Prolaps - rectocel

  •  
    • 2 mesaje
    2 Mar 2021, 15:02
    13 4
    Buna ziua, Imi pare rau daca am redeschis un subiect care a fost dezbatut in trecut. Doi medici din Sibiu m.au diagnosticat cu rectocel stadiu 1-2. Am 29 de ani si 2 nasteri macrosome - de aici si prolapsul. Un medic din Sibiu mi.a zis ca nu recomanda operatie la asa varsta tanara pentru ca o sa raman cu dureri. Practic mi.a zis ca sa astept vreo 20 de ani sa se agraveze si atunci sa ma operez. Nu sunt de acord cu ideea asta. Stiu ca e un subiect delicat si poate nu multe mi.ar raspunde...dar vreau macar pareri despre medici buni din tara, nu numai din Sibiu ( in Sibiu cred ca nici nu dunt chirurgi buni). Ce parere aveti de doamna doctor Diana Mihai de la Elgimed,doamna SGARBURA ZORELA si doamna Bratila?...toate din Bucuresti Am dat si de un laser, ProlapLase ii zice...am gasit la Timisoara la un domn doctor..Muntean ii zice. Acum nu stiu ce alegere e mai buna...operatie sau laser. Banii nu conteaza..ca stiu ca poate fi costisitor,vreau numai sa scap de problema pentru ca sunt tanara si nu vreau sa se agraveze. Am nascut al doilea copil de 6 luni si nici nu am avut relatii cu sotul de rusine/ frica de durere. Daca ati trecut prin asa ceva sau aveti colege/ prietene care au trecut...va rog,vreau pareri. Multumesc mult! Apreciez orice raspuns.