in Perioada divortului, schimbata total

  •  
    • 1 mesaje
    30 Iul 2020, 21:41
    0 0
    Buna fetelor/salut domnilor, sa incep cu inceputul...am cunoscut prin februarie anul acesta o fata[26 de ani/eu am 24ani] maritata cu 2 copii, sotul fiind sofer de tir era mai tot timpul plecat, asa ca la inceput am "insistat"[poate pica,stiti la ce ma refer] dar ea nimic si nimic. Intr-un final prin luna mai dupa multe insistente si momente in care si ea ma cauta pe mine, mi-a spus N chestii, cum ca divorteaza, ca sotul vrea sa ii ia copii si chestii de genul, ea in acel moment nu avea un job lucru pentru care copii ramaneau la tata, intelegeti voi. A fost o perioada dupa ce mi-a spus toate astea in care ma cauta zilnic si vorbeam mereu, uneori cand putea vorbeam si prin apel video, ma intreba ce fac, chestii minore, acum insa de ceva timp s-a racit mult, ii dadeam mesaje zilnic si dabia mai raspundea.Recent a inceput sa lucreaze in oras la un supermarket, eu recent am fost cu niste prieteni in parc, parcul respectiv se afla la 1 km distanta de supermarket, am facut niste poze si am bagat pe Facebook, seara tarziu i-am dat mesaj si am intrebat-o ce face, iar ea m-a intrebat daca am fost in parc, i-am spus ca da. S-a suparat imediat ca nu am fost la ea si a spus ca as fi putut sa ma duc s-o vad, dar eu nu am realizat ca la ora aia ea ar fi la munca si nici ca voia sa ma duc cand eram cu cineva. M-am trezit apoi blocat peste tot.
    Luni am fost pentru prima oara la ea la supermarket si am stat toata ziua doar s-o vad, am facut insa o prostie in sensul ca in momentul in care am intrat in supermarket i-am aratat pumnul in gluma va dati seama, iar ea a luat-o in serios si s-a suparat, fostul sotul o mai batutea, la ora 15:00 cand a iesit am incercat sa stau de vorba cu ea, nu am lasat-o sa plece, ea voia sa se retraga, se uitau niste oameni la mine cum n o lasam sa plece, ii era teama ca poate o vede cineva cunoscut, i am cerut sa mi promita ca ma va cauta si a zis ca stiu ca va face acest lucru. Seara am facut un cont pe instagram si I-am dat un mesaj, bineinteles ca nu mi-a raspuns, a doua zi am continuat sa -i dau mesaje si intr-un final mi-a raspuns ca ea nu are ce vorbi cu mine pentru ca am un comportament agresiv, lucru care e total neadevarat,  am insa impresia ca la jumate e un al 3 lea barbat. am vazut niste comentarii la pozele lui de la ea, un emoticon cu pupic,iar recent a bagat ea la story o poza care cu unul din copii, culmea si el a baagt la cateva ore o poza cu fetita lui in acelasi loc,mai tarziu am realizat ca fusese balci in satul respectiv...ce e drept respectivu baiat e intr-o situatie asemanatoare, si el trece printr-un divort, insa e prieten de familie cu neamul ei, chiar un grad de rudenie, nasii copilului ei sunt rude cu respectivul, nu am idee daca exista un grad de rudenie intre ei sau  nu., insa poate gresesc crezand ca e ceva intre ei, dar nu stiu...Am intrebat o daca pot sa ma duc sa o vad iar si mi-a spus ca ce as avea eu de vorbit cu ea, efectiv nu stiu ce sa mai inteleg s-a suparat pe mine ca nu am fost la ea in seara respectiva, iar cand m-am dus a tot incercat sa ma evite., sunt constient ca un divort e foarte greu pentru orice femeie mai ales cand la mijloc sunt si 2 copii, care ar putea ramane cu tatal, eu am tot incercat si incerc sa fiu langa ea insa nu ma lasa, s-a schimbat mult efectiv nu stiu ce sa mai fac, as vrea sa renunt, s-o las in pace dar tin la ea.,  intr-una din zile am intrebat-o daca are vreo legatura cu acest al 3-lea barbat, si mi-a spus ca nu are nicio treaba cu "baietii" in general, de multe ori am intrebat o daca vrea sa n o mai deranjez sa nu o mai caut etc,. si niciodata nu mi-a spus ca ar vrea lucrul asta, intr-una din zile cand am intrebat-o s a exprimat ceva de genul "poate vreau sa mi zica ceva de dulce", efectiv nu stiu ce sa mai cred,  as face bine s-o las in pace sau sa mai insist ? nu exclud nici varianta faptului ca se simte stresata/sufocata de mine in aceasta perioada, insa efectiv imi fac griji pentru ea si chiar tin la ea, nu as vrea s o pierd: ( chiar nu stiu ce sa mai fac, ajutati-ma cu un sfat ce ar trebui sa fac, sa renunt si sa sper ca ma va cauta ea intr-o zi?  in trecut a mai facut asa, insa dura cateva zile, nu ca acum
    Acest mesaj a fost editat de către Cornel07: 30 Iul 2020, 21:43
  •  
    • 742 mesaje
    3 Aug 2020, 10:51
    0 0
    Pentru ea este o perioadă stresanta,job..copii.. divorț..calcat.taxe.etc.2 copii este foarte greu,nici o femeie nu e pregătită pentru o relație în cazul ei de față.Da..dupa ce se limpezesc apele și ea decide să aibe o relație ,de obicei timpul rezolvă tot.Din povestea ta în legătură cu ea .. confirmă afirmațiile mele.Eu te sfătuiesc caută pe altcineva fără copii,Viitorul îți aparține,sunt destule fete singure care caută prietenii cu băieți serioși. Bafta
  •  
    • 18 mesaje
    10 Aug 2020, 15:11
    1 0
    Alin42 said:Pentru ea este o perioadă stresanta,job..copii.. divorț..calcat.taxe.etc.2 copii este foarte greu,nici o femeie nu e pregătită pentru o relație în cazul ei de față.Da..dupa ce se limpezesc apele și ea decide să aibe o relație ,de obicei timpul rezolvă tot.Din povestea ta în legătură cu ea .. confirmă afirmațiile mele.Eu te sfătuiesc caută pe altcineva fără copii,Viitorul îți aparține,sunt destule fete singure care caută prietenii cu băieți serioși. Bafta

     
    Asta nu-i baiat serios,a se reciti prima parte a postarii. Se dadea la una cu barbatul departe, doar doar o pica, "intelegeti voi''. Este un derbedeu banal si prostanac.

  •  
    • 970 mesaje
    19 Aug 2020, 13:27
    0 0
    Atât de banal și de prostănac încât a ajuns din “derbedeu” un biet cățeluș.