Cunosc o vrăjitoare care m-a ajutat

  •  
    • 8 mesaje
    28 Sep 2022, 23:07
    0 0
    Buna, mă simt inconfortabil sa vorbesc despre asta dar poate ajuta pe cineva. Am ales să îmi ascund identitatea pentru a nu mă simți personal jignită de posibilele comentarii. În urmă cu exact 3 ani, am cunoscut pe cineva care și-a bătut joc de mine și la momentul respectiv credeam că a plecat doar pentru că avea o pasă proastă așa că am decis sa mă încred în prima persoană care a spus că este vrăjitoare. Am inceput cu o cartela încărcată cu 6 euro în schimbul unei citiri. De atunci am ajuns la 300 de lei pentru o lucrare propriu zisă. Așa că de dimineață, plină de naivitate și prostie m-am dus sa ii pun. După nici două zile a trebuit să mai dau încă 700 de lei pentru că aș avea farmece și trebuie neapărat dezlegate. I-am dat chiar daca stăteam prost cu banii. A treia oară mi-a mai cerut o sumă de bani dar exact nu îmi aduc aminte cat. Am conviețuit să îi dau un telefon pentru băiatul ei în schimbul continuării. După nici câteva ore m-a sunat pentru inca o cartela de incercat. Mai pe urmă să îmi spună că mai trebuie 1000 de lei pentru lumânări de botez să pună pe fiecare lumânare cate o bancnotă de 100 de lei și după ce e gata îmi înapoiază cei 1000 de lei. Neavând toată suma am trimis doar in jur de 800 de lei și am spus că e ultima plata făcută. Au trecut câteva zile și disperata i-am cerut banii pentru că am tras de la utilități și mâncare punând preț pe cuvântul ei. Evident că răspunsul ei a fost ,,nu am sa te mint, banii au ars împreună cu lumânările''. Am făcut puțin scandal și bineînțeles că tot nu mi-am primit banii înapoi. Au urmat amenințările. După ce am reușit să scap, după puțin timp am incercat la cineva de pe YouTube. Anume un bărbat pe nume Aviv... Prețul lui a fost din start 1700 de lei și chiar s-a arătat binevoitor sa îmi înceapă înainte lucrarea cu o zi. Urmând să îi dau banii a doua zi și să îmi trimită un mesaj cu ,,Eu m-am ținut de cuvânt, acum este randul dvs''. Am zis bine, am trimis 2000 de lei crezând că de la sine se înțelege că eu chiar îi respect munca și dacă mi se rezolva problema îi voi da mai mult. Am schimbat de atunci încă câteva vorbe, eu nu i-am mai zis nimic și nici el. Mi-am dat seama că nu a fost nimic din ce a spus el. Am avut mult bun simt cu aceste persoane și mai sunt câteva povești în care am fost dezamăgită și îmi asum lipsa mea de inteligență. Ce am vrut să scot in evidenta este că 1 la mana, vrăjitoarele reale nu se găsesc pe Facebook, recenziile bune nu sunt mereu o sursa de încredere și pot fii doar o cursă proastă. Mai exact o invitație către o noua experiență proastă dar puțin mai diferită. Daca e cineva care a ajuns pana aici și s-a regăsit în ale mele pățanii cu vrăjitoarele de pe net și încă este in căutare de cineva serios, îl pot ajuta cu o recomandare și chiar cu o discuție amicală dacă este nevoie. Urăsc abuzurile asupra minților derutate care caută ajutor și chiar îmi doresc să ajut pe cineva cu o vrăjitoare buna daca are nevoie