SFAT

  •  
    • 8 mesaje
    13 Mar 2020, 12:43
    0 0
    Buna,oameni buni! Ma confrunt cu o chestie si as avea nevoie de un sfat, la job am un coleg pe care la inceput, cand m-am angajat nu-mi placea deloc, ne cam contraziceam, ne "atacam " cu fiecare ocazie, simteam o tensiune intre noi... Acum, dupa ceva timp parca-mi place omul, este un tip dragut, ingrijit, vorbeste frumos, se poarta frumos... Nu prea avem o relatie de colegialitate ok, simt ca este el mai arogant. Problema care se pune este ca in momentul cand sta langa mine simt ceva asa, parca imi doresc sa avem mai mult contact, dar nu vine nici din partea lui si nici mie nu imi vine sa ma bag in seama(sunt mai orgolioasa). As vrea sa mi dau seama cumva daca ii place de mine, se cam fastaceste asa cand e vorba de atins, de intrat in detalii(bine e altfel cu colega de birou) Ce sfat imi dati? Multumesc:)
  •  
    • 144 mesaje
    13 Mar 2020, 23:20
    0 0
    Poate fi arogant sau poate e doar o masca dacă spui ca se cam fâstâceste.. Dacă îți place de el trebuie sa lași și tu puțin orgoliul deoparte, sa încerci sa socializati mai mult, dar așa mai ușurel, fara a forța lucrurile prea repede.. puneți și tu farmecul feminin in mișcare și sigur afli dacă te place sau nu.
  •  
    • 8 mesaje
    17 Mar 2020, 16:53
    0 0
    Adam7 said:Poate fi arogant sau poate e doar o masca dacă spui ca se cam fâstâceste.. Dacă îți place de el trebuie sa lași și tu puțin orgoliul deoparte, sa încerci sa socializati mai mult, dar așa mai ușurel, fara a forța lucrurile prea repede.. puneți și tu farmecul feminin in mișcare și sigur afli dacă te place sau nu.

     

    Hey, multumesc pt raspuns Sa stii ca am incercat diverse chestii, si el mai incearca glumite, nu foarte mult. Ideea este ca nu as vrea ca eu sa incep anumite glume, ci el. Avem momente cand nici nu ne uitam unul la celalalt, nu stiu cum sa zic....nu mi ar placea nici sa fac vreo gluma si sa nu fie gustata, apoi cad eu aiurea...
  •  
    • 144 mesaje
    17 Mar 2020, 22:30
    0 0
    Dacă cazi sau nu aiurea, rămâne de văzut.. uneori mai trebuie sa faci și ceea ce e potrivit momentului adică ceea ce simți. Cata vreme nu sari calul in mod vizibil, n-ar trebui sa îți faci griji ca ai făcut și tu o glumița sau doua..
  •  
    • 8 mesaje
    19 Mar 2020, 10:56
    0 0
    Am incercat o gluma, doua, mai timide asa, a zambit, parca e timid asa, parca uneori se blocheaza, i am dat de inteles ca am facut ceva pt el si ca el a fost primul "servit" si mi a raspuns sec " am inteles"... Nu stiu ce sa zic.
  •  
    • 84 mesaje
    19 Mar 2020, 20:25
    0 0
    Girl_Andra said:Am incercat o gluma, doua, mai timide asa, a zambit, parca e timid asa, parca uneori se blocheaza, i am dat de inteles ca am facut ceva pt el si ca el a fost primul "servit" si mi a raspuns sec " am inteles"... Nu stiu ce sa zic.

     

    Inca mai ai timp sa-l infasci si sa-l...pipai molatec intre picioare, pana nu vine sfarsitul. Alta ocazie nu mai prinzi.

  •  
    • 144 mesaje
    19 Mar 2020, 22:53
    0 0
    Ai pm