata de ce isi doreste initiatoarea topicului sa stie acest fapt, la ce o ajuta pe ea in viata (de cuplu)...
  •  
    • 482 mesaje
    9 Oct 2008, 08:55
    11 7
    am uitat sa spun ca bunica zicea ca se chinuiau rau femeile sa obtina acea lingurita pe vremuri.

    apucand ceva ani dupa revolutie mi-a zis sa folosesc doar ob-uri ca din ele se poate scurge mai usor

    sincera sa fiu, a avut dreptate.
    foarte desteapta, bunica mea. sunt bucuroasa ca mi-a fost atat de apropiata, saraca de ea, a murit in somn, nici n-a stiut ca s-a dus.
  •  
    • 3354 mesaje
    9 Oct 2008, 09:20
    8 7
    am auzit si eu, dar nu am vb cu nimeni care a procedat asa...

    mie nu mi se pare f sanatos... si nu stiu daca asta o fi secretul unei casnicii fericite sau nu...

    de multe ori am auzit ca amantele fac asemenea chestii ca sa desparta familia...

    nu ca sotia face ca sa-l tina pe om...
  •  
    • 482 mesaje
    9 Oct 2008, 09:41
    5 2
    dili, nu-mi spune ca strugurii erau negri
  •  
    • 5457 mesaje
    9 Oct 2008, 10:16
    4 3
    ...si zemosi
  •  
    • 8253 mesaje
    9 Oct 2008, 10:40
    1 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    9 Oct 2008, 11:57
    2 1
    simplisto, mi-am adus aminte de asta:

    "bebe_girl la data: 2008-10-03 19:49

    folosesc tampoane de 2 luni..intreberea e urmatoarea:ce fac cand am nevoie la toaleta? "

  •  
    • 9367 mesaje
    9 Oct 2008, 11:58
    3 1

    dili, ai probleme cu pateul?

    mai ziceti bre. io am auzit si de o vraja cu urina in supa, dar nu stiu exact cum se face.
    io_simplu, de asa ceva ti-a zis bunica ceva?
  •  
    • 3036 mesaje
    9 Oct 2008, 12:43
    14 2
    bleah...

    stiam ca unele femele de mamifere isi halesc placenta, dupa ce fata puii, ca sa nu se iroseasca nutrientii - da' de femei care isi halesc endometrul si sangele menstrual, ca sa isi asigure fidelitatea barbatilor, nu mai pomenisem.

    scarbos, foarte scarbos.

    cred ca numai o disperare ingrozitor de mare poate sa determine o femeie sa inghita asa ceva.

    de fapt, e trist, foarte trist.
  •  
    • 13679 mesaje
    9 Oct 2008, 13:17
    5 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8901 mesaje
    9 Oct 2008, 14:35
    3 2
    naiba m-a pus sa citesc topicul!
    tre sa pap muuuulta lamaie acum. bleah!
    zau asa....chiar e foarte adevarat?
    nu trebuie sa rostesti nimic inainte de a bea cafeau aia? parca nu se prinde calumea daca nu....spui si un vers, doua.
  •  
    • 1094 mesaje
    9 Oct 2008, 17:13
    6 0
    e o mare prostie ce aud care nu are nici un efect decat de scarba.
    apoi cine incearca sa tina pe cineva prin inselatorii babesti sa si asume si efectele care nu vor fii cele asteptate..
  •  
    • 1995 mesaje
    9 Oct 2008, 18:07
    14 6
    Cand sunt la menstruatie
    Am o inspiratie
    O vraja, doua sa fac
    Sa imi tin al meu barbat

    Insa am o dilema,
    Oare ce strategema
    Sa aplic cu al meu sef
    Ca este cam nazuros

    Sa-i ii pun un pic de rahat,
    In al sau caimac?
    Sau un strop de saliva,
    In a sa coliva ?

    Vreau sa-mi dea o prima mare,
    Chiar daca sunt incepatoare
    Vreau sa ma aprecieze-n veci
    Ai mei colegi.

    Nu ma luati la mistou
    Caci lucrez intr-un birou,
    Sfatuiti-ma serios,
    Ca sa-mi fie de folos
  •  
    • 21507 mesaje
    9 Oct 2008, 18:58
    4 0
  •  
    • 262 mesaje
    9 Oct 2008, 21:19
    7 0
    esti tare doublepink....merge versu tau cu procesul fetelor...si cred ca iasa un descantec de nu mai pleaca omu 100 de ani de la poala muierii sale....ba fetele da voi unele cred ca chiar aveti probleme grave de va coace mintea asemenea scarbosenie pentru a pastra nu stiu ce mascul o viata intreaga...nu va plictisiti de acelasi peisaj tot timpul?
  •  
    • 7743 mesaje
    9 Oct 2008, 21:26
    7 1
    cat de disperata , de trebuie sa fie cea care crede in asemenea idiotenie... in vraji cu menstruatie ?
    lemn!

    dragoste cu sila, nu se poate!
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    10 Oct 2008, 09:16
    10 4
    simplisto
    pun pariu ca se gasesc o gramada de tute care vor lua de bun ce ai scris tu acolo
  •  
    • 1109 mesaje
    10 Oct 2008, 10:16
    4 7
    iak,iak, abia am baut un ceai .............
    bai ce tampenie,cat de idiot poti sa fii incat sa crezi asa ceva?