Slabire dieta Dukan 35 kg

  •  
    • 1 mesaje
    10 Sep 2020, 19:42
    0 0
    Buna dragile mele! De vreo 10ani ma lupt cu kg in plus, slabiri, ingrasari, prin toamna mi-am acceptat kg si ingrasat pana am rupt norma :)) respectiv 99 kg la 1.72m [ avut si 101.8 seara mancata si bauta ] . Inceput dieta hiperproteica , tinuta la sange din martie si astazi am 64kg dupa 6 luni [ dat jos 32 kg in 5luni ] . Eu ar trebui sa intru in faza 3 ...dar imi este extrem de frica, tin in continuare 5 zile proteine pure, 5zile proteine-legume. Ma uit zilnic la videos pe ytb, interviuri cu medici, dieticieni, antrenori pentru a fi mai documentata. Imi este extrem de frica sa introduc treptat painea integrala si fructele si nu ca m-ar ingrasa un mar si 2 feliute de paine si stop alternanta proteine pure si legume ci faptul ca voi ajunge sa mananc 2 paini pe zi si 3 kg fructe.... pentru ca eu sunt genul ala : decat sa mananc o prajitura mai bine nu mananc pentru ca pe mine doar minim 5 prajituri si 5 croissante ma satisfac :)) [vorba vine,mi s-a miscorat stomacul, am si eu 73cm in talie nu 110cum aveam..... dar stiti voi pofta vine mancand mai ales la o fosta obeza ......]. Va rog, cele care ati slabit f multe kg ce sfaturi aveti ? Va multumesc din inima !