Care sunt cele mai importante produse cosmetice pe care ar treb

  •  
    • 1 mesaje
    6 Mai 2019, 12:21
    0 0

    In lumea moderna am putea spune ca viata noastra este presarata cu tot soiul de provocari, cu task-uri multiple care ne fac sa fim mereu pe fuga si care din nefericire ne lasa din ce in ce mai putin timp liber pentru a ne putea bucura din plin de lucrurile care ne plac cu adevarat. Imaginea femeii moderne este astazi mai complexa ca niciodata si acest lucru nu se mai rezuma doar la tinute. Atunci cand vorbim despre femeia moderna vorbim despre femeia puternica, despre femeia increzatoare, pregatita sa faca fata cu brio tuturor provocarilor din viata de zi cu zi. Un lucru de care femeia moderna se preocupa astazi mai mult ca in trecut este modul in care aceasta arata. Mai exact, astazi nu se mai pune accentul doar pe tinuta si pe modul in care este aranjat parul ci si pe make-up, care trebuie in mod cert sa fie perfect. Pentru a avea parte de un make-up perfect, este desigur necesar ca femeile sa aiba mereu la indemana cateva produse cosmetice cu ajutorul carora sa faca retusurile necesare ori de cate ori este nevoie.

    Piata cosmeticelor este una exterm de vasta in prezent, astfel ca am putea petrece ore in sir in fata rafturilor de profil. Gentile ne sunt fara doar si poate unele dintre cele mai bune prietene avand in vedere ca in interiorul lor avem posibilitatea de a depozita o varietate de produse si lucruri de care avem nevoie pentru a putea face fata tuturor provocarilor din circumstantele zilnice. Iata insa cateva produse cosmetice de la magazinul online https://www.importdirect.ro/parfum-machiaj/produse-pentru-ten care nu ar trebui sa iti lipseasca niciodata din geanta.

    Parfumul preferat.

    Parfumurile, indiferent de fragrantele de care dispun, am putea spune ca reprezinta o amprenta a personalitatii noastre, motiv pentru care este recomandat sa il alegem cu mare atentie. Un parfum de calitate va persista fara indoiala pentru vreme indelungata, insa atunci cand fragranta acestuia dispare, cu siguranta iti vei dori sa o reimprospatezi, astfel ca acest lucru va fi posibil daca vei avea mereu cu tine parfumul preferat.

    Fondul de ten.

    Fondul de ten este un produs cosmetic foarte uzual, astfel ca si acesta ar trebui sa se regaseasca mereu la indemana ta. Menirea principala a fondului de ten aceea de a ascunde cat mai bine imperfectiunile fetei. Pe timpul verii insa, ai posibilitatea de a opta pentru un fond de ten cu factor de protectie solara, astfel ca tenul tau va fi protejat de efectele nocive ale razelor solare, care imbatranesc tenul.

    Mascara.

    Pentru a putea evidentia cat mai bine frumusetea ochilor, cu certitudine mascara reprezinta una dintre solutiile ideale la care poti apela atunci cand iti doresti un make-up de efect. In prezent ai posibilitatea de a regasi astfel de produse de la numerosi producatori de renume, astfel ca tot ce trebuie sa faci este sa gasesti mascara potrivita pentru nevoile tale.

    Rujul si creionul contur de buze.

    Atat rujul cat si creionul contur pentru buze sunt doua dintre produsele cosmetice pe care am putea sa le introducem cu usurinta in categoria celor indispensabile avand in vedere ne pot ajuta sa oferim buzelor un plus de contur si senzualitate.

     


    Acest mesaj a fost editat de către importdirect: 6 Mai 2019, 12:22
  •  
    • 8 mesaje
    3 Iul 2019, 11:16
    0 0
    Pentru intensificarea genelor e ok si gelul realash eyelash enhancer!

  •  
    • 12 mesaje
    8 Iul 2019, 13:39
    0 0
    Eu nu folosesc decat rujul restul nu fiindca transpir si   imi curg pe fata ca o masca !
  •  
    • 687 mesaje
    9 Sep 2019, 07:16
    0 0
    Nu ies din casa fara fond de ten, pudra, mascara si parfum. Nu ma tencuiesc, ma dau cu bun simt, sa nu para ca am o masca