Cum explorezi in timp ce cauti jumatatea

  •  
    • 1 mesaje
    21 Ian 2022, 13:47
    0 0
    Salut ma apropii de 30 de ani  , si voi incepe prin a mentiona ca am avut pana acum doar 2 relatii de scurta durata  , si in trecut am apelat si la "profesioniste" (din lipsa).
    Am o cariera foarte buna , sunt disciplinat , sportiv etc , citesc , gatesc, curat,nu depinde de nimeni ,  pe scurt pot zice ca sunt un adult functional. 

    Ma vad in situatia ingrata in care  am ajuns sa nu am suficienta experienta de viata (a se citi cu femeile) , as vrea sa o capat, as vrea sa explorez , sunt deosebit de curios  , as vrea sa "dau iama in populatie"  , cu toate acestea nu vreau nici sa am regrete mai tarziu ca am indus in eroare pe cineva / ca am pacalit / ca am pierdut timpul ( am fost crescut in mentalitatea asta).

    Am standarde foarte inalte cu privire la o partenera , standarde pe care mi-le impun si mie si celor din jurul meu) , stiu cum ar trebui sa arate partenera mea , cu toate acestea am nevoi.

    Pana acum mi s-a intamplat de 2/2 ori sa fiu sincer de la inceput sa spun ca nu caut ceva serios , am luat-o ca atare , dupa care partenera la scurt timp a inceput ca vrea ceva serios. Practic eu nu mai am incredere in femei cand zic verde in fata ce vor. Am in spatele capului "e doar un truc vrea mai mult".

    Ce vreau sa fac e sa explorez , sa caut in continuare, in timp ce bineinteles am o viata sexuala activa si libera dar si o viata in care vreau sa fiu sincer cu mine si cu cele din jur.

    Cum pot sa ii spun unei femei  fara sa fiu badaran / nesimtit pe ocolite "uite , nu corespunzi cu standardele mele , nu vad un viitor impreuna , daar , vreau sa ma distrez acum si daca si tu esti ok cu asta , stiind ca opinia mea nu se va schimba,  hai sa trecem la treaba " ?

    Nu inteleg cum reusesc unii barbati sa aiba aventuri , in care femeile sunt 100% sigure ca nu era nicio sansa, si care au vazut actiunea ca pe ceva trecator, fun ? 

    Ceva e clar ca fac gresit si intreb aici , poate aveti vreo idee care ar fi o abordare buna , a fi sincer dar nu badaran ?

    Acest mesaj a fost editat de către badrian7: 21 Ian 2022, 13:50