Mai exista oare o continuare?

  •  
    • 1 mesaje
    4 Oct 2019, 18:04
    0 0

    Aș dori o părere, sincer sunt puțin debusolată. Am avut o relație de 3 ani care a luat final acum o lună... 
    Primi doi ani au fost minunați până când el a hotărât să renunțela facultate și să urmeze o școală de poliție. Am fost surprinsă  și în același timp  rănită , nu știu de ce, dar m-am simțit abandonată. El alegea să plece la 600 de km, urmând că la finalul ei să fie trimis cine știe unde, în timp ce eu mai aveam de terminat o facultate. 
    Nu am știut cum să îmi gestionez sentimantele și m-am raportat la o relație din trecut ce durase 4 ani și care se sfârșise fix în același fel, el alegea să plece pt viitorul lui în timp ce eu trebuia să privesc neputincioasă. Revenind la relația actuală, primul instinct pe care l-am avut în momentul aflări vești a fost să îi mă îndepărtez, să mă retrag în cochilia mea pt a evita o posibilă durere. Ne-am comportat normal  pt o vară,până când el a plecat la școală și eu m-am întors la cămin. Aici lucrurile s-au schimbat el a început să fie mai diferit și eu sufeream mult, ajunsesem ca în povestea drobului de sare.  Când îl sunam îmi tăia macaroana că el nu știe ce să spună și daia tace și nu spune nimic, iar când el mă sună, de cele mai multe ori aveam eu treabă și așa ușor, ușor ne-am îndepărtat. Apoi a venit vacanță de vară  și am sperat  că lucrurile să se refacă, dar nici unul nu a spus ce îl deranja cu adevărat , am ținut pt noi, el frustrarea că nu era susținut de mine și eu teamă de  a nu trece din nou prin suferință din trecut. Ne-am ridicat baierie și într-un final acum o lună am ajuns la final. Inițial îmi ceruse o pauză pt că el urma să plece din nou la școală și până la terminarea ei se presupunea să știe ce vrea cu relația, dar eu am insistat  să reluăm relația deoarece ce ne pusese capac a fost lipsa comunicări. La insistențele mele  am reluat relația, dar peste 6 zile  mi-a spus că a încercat,dar nu mai simte nimic pt mine decât  ca pt o prietenă. Acum suntem fiecare pe drumul lui. Îi mai dau din când în când mesaj îmi răspunde și mă întreabă ce fac și vorbim, dar știu că face asta din politețe. Am renunțat să îi mai scriu, O să îl caut  probabil după ce termină școală și își ea repartiție, dar sincer îmi doresc  să mă împac cu el. Era acel gen de om care mi se potrivea că o mănușă. Nu știu ce și cum să fac că să ne împăcăm. Credeți că mă există o continuare a povești noastre? 
  •  
    • 144 mesaje
    11 Oct 2019, 00:12
    0 0
    ca in multe Relatii in care intervine distanță, cred ca s-a cam stins pasiunea.. as zice ca e cazul sa te detasezi de ideea cu potrivitul ,,ca o mănușa,, și sa mergi înainte pe drumul tău Nu te mai gândi la el, ocupa-ti timpul cu altceva, cu altcineva..