Rugaciunea Sf Marta

  •  
    • 21 mesaje
    24 Mar 2021, 14:37
    0 0
    Aa vrea sa postez o rugaciune care pe mine chiar m-a ajutat cand imi era mai greu si sa o impartasesc si altora, as dori sa se abtina unii de la comentarii rautacioase. Rugaciunea Sfintei Marta RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea. Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta). Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale. Tatal nostru si Nascatoarea (de 3 ori). Nascatoare de Dumnezeu Fecioara bucura-Te! Ceea ce esti plina de har, Marie, Domnul este cu Tine! Binecuvantata esti Tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui Tau, ca ai nascut pe Mantuitorul sufletelor noastre. Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine (numele) si familia mea. Amin!
    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 24 Mar 2021, 14:37