Despre cum toata viata ti se poate schimba intr-o zi..

  •  
    • 1 mesaje
    16 Oct 2019, 22:11
    0 0
    Pentru ca ma aflu intr-o perioada delicata a vietii mele, vreau sa impartasesc cu voi ceea ce simt.
    Am avut o relatie de 6 ani, pe care nu o voi regreta niciodata.
    Exista un "conflict" intre familiile noastre, inca de cand eram noi mici. Niciodata parintii nostri nu ar fi fost de acord cu relatia noastra, de aceea NIMENI nu a stiut de noi, cu exceptia unei persoane. Ce ne-a apropiat candva, acum ne desparte.
    Au fost cateva suspiciuni in ceea ce ne-a privit, mama lui nu a vorbit cu el o saptamana, dar s-au calmat lucrurile.
    Eu am fost dispusa pana la un moment dat sa renunt la familie pentru el, insa el de fiecare data imi spunea ca nu o va face. Dupa ce mi-a distrus increderea in el, mi-am schimba si eu parerea.
    Vreau sa va spun ca am fost inselata, mintita si manipulata. Eram constienta, dar il iubeam prea mult ca sa pot renunta la el... Si a renuntat el la mine. M-a parasit pentru altcineva. Intotdeauna imi spunea ca el nu poate avea o relatie normala cu mine si ca asta il determina si sa ma insele.
    El era intr-o cautare continua. Avea sa stea cu mine pana cand cineva pe gustul lui ii iesea in cale.
    Cea de care e indragostit e asemenea lui. Avea si dansa o relatie. In timp ce era cu fostul ei, se intalnea cu fostul meu. E genul de fata usoara, faptele vorbesc de la sine, doar ca "al meu" e prea orb ca sa vada. Orice i-as spune, ii cauta scuze.
    Problema este ca nici pe mine nu ma lasa sa imi vad de viata mea. Ma cauta, sa vada ce fac, cum sunt, vine la usa mea. Cand cred ca sunt putin mai bine, imediat apare el si ma tulbura. Iar o iau de la inceput. 
    2 luni m-a chinuit, mi-a dat sperante false, se refugia la mine cand se certa cu dansa sau cand era cu fostul ei. 2 luni in care ei se vedeau regulat, ea era si cu celalalt.. 
    Acum m-am mai obisnuit cu gandul, nu simt ca vreau sa ma razbun pentru ce mi-a facut, dar imi doresc atat de mult sa nu le fie bine, sa nu le mearga asa zisa relatie construita pe suferinta altor 2 oameni nevinovati.
    Doare atat de tare sa fii inlocuit, sa stiu ca e cu altcineva, se afiseaza cu ea, a dus-o si acasa... Stiu toate astea si multe altele de la el, pentru ca avea obiceiul sa mi se confeseze. Pe langa iubiti, am fost si cei mai buni prieteni. Practic, am crescut impreuna.
    Imi spune ca el si acum ar vrea sa fie cu mine, doar ca ii e frica ca o sa il apuce iar gandul ca langa mine nu poate avea o relatie normala si iar o sa imi faca ceva de genul. Eu cred ca e doar o scuza... Din pacate pentru el, nu ma poate uita asa usor precum a crezut si nici nu stie cum sa traiasca cu sentimentul de vinovatie.

    Ce parere aveti despre povestea mea?
  •  
    • 144 mesaje
    16 Oct 2019, 23:45
    1 0
    cred ca a fost o relatie complicata, una in care ai inteles prea tarziu ca nu e de viitor.sau poate nu ai inteles inca.
    daca vrei sa nu mai fii ravasita si sa iti vezi linistita de drumul tau, renunta la a mai fi rezerva lui cand nu ii merge bine cu cealalta.
    el te cauta de fapt pentru a-si hrani egoul, pentru confirmarea ca inca esti a lui, ca faci orice pentru el si ca stai acolo cuminte,asteptandu-l.
    faptul ca iti spunea ca nu poate avea o relatie normala cu tine ar fi trebuit sa iti dea de gandit..poate ca si gandul ca faceti ceva interzis, ca doar voi stiti in timp ce familiile voastre se urasc, v-a facut sa treceti de la prieteni la o aventura de durata..