Clinica BIOTEXCOM

  •  
    • 3 mesaje
    6 Mai 2021, 12:02
    0 0

    Bună mămici! Doresc să mă împart cu reușita mea de FIV cu ovocite donate, la clinica Biotexcom, din Kiev. M-am luptat foarte mulți ani cu infertilitatea, iar dorința de a avea copii era mai presus de toate, am avut mai multe Fiv-uri eșuate, pe care le-am obținut la diferite clinici în diferite țări.. Însă, o prietenă care a trecut tratamentul la clinica respectivă me-a recomandat și mie, mi-am zis că e ultima oară care mai încerc, fiindcă eram deja obosită de încercări și bani în vânt.. Și am reușit! Am reușit să devin mamă, la care am visat atât de mult, mulțumit doamnei Doctor Elena Mozgovaia, care m-a îndrumat de la bun început. Sunt foarte recunoscătoare acestei clinici minunate, mulțumit lor, astăzi am mai mult decât pot să-mi doresc! Doresc la toate fetele, femeile multă sănătate și răbdare! Nimic nu e fără voia celui de sus!

     
  •  
    • 1 mesaje
    7 Mai 2021, 10:36
    0 0
    Să înțeleg că această clinică se află în Ucraina? A-și dori să aflu mai multe detalii despre ei, fiindcă eu și soțul meu avem probleme de sănătate, din cauza aceasta nu putem avea copii.. Despre maternitate surogat știe cineva ceva? Mersi mult
  •  
    • 3 mesaje
    7 Mai 2021, 10:46
    0 0
    AncaBadea989 said:Să înțeleg că această clinică se află în Ucraina? A-și dori să aflu mai multe detalii despre ei, fiindcă eu și soțul meu avem probleme de sănătate, din cauza aceasta nu putem avea copii.. Despre maternitate surogat știe cineva ceva? Mersi mult

     

    Anca,
    sunt chiar de încredere. Despre maternitatea surogat, acest program este și este legal în Ucraina, ceea ce este foarte bine. Vă doresc multă răbdare și baftă! Sper să reușiți! 

  •  
    • 1 mesaje
    13 Mai 2021, 11:01
    3 0
    Bună! Doresc și eu să împart istoria mea legată de clinica respectivă. 

    Din păcate nimeni nu este asigurat de infertilitate. Aflăm deja atunci când ne dorim să avem un copilaș. M-am luptat și eu mulți ani cu infertiliatea, chiar am avut și câteva Fiv-uri eșuate în România și Grecia. Am reușit să-mi încerc norocul și la clinica Biotexcom, Ucraina, la care sincer să zic nu credeam că voi reuși, dar am reușit. Este o clinică ft bună, medici atenți și profesionaliști! Recomand la toți cei ce au pierdut sperața! Au programe diferite de tratamente la alegere, printre care și maternitatea surogat.

  •  
    • 3 mesaje
    21 Mai 2021, 15:33
    0 0
    Delia656 said:Bună! Doresc și eu să împart istoria mea legată de clinica respectivă. 

    Din păcate nimeni nu este asigurat de infertilitate. Aflăm deja atunci când ne dorim să avem un copilaș. M-am luptat și eu mulți ani cu infertiliatea, chiar am avut și câteva Fiv-uri eșuate în România și Grecia. Am reușit să-mi încerc norocul și la clinica Biotexcom, Ucraina, la care sincer să zic nu credeam că voi reuși, dar am reușit. Este o clinică ft bună, medici atenți și profesionaliști! Recomand la toți cei ce au pierdut sperața! Au programe diferite de tratamente la alegere, printre care și maternitatea surogat.

     
    Foarte tare! Mă bucur pentru reușita dvs! Să fiți cu toții sănătoși! 

  •  
    • 2 mesaje
    21 Mai 2021, 15:45
    0 0
    Bună!
    Am probleme  legate cu infertilitatea, mai exact mi s-a spus că am endometrioză. Sunt foarte disperată, fiindcă am încercat de câțiva ani diferite clinici și programe de tratamente, atât cât în România, cât si peste hotare. Însă majoritatea îmi recomandă clinica Biotexcom din Ucraina.Deci, chiar sunt buni și de încredere? Sau doar scrieți cuvinte pentru a ridica rating-ul acestei clinici? Nu a-și vrea să fac un drum atât de lung și fără folos. Mersi!
  •  
    • 2 mesaje
    24 Mai 2021, 11:49
    0 0
    Anca837 said:Bună!
    Am probleme  legate cu infertilitatea, mai exact mi s-a spus că am endometrioză. Sunt foarte disperată, fiindcă am încercat de câțiva ani diferite clinici și programe de tratamente, atât cât în România, cât si peste hotare. Însă majoritatea îmi recomandă clinica Biotexcom din Ucraina.Deci, chiar sunt buni și de încredere? Sau doar scrieți cuvinte pentru a ridica rating-ul acestei clinici? Nu a-și vrea să fac un drum atât de lung și fără folos. Mersi!


     Hey Anca! 
    Am fost eu recent la acestă clinică. Mi-a plăcut enorm de mult, deci ca să înțelegi, ești întâmpinată la aeroport apoi la cazare...deci e super confortabil! Medicii sunt ft buni, iar mănăgerii care te asistă sunt foarte draguți, te ajută cu orice. Eu zic să faci și aici un drum. Vei primi consultarea medicilor după care vei decide singură dacă ești de acord mai departe sau nu. 
    p.s. eu am apelat la programul de mamă purtătoare, acuma stau în așteptare.

  •  
    • 2 mesaje
    1 Iun 2021, 12:21
    0 0
    Gabi652 said:
    Anca837 said:Bună!
    Am probleme  legate cu infertilitatea, mai exact mi s-a spus că am endometrioză. Sunt foarte disperată, fiindcă am încercat de câțiva ani diferite clinici și programe de tratamente, atât cât în România, cât si peste hotare. Însă majoritatea îmi recomandă clinica Biotexcom din Ucraina.Deci, chiar sunt buni și de încredere? Sau doar scrieți cuvinte pentru a ridica rating-ul acestei clinici? Nu a-și vrea să fac un drum atât de lung și fără folos. Mersi!


     Hey Anca! 
    Am fost eu recent la acestă clinică. Mi-a plăcut enorm de mult, deci ca să înțelegi, ești întâmpinată la aeroport apoi la cazare...deci e super confortabil! Medicii sunt ft buni, iar mănăgerii care te asistă sunt foarte draguți, te ajută cu orice. Eu zic să faci și aici un drum. Vei primi consultarea medicilor după care vei decide singură dacă ești de acord mai departe sau nu. 
    p.s. eu am apelat la programul de mamă purtătoare, acuma stau în așteptare.


    Bună Gabi!
    Multumesc anticipat pentru rs și informații. O să-mi încerc și aici norocul! Să dea Domnul să decurgă totul cu bine! Îmi doresc ft mult un bebe!! 

     

  •  
    • 1 mesaje
    8 Iun 2021, 09:58
    0 0
    Salut fetele! 
    Acum un an în urmă am aflat că am sindromul Aherman. Am fost la mai multe clinici, atât cât în România, cât și peste hotare, însă fără folos..Eu și soțul meu dorim foarte mult copii, dar simt că mi se termină speranța deja, după o mulțime de încercări, tratamente. Am tot încercat să fiu pozitivă, să tot sper că în sfârșit va fi o minune, însă până în prezent nimic.
    Am citit mai multe articole despre clinica Biotex, însă mi-e frică puțin, am rămas sceptica după atâtea încercări fără folos. Mai pe scurt, ași vrea să știu dacă a trecut cineva recent un program de tratament la clinica respectivă, fiindcă am citit pe site-ul lor că au diverse rograme. Ași vrea să fiu sigură că nu fac un drum în zădar spre Ucraina.. 
    Mulțumesc anticipat!
  •  
    • 2 mesaje
    10 Iun 2021, 11:32
    0 0
    SilviaOlt said:Salut fetele! 
    Acum un an în urmă am aflat că am sindromul Aherman. Am fost la mai multe clinici, atât cât în România, cât și peste hotare, însă fără folos..Eu și soțul meu dorim foarte mult copii, dar simt că mi se termină speranța deja, după o mulțime de încercări, tratamente. Am tot încercat să fiu pozitivă, să tot sper că în sfârșit va fi o minune, însă până în prezent nimic.
    Am citit mai multe articole despre clinica Biotex, însă mi-e frică puțin, am rămas sceptica după atâtea încercări fără folos. Mai pe scurt, ași vrea să știu dacă a trecut cineva recent un program de tratament la clinica respectivă, fiindcă am citit pe site-ul lor că au diverse rograme. Ași vrea să fiu sigură că nu fac un drum în zădar spre Ucraina.. 
    Mulțumesc anticipat!

     
    Buna Silvia!
    Îmi pare rău că lupți cu așa sindrom. Dar, vreau să spun una, nimic nu e imposibil!! Nu-ți pierde speranța, D-zeu nu dă încercări în zădar.. Când se închide o ușă, se deschide alta.. Vreau să zic că în cazul acestra nu ești singură! Am luptat mai mult de 10 ani cu inferlitatea, iar acum sunt mămică la 2 copii minunați! Am reușit cu ajutorul unei mame purtătoare de la clinica Biotexcom să-mi îndeplinesc visul mult așteptat. Sunt enorm de fericită că am reușit și am făcut acest pas! Îți doresc multă răbdare încontinuare și sper că vei lua decizia corectă! 

  •  
    • 1 mesaje
    11 Iun 2021, 12:42
    0 0
    Bună mămici! După cum am ințeles suntem multe, care ne confruntăm cu probleme legate de infertilitate... Doresc și eu să mă împart cu reușita mea, mai bine de zis, cu rezultatul pozitiv. 

    Eu și soțul meu ne-am dorit foarte mult copii iar cu diagnosticul nostru, a existat o singură opțiune - FIV. Ne bucurăm foarte mult că am ales clinica BioTexCom. În urmă cu două săptămâni, copiii noștri s-au născut, nu am îndrăznit să scriu o recenzie înainte de naștere, mi s-a părut incredibil că vom avea în sfârșit copii! Nu mi-a venit să cred. Dar iată-i, unul lângă altul. Aceasta este fericirea noastră! Mulțumesc. Profesionalismul dvs.,sprijinul și ajutorul ne-au făcut fericiți și vor face mult mai mulți părinți fericiți. Vă doresc succes și o plecăciune profundă.


  •  
    • 2 mesaje
    11 Iun 2021, 12:48
    0 0
    Aurelia788 said:Bună mămici! După cum am ințeles suntem multe, care ne confruntăm cu probleme legate de infertilitate... Doresc și eu să mă împart cu reușita mea, mai bine de zis, cu rezultatul pozitiv. 

    Eu și soțul meu ne-am dorit foarte mult copii iar cu diagnosticul nostru, a existat o singură opțiune - FIV. Ne bucurăm foarte mult că am ales clinica BioTexCom. În urmă cu două săptămâni, copiii noștri s-au născut, nu am îndrăznit să scriu o recenzie înainte de naștere, mi s-a părut incredibil că vom avea în sfârșit copii! Nu mi-a venit să cred. Dar iată-i, unul lângă altul. Aceasta este fericirea noastră! Mulțumesc. Profesionalismul dvs.,sprijinul și ajutorul ne-au făcut fericiți și vor face mult mai mulți părinți fericiți. Vă doresc succes și o plecăciune profundă.

    Ah!! Inspirator!!!! Mă bucur foarte mult pentru reușita dvs! Vă doresc multă fericire alături de copilași! 

  •  
    • 1 mesaje
    15 Iun 2021, 10:02
    0 0
    Bună fete! 

    Aș dori să-mi exprim profunda recunoștință doammei doctor Cristinei Ghenadovnei de la clinica Biotexcom. Este un medic foarte atent și o persoană cu o literă mare. Sunt recunoscătoare pentru atitudinea și profesionalismul ei. După cele 4 încercări nereușite de la o altă clinică, mi-am pierdut speranța. Doamna doctoră m-a sprijinit întotdeauna și m-a făcut să cred în succes, în ciuda hemostazei mele problematice și a receptivității insuficiente a endometrului (am un factor tubar). După toate cercetările efectuate în clinică și pregătirea competentă pentru procedura FIV, am obținut succes, sunt însărcinată))) Recomand tuturor celor care așteaptă un copil mult timp și nu se întâmplă nimic, contactați un profesionist