Depresie în sarcina. Neînțelegere

  •  
    • 1 mesaje
    16 Dec 2019, 18:01
    0 0
    Bună fetelor. Sunt însărcinată în 6 luni. Totul bine și frumos pana acum 2 săptămâni. Simt ca o iau razna cu psihicul și nopțile nedormite oboseala ma termina. Vom avea o fetita, soțul nu e prea incantat. Își dorea băiețel. De vreo 2 săptămâni de când trebuie sa ne mutam de la soacra parca nu mai suntem noi. M a făcut de câteva ori proasta ca nu ma duce capul, sunt mereu trista. Ma simt deprimata ca m am îngrășat deși nici înainte nu eram prea skiny. SOTUL meu săptămâna trecută a plecat pt câteva zile zile în Olanda sa aducă niște mașini. După ce pleacă surpriza, contestat ca și-a luat aparatul de ras în condițiile în care a plecat bărbierit și ras peste tot cu excepția pieptului. Când l am întrebat DC și a luat aparatul de ras a răspuns râzând " sa îmi iau barba." Eu mi am ieșit din minți și i am reproșat ca merge la curve și are nevoie sa își "reîmprospăteze zona inghinala". El mi-a răspuns ca dacă știa ca sunt asa, probabil nebuna cicălitoare și proasta nu ma "mai cunoștea acum". A fost a 2a oara când mi a reproșat asta. A venit soacra mea acasă și noi trebuie sa ne cautam chirie din anumite motive ( ea fiind și f aroganta și nu prea m a vrut de la început). Am venit la mama mea în care între timp și soțul meu a venit de pe drumuri și de când a ajuns acasă de o zi, nu ma sunat deloc nu mi-a scris, efectiv indiferent. Tot zilele trecute i am dat add pe Facebook unei fete care ii tot da like pe Facebook am vrut sa verific dacă și ea are like de la el ( doar unu avea) apoi după un minut am șters-o. După vreo 30 min ea îmi da mesaj și ma întreabă de ce am șters-o, voiam sa verific ceva/ sa vad ceva pe profilul ei? Și m a blocat. Soțul meu era f iubitor, f atent, grijulii, familist pana la faza cu aparatul de ras. Mi-a mai zis ca dacă era nebun ma fugarea la maikmea si ma chema când avea chef. Nopțile nedormite și cearta dintre noi care e de vreo 5 zile ma termina, nj am cu cine vorbi. Simt ca o iau razna, nu am cu cine vorbit. Pur și simplu am venit la mama și a uitat de mine. Ieri venind spre casa, când o am zis ca plec la mama m-a întrebat dacă mi-am luat lucrurile ( cu câteva zile inainte eu făcându-i bagajul pt a ne muta la alta locuință împreună.) nu mj am luat lucruri. Am nevoie de un sfat, nu pot gândi limpede, greșesc, sunt irascibila, sau el... Are pe alta? Nu am fost rea, l am lăsat oriunde fără sa îl verific, nu i am interzis nimic. Ma depășește. Ma simt singura și a nimănui și cu mama nu pot vorbi. Ce sa fac? Hellp
  •  
    • 144 mesaje
    16 Dec 2019, 19:16
    1 0
    Sa te liniștești! Nu dau sfaturi din experiența ca sunt băiat și nu am copii, dar îți spun din ce văd la prietene gravide ca au o tenta de depresie, le aud spunând mereu ca le deprima kg in plus și celulita și ca doresc sa nască mai repede ca sa scape de stresul asta etc Iar la partea cu înșelatul.. nu știam ca te poți duce la curve doar cu apăratul de ras la tine! E cazul să-ți faci griji când ai și dovezi, pana atunci nu funcționează încrederea între parteneri??