Lipsa pasiunii în dormitor

  •  
    • 7 mesaje
    6 Apr 2021, 14:14
    0 0
    Bună ziua evelor, scriu aici în dorința de a primi câteva sfaturi. Am o relație cu soțul meu de 9 ani, frumoasă, ne iubim mult, este un bărbat excepțional care mă face sa simt minunată, dar..., există si un dar, nu mă mai atrage, nu mai îmi doresc să mă culc cu el, sau dacă se intâmplă nu mai simt nimic, ca să se ințeleagă nu mai este aceeași pasiune, o facem că trebuie să zic așa. Cum aș putea ieși din situația aceasta neplăcută, să fie pasiune. Nu am avut o discuție cu el pt că nu aș putea să îi mărturisesc acest lucru, vreau să mă îndrumați cumva, cum să fac.
  •  
    • 144 mesaje
    13 Apr 2021, 23:30
    0 0
    poate ca peste relatia stabila si sigura s-a asternut monotonia si a disparut atractia.
    complicat sa aprinzi pasiunea de una singura, fara a vorbi cu el despre aceasta problema.ar trebui poate un concediu in doi undeva departe,sa fiti doar voi si sa il provoci sa te doreasca ca la inceput, poate asa iti va reveni dorinta de a o face cu el.
  •  
    • 7 mesaje
    14 Apr 2021, 14:17
    0 0
    Am încercat, masaje,cine romantice,diverse ieșiri,filme....În ceea ce privește discuția cu el, va fi greu și pentru mine dar mai ales pentru el, apoi îi fuge gândul în altă parte și probabil ajungem la discuții de altă natură, nimănui nu îi cade bine să îi spună partenerul că nu se mai simte atras de el.
  •  
    • 144 mesaje
    15 Apr 2021, 01:03
    0 0
    Odată ce tu nu mai vrei sex cu el și nu simți plăcere e clar ca problema e la tine, degeaba încerci cine și masaje, acelea trebuia sa le facă el pentru tine ca sa îți trezească interesul.. Fa-ți o autoanaliza și întreabă-te ce vrei, de ce nu îl mai vrei și ce ai vrea sa schimbi la tine, sau ce ai vrea sa se schimbe la el pentru a ieși din impas.
  •  
    • 7 mesaje
    15 Apr 2021, 14:31
    0 0
    Este clar că problema sunt eu, nu știu ce aș putea schimba la mine, sunt la fel, iar el nici atât, se poartă la fel cu mine în intimitate, primesc ce primeam și înainte. Nu înțeleg de ce am ajuns în această situație pentru că îl iubesc foarte mult. Mersi pentru sfaturi!
  •  
    • 144 mesaje
    15 Apr 2021, 21:37
    0 0
    Poate ca a intervenit monotonia in relație și nu atu mai adus nimic nou in ea, care sa mențină atracția și dorința, poate vrei altceva și nu ești încă conștientă de asta...
  •  
    • 7 mesaje
    16 Apr 2021, 14:24
    0 0
    Nu îmi doresc altceva, singurul lucru pe care îl doresc este să fiu ca înainte cu el, îl iubesc și nu aș putea să mă duc cu un alt bărbat, plus că avem și 2 gemeni, aventura nu mi-ar face bine, nu vreau să ajung acolo. Voi incerca totuși să ajung la psihoterapie sexuală, așa mi s-a recomandat pe un alt forum, probabil după ce voi vorbi cu el, sau voi încerca singură să merg.
  •  
    • 144 mesaje
    16 Apr 2021, 21:28
    0 0
    ceva trebuie sa faci pentru a rezolva situatia si apeland la cineva specializat poate fi un lucru bun.
  •  
    • 742 mesaje
    17 Apr 2021, 20:50
    0 0
    Unica solutie este comunicarea,batoo vina !!!
  •  
    • 84 mesaje
    18 Apr 2021, 13:02
    0 0
    AdelaEva77 said:Nu îmi doresc altceva, singurul lucru pe care îl doresc este să fiu ca înainte cu el, îl iubesc și nu aș putea să mă duc cu un alt bărbat, plus că avem și 2 gemeni, aventura nu mi-ar face bine, nu vreau să ajung acolo. Voi incerca totuși să ajung la psihoterapie sexuală, așa mi s-a recomandat pe un alt forum, probabil după ce voi vorbi cu el, sau voi încerca singură să merg.

     

    Inchide ochii cand faceti sex si inchipuie-ti ca ti-o tragi cu altcineva.

  •  
    • 7 mesaje
    20 Apr 2021, 14:33
    0 0
    iar_igivansenior said:
    AdelaEva77 said:Nu îmi doresc altceva, singurul lucru pe care îl doresc este să fiu ca înainte cu el, îl iubesc și nu aș putea să mă duc cu un alt bărbat, plus că avem și 2 gemeni, aventura nu mi-ar face bine, nu vreau să ajung acolo. Voi incerca totuși să ajung la psihoterapie sexuală, așa mi s-a recomandat pe un alt forum, probabil după ce voi vorbi cu el, sau voi încerca singură să merg.

     

    Inchide ochii cand faceti sex si inchipuie-ti ca ti-o tragi cu altcineva.

     

    Mă ajută mult sfatul tău,nici nu mă gândeam să primesc unul așa bun.
  •  
    • 7 mesaje
    20 Apr 2021, 14:35
    0 0
    Alin42 said:Unica solutie este comunicarea,batoo vina !!!

     

    Știu că trebuie să îi spun, să avem o discuție, dar îmi este teamă de reacția lui.
  •  
    • 84 mesaje
    20 Apr 2021, 20:06
    0 0
    AdelaEva77 said:
    iar_igivansenior said:
    AdelaEva77 said:Nu îmi doresc altceva, singurul lucru pe care îl doresc este să fiu ca înainte cu el, îl iubesc și nu aș putea să mă duc cu un alt bărbat, plus că avem și 2 gemeni, aventura nu mi-ar face bine, nu vreau să ajung acolo. Voi incerca totuși să ajung la psihoterapie sexuală, așa mi s-a recomandat pe un alt forum, probabil după ce voi vorbi cu el, sau voi încerca singură să merg.

     

    Inchide ochii cand faceti sex si inchipuie-ti ca ti-o tragi cu altcineva.

     

    Mă ajută mult sfatul tău,nici nu mă gândeam să primesc unul așa bun.

     

     

    Lasa, imi multumescti mai tarziu. De pilda, dupa ce te duci singura la psihoterapie sexuala. E ca si cum te-ai uita in oglinda si ti-ai spune "Ah, ce sexi sunt! Ce fund am! Sunt atat de buna ca m-as fute singura!"

  •  
    • 742 mesaje
    25 Apr 2021, 10:56
    1 0
    Sunt foarte putine detalii dupa 9 ani,cum a fost cind l-ai cunoscut,cum arata in prezent.? Daca omul sa facut prieten cu frigiderul poti sa-i comunici.Nu inteleg teoria ..ne iubim dar nu mai simt nimic !!!!Ai un tipar al tau cam cum ar arata alesul care vei simti ceva???Daca el vine si iti comunica ca nu mai simte nimic in legatura cu tine ,doar nevoi fizice cum ar fii???Financiar depinzi de el???De copii ati vorbit vreodata???Nimeni nu e proprietatea nimanui !!!
    Acest mesaj a fost editat de către Alin42: 25 Apr 2021, 10:59
  •  
    • 7 mesaje
    26 Apr 2021, 14:38
    0 0
    El nu s-a schimbat deloc,este același bărbat tandru și iubitor ca și până acum.Am spus că îl iubesc, avem o familie frumoasă,am tot ce îmi doresc.Probabil dacă nu îl mai iubeam îmi era foarte ușor să îl înșel. El este cu banii în casă, dar nu despre partea materială este vorba, efectiv nu îi pot spune că nu mai simt nimic când mă culc cu el, mă pun și în locul lui, aș înebuni dacă mi-ar spune asta, aș gândi că ar trebui să ne despărțim.
  •  
    • 742 mesaje
    30 Apr 2021, 21:40
    1 0
    Toate sunt trecatoare,eu nu am fost de conceptul sa dau pasarea din mina pe cea de pe gard..!!!Pisica nu sta la oricine in brate !!!Cineva imi spunea sa gindesc poxitiv si a iesit pozitiv,acelasi lucru te sfatuiesc si eu !!! Bafta !!!
  •  
    • 970 mesaje
    29 Mai 2021, 23:45
    0 0
    “ este același bărbat tandru și iubitor...” Dar fizic, este la fel ca la început?