Alegere

  •  
    • 3 mesaje
    10 Iul 2019, 08:27
    0 0
    Bună Am de făcut o alegere. Sau poate nu. Am avut o relație ce a durat 2 ani de zile. Am locuit împreună de la început pana la final. Relația ușor ușor s.a consumat, am început numai certuri, ajunsese sa fie stres de ambele părți, ajunsesem sa nu mai avem șanse sa comunicam și am luat decizia sa plec. Nu am stat sa sufăr, asa cum era normal, nu am stat sa ma gândesc dacă as putea rezolva ceva și cum, am sărit imediat în alta relație, cu un coleg de munca care ma simpatiza și pe care îl simpatizam. Acum, aici este problema mea, am stat cu acest coleg 3 luni de zile, timp în care mi.am dat seama ca este tot ce imj doresc ca bărbat, ma ajuta, ma înțelege, este atent, confident, comunicativ.. Însă are penisul mic. În relație precedenta am avut o viata sexuala foarte activa și foarte frumoasa, cand am descoperit ca are penisul mic, miam dat seama ca nu îmi produce plăcere și ca ma simt stânjenita de aspectul asta, mam gândit ca o sa pot trece peste asta, ca ne vom armoniza cu timpul, ca va fi ok, nu pot sa renunt la un om bun și cald penteu un astfel de aspect nu?  Am încercat toată aceasta perioada de timp însă nu am reușit sa i zic niciodata care este problema, el a considerat ca totul este ok, am reușit 'sa l păcălesc' ca să zic asa,  avea pofta de sex întruna.. Și pentru mine ajunsese sa fie o corvoada mersul cu el în dormitor.. Asa ca am renunțat la acest om, nespunandu i motivul real, acum nu mai vrea sa avem niciun fel de relație [ bineînțeles;pe bună dreptate ; el era superiorul meu care m.a mutat în alta echipa, același departament penteu a putea fi împreună, nu era etic sa mi fie superior direct, prin urmare toți șefii și colegii au aflat de relația noastră clandestina, practic și a asumat un risc asumandu și  relația cu mine] ; Am crezut ca am luat decizia bună, pentru ca m.am gandit ca o relație unde sexul nu te mulțumește și te regăsești și în incaapabilitatea de a spune problema (pentru ca nh pot sa i spun ca are penisul mic, l.as ranii și i.as scădea stima de sine). În ultima perioada am luat legătura cu fostu.. Însă mă gândesc la colegul meu care mia arătat cum este sa ai o relație armonioasa și la nivel spiritual, mi a arătat atenție și cuvinte sincere.. Îl vad în fiecare zi. Ma vede și nu spune nimic. Este o situație frustranta și nu știu ce ar corect pentru toți 3 sa se întâmple...
  •  
    • 18 mesaje
    11 Iul 2019, 23:55
    0 0
    Sorana123 said:Bună Am de făcut o alegere. Sau poate nu. Am avut o relație ce a durat 2 ani de zile. Am locuit împreună de la început pana la final. Relația ușor ușor s.a consumat, am început numai certuri, ajunsese sa fie stres de ambele părți, ajunsesem sa nu mai avem șanse sa comunicam și am luat decizia sa plec. Nu am stat sa sufăr, asa cum era normal, nu am stat sa ma gândesc dacă as putea rezolva ceva și cum, am sărit imediat în alta relație, cu un coleg de munca care ma simpatiza și pe care îl simpatizam. Acum, aici este problema mea, am stat cu acest coleg 3 luni de zile, timp în care mi.am dat seama ca este tot ce imj doresc ca bărbat, ma ajuta, ma înțelege, este atent, confident, comunicativ.. Însă are penisul mic. În relație precedenta am avut o viata sexuala foarte activa și foarte frumoasa, cand am descoperit ca are penisul mic, miam dat seama ca nu îmi produce plăcere și ca ma simt stânjenita de aspectul asta, mam gândit ca o sa pot trece peste asta, ca ne vom armoniza cu timpul, ca va fi ok, nu pot sa renunt la un om bun și cald penteu un astfel de aspect nu?  Am încercat toată aceasta perioada de timp însă nu am reușit sa i zic niciodata care este problema, el a considerat ca totul este ok, am reușit 'sa l păcălesc' ca să zic asa,  avea pofta de sex întruna.. Și pentru mine ajunsese sa fie o corvoada mersul cu el în dormitor.. Asa ca am renunțat la acest om, nespunandu i motivul real, acum nu mai vrea sa avem niciun fel de relație [ bineînțeles;pe bună dreptate ; el era superiorul meu care m.a mutat în alta echipa, același departament penteu a putea fi împreună, nu era etic sa mi fie superior direct, prin urmare toți șefii și colegii au aflat de relația noastră clandestina, practic și a asumat un risc asumandu și  relația cu mine] ; Am crezut ca am luat decizia bună, pentru ca m.am gandit ca o relație unde sexul nu te mulțumește și te regăsești și în incaapabilitatea de a spune problema (pentru ca nh pot sa i spun ca are penisul mic, l.as ranii și i.as scădea stima de sine). În ultima perioada am luat legătura cu fostu.. Însă mă gândesc la colegul meu care mia arătat cum este sa ai o relație armonioasa și la nivel spiritual, mi a arătat atenție și cuvinte sincere.. Îl vad în fiecare zi. Ma vede și nu spune nimic. Este o situație frustranta și nu știu ce ar corect pentru toți 3 sa se întâmple...

     Nu am suficienta experienta relationala ptr a da un sfat. Sunt sarita de 40, dar am avut o singura relatie toata viata, cu un singur barbat. Asa sunt eu. Pun si eu o intrebare, doar una: ''La batranete te vezi alaturi de un penis, sau alaturi de un om?'' Vei raspunde ca le vrei pe amandoua. In viata nu obtii intotdeauna ce doresti. Iar om adevarat gasesti foarte greu. Mult noroc!

  •  
    • 3 mesaje
    12 Iul 2019, 14:47
    0 0
    jderjerpelit said:
    Sorana123 said:Bună Am de făcut o alegere. Sau poate nu. Am avut o relație ce a durat 2 ani de zile. Am locuit împreună de la început pana la final. Relația ușor ușor s.a consumat, am început numai certuri, ajunsese sa fie stres de ambele părți, ajunsesem sa nu mai avem șanse sa comunicam și am luat decizia sa plec. Nu am stat sa sufăr, asa cum era normal, nu am stat sa ma gândesc dacă as putea rezolva ceva și cum, am sărit imediat în alta relație, cu un coleg de munca care ma simpatiza și pe care îl simpatizam. Acum, aici este problema mea, am stat cu acest coleg 3 luni de zile, timp în care mi.am dat seama ca este tot ce imj doresc ca bărbat, ma ajuta, ma înțelege, este atent, confident, comunicativ.. Însă are penisul mic. În relație precedenta am avut o viata sexuala foarte activa și foarte frumoasa, cand am descoperit ca are penisul mic, miam dat seama ca nu îmi produce plăcere și ca ma simt stânjenita de aspectul asta, mam gândit ca o sa pot trece peste asta, ca ne vom armoniza cu timpul, ca va fi ok, nu pot sa renunt la un om bun și cald penteu un astfel de aspect nu?  Am încercat toată aceasta perioada de timp însă nu am reușit sa i zic niciodata care este problema, el a considerat ca totul este ok, am reușit 'sa l păcălesc' ca să zic asa,  avea pofta de sex întruna.. Și pentru mine ajunsese sa fie o corvoada mersul cu el în dormitor.. Asa ca am renunțat la acest om, nespunandu i motivul real, acum nu mai vrea sa avem niciun fel de relație [ bineînțeles;pe bună dreptate ; el era superiorul meu care m.a mutat în alta echipa, același departament penteu a putea fi împreună, nu era etic sa mi fie superior direct, prin urmare toți șefii și colegii au aflat de relația noastră clandestina, practic și a asumat un risc asumandu și  relația cu mine] ; Am crezut ca am luat decizia bună, pentru ca m.am gandit ca o relație unde sexul nu te mulțumește și te regăsești și în incaapabilitatea de a spune problema (pentru ca nh pot sa i spun ca are penisul mic, l.as ranii și i.as scădea stima de sine). În ultima perioada am luat legătura cu fostu.. Însă mă gândesc la colegul meu care mia arătat cum este sa ai o relație armonioasa și la nivel spiritual, mi a arătat atenție și cuvinte sincere.. Îl vad în fiecare zi. Ma vede și nu spune nimic. Este o situație frustranta și nu știu ce ar corect pentru toți 3 sa se întâmple...

     Nu am suficienta experienta relationala ptr a da un sfat. Sunt sarita de 40, dar am avut o singura relatie toata viata, cu un singur barbat. Asa sunt eu. Pun si eu o intrebare, doar una: ''La batranete te vezi alaturi de un penis, sau alaturi de un om?'' Vei raspunde ca le vrei pe amandoua. In viata nu obtii intotdeauna ce doresti. Iar om adevarat gasesti foarte greu. Mult noroc! MULȚUMESC. O sa încerc sa mi răspund sincer la întrebare. Încerc sa iau o decizie corecta pentru mine și vreau sa nu i mai rănesc.

  •  
    • 245 mesaje
    12 Iul 2019, 21:44
    0 0
    Salut, de curiozitate, cat de mic ? Nu intreb la misto .
  •  
    • 3 mesaje
    12 Iul 2019, 22:24
    0 0
    amondin said:Salut, de curiozitate, cat de mic ? Nu intreb la misto .

     </ Bună, nu as putea sa spun, cât de mic.. Ideea este ca e mic și subțire.. Nu prea simteam nimic. Și nu as fi avut nicio problema cu asta dacă în relația trecuta sexul nu era unul grozav..

  •  
    • 245 mesaje
    12 Iul 2019, 22:30
    0 0
    Acum sint curios oare ce gindesc femeile despre al meu . Tu practic ai de ales intre satisfactie sexuala si liniste sufleteasca , o decizie destul de grea, dar cine stie, poate apare un al treilea care sa ti le ofere pe amandoua Bafta !
  •  
    • 12 mesaje
    15 Iul 2019, 06:27
    0 0
    Poate totusi gasesti un penis mai mare de plastic care sa te multumeasca si rezolvi problema .
    Acest mesaj a fost editat de către ISABELASAILEANU: 15 Iul 2019, 06:27
  •  
    • 970 mesaje
    19 Iul 2019, 20:08
    0 0
    “ Am de făcut o alegere.” Ba nu, nu ai. Nu îl iubesti pe niciunul dintre ei .
  •  
    • 366 mesaje
    22 Oct 2019, 15:15
    1 0
    amondin said:Acum sint curios oare ce gindesc femeile despre al meu . Tu practic ai de ales intre satisfactie sexuala si liniste sufleteasca , o decizie destul de grea, dar cine stie, poate apare un al treilea care sa ti le ofere pe amandoua Bafta !

     Nu  poti  avea  liniste  sufleteasca   daca  nu  esti  fututa  cum  trebuie!

  •  
    • 11 mesaje
    1 Nov 2019, 13:41
    0 0
    e complicat.
  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2019, 11:54
    0 0
    Problema este ca tu inca mai simti ceva pt "primul".....in ceea ce priveste pe cel ce o are mica....parerea mea ar fi sa nu il amagesti pt ca nu are rost...o relatie fara un sex satisfacator nu are rost mai devreme sau mai tarziu va despartiti dar sant sigur ca acolo undeva in interiorul tau deja stii ceea ce trebuie facut
  •  
    • 742 mesaje
    26 Nov 2019, 01:07
    0 0
    Fiecare lacăt are cheia lui !
  •  
    • 13 mesaje
    23 Apr 2020, 10:24
    0 0
    omulcumartoaga said:
    amondin said:Acum sint curios oare ce gindesc femeile despre al meu . Tu practic ai de ales intre satisfactie sexuala si liniste sufleteasca , o decizie destul de grea, dar cine stie, poate apare un al treilea care sa ti le ofere pe amandoua Bafta !

     Nu  poti  avea  liniste  sufleteasca   daca  nu  esti  fututa  cum  trebuie!

     

    Îți dau dreptate, din punctul meu de vedere ca bărbat, nu ești mulțumit pe deplin dacă nu ești futut cum trebuie. O vreme merge asa te poți minți pe tine ca e bine, dar tot ajunge și faptul ca nu ești satisfacut o sa se remarce: certuri, îți lipsește cheful sa știu faci una/alta...