Parintii lui sunt contra mea

  •  
    • 2 mesaje
    2 Feb 2020, 23:19
    0 0
    Sunt impreuna cu prietenul meu de opt luni,ne iubim mult,problema e ca acum nu demult am facut cunostinta cu parintii lui,ei mai mult sunt peste hotare. Cand ne-am cunoscut parca totul a mers bine,dar apoi il vedeam pe el cam schimbat. Mi-a zis ca parintii lui nu-i plac de mine. Ei cred despre mine niste lucruri total gresite, am vrut sa vorbesc cu ei dar el a zis ca nici nu vor sa auda de mine. Si ia zis sa intrerupa relatia cu mine.El a mai incercat sa vorbeasca cu ei dar mai mult se cearta din aceasta cauza. Azi a pus punct relatiei, ma simt atat de prost ca totul sa terminat doar din cauza ca parintii lui cred niste lucruri total gresite despre mine,si pe asupra nici nu vor sa vorbesc cu ei,sa le explic cu adevarat cum sunt acele lucruri. Iar el a zis ca sa saturat sa se certe cu ei si vrea liniste si a ales despartirea. Nu suntem minori in caz de ceva. Eu chiar nu vreau sa fim despartiti. Ma gandesc sa-i sun parintii pe whatsapp sa vorbesc cu ei,dar nu stiu daca fac bine. Dar chiar nu vreau sa fim despartiti dintr-o prostie. Voi cum ati proceda daca parintii ar fi contra relatiei?
  •  
    • 742 mesaje
    5 Feb 2020, 11:59
    0 0
    După părerea mea...tu îl iubeai dar el nu.Se pare că tipul chiar și major încă ascultă de părinți,sigur nu e maturizat,mai lasa-l la copt .Dragoste cu forța nu se poate zicea cineva.Nu ești nici prima nici ultima cînd o fata ia locul 2.Viata este așa de scurtă ..nu cerșii ceea ce nu are ce oferii.Pina la urmă cu răbdare ..sunt sigur că îți vei găsii jumatatea și tipul va devenii istorie. Baftă