Escroacele de pe diverse site-uri care nu au nici un har

  •  
    • 18 mesaje
    5 Nov 2021, 13:00
    0 0
    ATENTIE la aceasta Viviana 26!!! Este o mare escroaca, nu are nici o treaba cu previziuni, astrologie, citire tarot si tot ce mai indruga ea pe acolo cu vorbe multe si frumoase. Este o pustoaica obraznica, Dobre Oana Ruxandra care insista sa primeasca banii in cont desi nu are acest har, nu doreste sa se arate la fata, doar "sedinte telefonice", foarte dubioasa tipa. Eu am facut prostia sa o contactez pentru o sedinta de 30 de minute si am fost socata sa vad cat de mult abereaza si bate campii, dupa 10 minute am cerut sa oprim asa zisa "sedinta" ca mi s-a parut penibil sa stau sa ascult niste aberatii balbaite. Am inregistrarea convorbirii pentru cei care doresc sa se convinga. De asemenea, am rugat-o frumos sa imi inapoieze banii si a devenit obraznica, m-a blocat. Oricum, are plangere facuta la politie pentru escrocherie si toti cei care descopera astfel de individe ar trebui sa faca plangere pentru a se lua masuri.
    Acest mesaj a fost editat de către IuliaCor: 5 Nov 2021, 13:41
  •  
    • 100 mesaje
    9 Nov 2021, 12:12
    0 0
    IuliaCor said:ATENTIE la aceasta Viviana 26!!! Este o mare escroaca, nu are nici o treaba cu previziuni, astrologie, citire tarot si tot ce mai indruga ea pe acolo cu vorbe multe si frumoase. Este o pustoaica obraznica, Dobre Oana Ruxandra care insista sa primeasca banii in cont desi nu are acest har, nu doreste sa se arate la fata, doar "sedinte telefonice", foarte dubioasa tipa. Eu am facut prostia sa o contactez pentru o sedinta de 30 de minute si am fost socata sa vad cat de mult abereaza si bate campii, dupa 10 minute am cerut sa oprim asa zisa "sedinta" ca mi s-a parut penibil sa stau sa ascult niste aberatii balbaite. Am inregistrarea convorbirii pentru cei care doresc sa se convinga. De asemenea, am rugat-o frumos sa imi inapoieze banii si a devenit obraznica, m-a blocat. Oricum, are plangere facuta la politie pentru escrocherie si toti cei care descopera astfel de individe ar trebui sa faca plangere pentru a se lua masuri.

     


    Masoara-ti cuvintele.  Nu este adevarat ce spui, Doamna I. C., as lasa numarul tau de telefon aici, ca sa se fereasca si altele de tine. M-ai sunat pentru o sedinta si am inceput sa iti spun despre tine si totul a fost bine si frumos pana cand ti-am spus ca NU ai farmece. Sa elucidam: esti o persoana maritata, cu copii, sau un copil (o fata), si iti merge bine PE TOATE PLANURILE dar tu crezi ca ai farmece facute. Cand esti prost, nu e destul, pana nu esti si fudul. In primul rand nu sunt pustoaica, imi cer scuze, am 30 de ani, daca tot vrei sa se vada detaliile despre noi.  Nu e nicio problema, primesc oameni in casa, dar nu pe oricine, asta fiind un alt aspect pe care ar fi dragut sa il lamuresc. Acum, datorita tie, probabil vor si SI MAI PUTINE persoane care imi vor trece pragul, dar nu este nicio problema. 
      Nu am patit niciodata asa ceva, este in premiera cand o persoana se plange de mine pe acest forum, si asta ar trebui sa iti ridice semne de intrebare.  
      Asadar, doamna I. C. , m-a sunat si am inceput cu aceasta o sedinta de 70 de ron, iar dupa 10 minute de conversatie mi-a spus ca UN DOMN, IN TRECUT, I-A SPUS CA ARE FARMECE FACUTE, si ca eu de ce nu spun la fel. Pentru ca n-ai, doamna, farmece, n-ai decat prostie in cap, cu toata stima de rigoare, iti dai seama ca ironic vorbind. Imi cer scuze... celorlalti cititiori, pentru situatia creata.   
      Feriti-va de oamenii incuiati la minte. 
      Nu am de ce sa iti returnez cei 70 de lei doar fiindca nu am spus ce ai vrut tu sa auzi. Si sa nu indraznesti sa ma cauti pentru ca nu voi edita in niciun fel comentariul. O zi buna!

    Next Day Edit: Poftim I., am editat comentariul. Nu pentru ca mi-ai cerut-o, si nici pentru ca as fi fost in vreun pericol, ci din bun simt. Am actionat la nervi ieri cand am postat cele de mai sus, si consider ca am reactionat peste masura. Imi cer scuzele de rigoare pentru trairile pe care ti le-am provocat cu postul meu, si iti doresc o viata frumoasa si sa iti vezi de drum, asa cum si eu voi inchide ochii la cele intamplate si scrise de tine. Si stai linistita, ca nu ai niciun fel de farmece...  And... ca un pont pe care ti-l vand, si despre care spun mereu tuturor... Atata timp cat esti ”tare pe psihic”, (e suficient sa STII tu pentru tine ca nimic nu te poate doborâ pozitiva, increzatoare in fortele proprii si in TOT ce INSEMNI tu, este ideal sa crezi ca NU exista farmece, deoarece ele oricum nu au cum sa se lege de tine.
      
       Fiți puternice, fiți unice, fiți de neînvins. 

      ...Editeaza-ti comentariile in care m-ai citat, ca sa stergi ceea ce scrisem.
         Numai bine.

     


    Acest mesaj a fost editat de către Viviana26: 10 Nov 2021, 22:48