Buna

  •  
    • 2 mesaje
    7 Oct 2019, 16:46
    0 0
    Am si eu o dilema, ca orice adolescenta imi place un baiat, a inceput el primul sa-mi dea de inteles ca i-ar place de mine,totul a inceput cu niste zambete sfioase din partea lui,apoi cand ma vedea prin liceu chiar daca era cu prietenii lui ii parasea si venea la mine, vorbeam, apoi am iesit la pizza. In prezent relatia noastra se rezuma tot la zambete, conversatii, sunete. N-am mai iesit de atunci in oras. A inceput si mie sa-mi placa de el si as vrea un pas inainte, dar el nu-l face. E si el timid la fel ca mine, dar imi da de inteles ca i-ar place de mine. Ma gandesc sa fac eu un prim pas,sa-l intreb daca si-ar dori sa ne cunoastem mai bine,sa-i spun ca imi place de el sau ca imi e simpatic si mi-ar place face placere sa ne cunoastem mai bine. Dar nu stiu daca e bine daca voi face asa. Poate sa astept ca el va face un pas inainte? Dar timpul trece si el nimic,dar sa stau asa si sa ma gandesc ce intentii are si sa am diferite ganduri tot nu pot. Nu stiu cum sa procedez.El cand ma vede parca se rusineaza, parca se apropie de mine,parca se indeparteaza. Dar in rest vorbim prin mesaje, sunete, la pauza suntem impreuna.
  •  
    • 366 mesaje
    14 Oct 2019, 14:47
    0 0
    SabinaAnibas said:Am si eu o dilema, ca orice adolescenta imi place un baiat, a inceput el primul sa-mi dea de inteles ca i-ar place de mine,totul a inceput cu niste zambete sfioase din partea lui,apoi cand ma vedea prin liceu chiar daca era cu prietenii lui ii parasea si venea la mine, vorbeam, apoi am iesit la pizza. In prezent relatia noastra se rezuma tot la zambete, conversatii, sunete. N-am mai iesit de atunci in oras. A inceput si mie sa-mi placa de el si as vrea un pas inainte, dar el nu-l face. E si el timid la fel ca mine, dar imi da de inteles ca i-ar place de mine. Ma gandesc sa fac eu un prim pas,sa-l intreb daca si-ar dori sa ne cunoastem mai bine,sa-i spun ca imi place de el sau ca imi e simpatic si mi-ar place face placere sa ne cunoastem mai bine. Dar nu stiu daca e bine daca voi face asa. Poate sa astept ca el va face un pas inainte? Dar timpul trece si el nimic,dar sa stau asa si sa ma gandesc ce intentii are si sa am diferite ganduri tot nu pot. Nu stiu cum sa procedez.El cand ma vede parca se rusineaza, parca se apropie de mine,parca se indeparteaza. Dar in rest vorbim prin mesaje, sunete, la pauza suntem impreuna.

     

  •  
    • 366 mesaje
    14 Oct 2019, 14:49
    0 0
    SabinaAnibas said:Am si eu o dilema, ca orice adolescenta imi place un baiat, a inceput el primul sa-mi dea de inteles ca i-ar place de mine,totul a inceput cu niste zambete sfioase din partea lui,apoi cand ma vedea prin liceu chiar daca era cu prietenii lui ii parasea si venea la mine, vorbeam, apoi am iesit la pizza. In prezent relatia noastra se rezuma tot la zambete, conversatii, sunete. N-am mai iesit de atunci in oras. A inceput si mie sa-mi placa de el si as vrea un pas inainte, dar el nu-l face. E si el timid la fel ca mine, dar imi da de inteles ca i-ar place de mine. Ma gandesc sa fac eu un prim pas,sa-l intreb daca si-ar dori sa ne cunoastem mai bine,sa-i spun ca imi place de el sau ca imi e simpatic si mi-ar place face placere sa ne cunoastem mai bine. Dar nu stiu daca e bine daca voi face asa. Poate sa astept ca el va face un pas inainte? Dar timpul trece si el nimic,dar sa stau asa si sa ma gandesc ce intentii are si sa am diferite ganduri tot nu pot. Nu stiu cum sa procedez.El cand ma vede parca se rusineaza, parca se apropie de mine,parca se indeparteaza. Dar in rest vorbim prin mesaje, sunete, la pauza suntem impreuna.

    Daca  simti  ca  vrei  sa  l  cunosti  cu  adevarat , fa  un  pas  in  fata , sa  vezi  cum  reactioneaza!Poate  e  mai  timid  , si  nu  poate  "avansa".
     Succes!