ghicitul in carti

  •  
    • 112 mesaje
    14 Iul 2008, 23:48
    0 2
    Credeti in asa ceva? Vi s-a ghicit vreodata in carti? Vi s-a intamplat vreodata sa se adevereasca ceea ce vi s-a ghicit? Ce parere aveti despre persoanele care dau in carti?
  •  
    • 100 mesaje
    15 Iul 2008, 11:19
    2 0
    sincer,mie mi s-a adeverit faza cu ghicitul in carti si in cafea
  •  
    • 112 mesaje
    15 Iul 2008, 13:00
    1 0
    Cum pot afirma ele (uitandu-se la niste carti) niste lucruri cu atata siguranta? Si mie mi s-au adeverit unele chestii, dar cred ca spun lucruri generale, previzibile ( de genul "o sa ai un necaz in familie"..sa fim seriosi, cui ii merge totul brici fara sa intampine vreun hop..fara sa dea de probleme).
  •  
    • 3741 mesaje
    15 Iul 2008, 14:39
    0 1
    Misha, da, cred pt ca ma pasioneaza foarte mult tarotul.
    Inca nu am inceut sa ghicesc nimanui, sunt la stadiul de invatacel, dar inca de pe vremea zeilor egipteni tarotul si kabala erau la putere.
    Chiromantia este cea mai exacta, cine stie sa ghiceasca in palma, o face corect.
  •  
    • 236 mesaje
    15 Iul 2008, 15:05
    0 0
    Si mie mi s-au adeverit multe chestii care m le-au ghicit si in carti si in cafea. De exemplu mi-a zis tipa care imi dadea in cafea, ca o prietena de-a mea care este gravida o sa nasca un baietel prin cezariana, si asa a fost.
    La fel, acum cateva luni mi-a ghicit o tanti in carti si mi-a zis ca imi mareste salariul, si acum 2 sapt mi l-a marit.
    eu cred ca ele vad totusi ceva, nu numai chestii generale.
  •  
    • 112 mesaje
    15 Iul 2008, 17:34
    0 0
    mda..depinde de persoana..unele chiar ghicesc niste lucruri uluitoare...mie mi s-a ghicit o singura data (chestii generale, nimic concret)..mama se mai ducea la cineva sa-i ghiceasca..ultima oara i-a spus despre mine ca n-o sa raman cu prietenul meu..ne vom desparti dupa ceva timp si ca voi intalni pe altcineva dintr-o intamplare, iar prietenul meu va ramane cu cineva cu care a mai fost..in fine i-a mai spus niste chestii despre noi care erau adevarate..asta a fost acum 2 ani. De un an de zile ne certam intruna (mai rau decat ne certam noi de obicei)..nu mai merge si parca nu vrem sa ne dam seama de asta, sau ne dam seama, dar nu facem nimic..o data era sa ne despartim definitiv..atunci mi-am dat seama ca nu-l mai iubesc asa mult..totusi n-am renuntat la el ca nu am putut..Sincer am inceput sa ma gandesc la ghicitoarea aia..parca mi-a intrat in cap ca ar avea dreptate..
  •  
    • 3741 mesaje
    15 Iul 2008, 18:21
    0 0
    Nu ar fi mai bine sa nu te agati de cineva care-ti face rau?
    Nu ghicitoarea aia a fost de vina, daca nu te mai intelegi cu cineva, nu te mai intelegi si gata.
  •  
    • 967 mesaje
    15 Iul 2008, 19:38
    0 0
    eu incerc sa nu imi mai ghicesc in carti,cafea, la spovedanie te intreaba daca te-ai dus la ghicitori.Toti lucreaza cu necuratul,si eu ghiceam in cafea si tarot ,dar nu mai fac pentru ca stiu ca nu e bine.
  •  
    • 112 mesaje
    15 Iul 2008, 23:28
    0 0
    Da, sunt constienta ca nu are ea nicio vina, spusele ei n-ar avea cum sa determine aparitia problemelor (zic eu)..Ce am observat eu este ca atunci cand cineva iti ghiceste ca se va intampla ceva si pe masura ce trece timpul, se realizeaza..te gandesti " ia uite ca a avut dreptate"..si te tenteaza sa afli mai mult..mai ales atunci cand ai probleme sau te preocupa ceva si cauti raspunsuri..nu-ti vine sa mai apelezi la ghicitoare? Practic chestia asta creeaza inconstient o depedenta..Si mie, de ex, imi vine sa ma duc la vreuna sa-mi spuna ce se va mai intampla in relatia mea, cu toate ca sunt constienta ca asta nu va duce la solutionarea problemelor mele..Pur si simplu iti vine sa te agati de ceva..
  •  
    • 280 mesaje
    16 Iul 2008, 00:03
    0 0
    Evelor, daca stiti pe cineva care ghiceste prin Bucuresti, anuntati-ma....dar sa fie serioasa treaba, nu doar vrajeli si aberatii....As vrea si eu sa ma duc sa-mi zica niste chestii despre lucrurile care urmeaza sa se intample.....
  •  
    • 236 mesaje
    16 Iul 2008, 08:45
    2 0
    Narcisa, daca vrei, eu am pe cineva de care sunt multumita. Nu e tiganca, e o femeie tare placuta pe la vreo 60 ani. Spune-mi si iti las nr ei pe privat.
  •  
    • 280 mesaje
    16 Iul 2008, 14:24
    0 0
    Da, m-ai ajuta tare mult daca mi-ai da un nr de tel....eventual daca poti sa imi spui si cam ce preturi are, ca sa stiu sa ma duc pregatita.

    Astept mp-ul tau! Merci mult!
  •  
    • 106 mesaje
    16 Iul 2008, 21:19
    0 0
    onyx ti-am trimis mp.
  •  
    • 127 mesaje
    19 Iul 2008, 02:29
    1 0
    Pe mine m-ar interesa sa gasesc pe cineva care ghiceste bine in Iasi. Pupici tuturor
  •  
    • 4 mesaje
    19 Iul 2008, 03:47
    0 0
    onyx23 te rog mult da-mi si mie nr. de tel al persoanei care spui ca iti ghiceste in carti, ma intereseaza sa merg.in ce zona din bucuresti locuieste? si un pret aproximativ te rog.multumesc.kiss
  •  
    • 599 mesaje
    19 Iul 2008, 10:19
    0 0
    desi mi-e frica oarecum de ghicitul in carti am sa va spun ce mi s-a intamplat mie.
    acum 10 ani,o tanti mi-a spus printre altele ca ma voi casatori cu un barbat pe care mai mult il voi respecta decat il voi iubi,el va avea o fct mare in stat si eu voi ajunge cineva.
    acum noua ani,intr-o ala zona geografica a tarii,alta persoana mi-a spus acelasi lucru....
    acum 8 ani,intr-o alta parte a tarii,o alta,mi-a zis acelasi lucru....


    pana acum nu s-a intamplat,dar recunosc ca ma mai gandesc inca la ce mi s-a spus atunci...
    asta si pt ca toate au fost f convinse si mi-au explicat ca evenimentul se va prouce mai tarziu...

    daca va fi asa...va voi spune.
  •  
    • 46 mesaje
    20 Iul 2008, 00:30
    1 0
    Onyx, daca poti am si eu rugamintea sa imi trimiti telefonul doamnei si datele de contact.

    Multumesc mult.
  •  
    • 18 mesaje
    22 Iul 2008, 10:41
    1 0
    buna onyx23
    ti-am trimis un pm
    te rog sa-mi raspunzi
    multumesc!
  •  
    • 8 mesaje
    22 Iul 2008, 22:04
    0 0
    Buna,imi poti trimite si mie,te rog nr si numele doamnei care ghiceste?si cat costa?mercic
  •  
    • 1435 mesaje
    22 Iul 2008, 22:36
    2 0
    danaist78, base e luat, la fel si tariceanu

    mie mi s-au adeverit chestiile de genul: problema cu ceva patrat-2 saptamani sau o luna mai tarziu, imi crapa monitorul.

    te duci la o apa-peste 3 zile ma cheama seful si imi zice ca mi-a aprobat firma biletul la mare

    imi zice ca imi iau nu stiu ce toale, eu nu aveam bani, ma duc la mama acasa si mama ma cara dupa ea la shopping

    mi-a zis ca imi iau licenta anu trecut, eu am crezut ca am picat si eram tare suparata si numai bine, aflu ca am luat