Noroc in casatorie

  •  
    • 202 mesaje
    11 Mai 2008, 14:49
    0 0
    Mitica, un barbat plapand, n-a prea avut noroc in casatorie. Prima lui sotie, activista de partid, noaptea in pat, ii tot spunea: "Mai mult si mai bine, Mitica!" A doua, era profesoara: "Repeta, Mitica!" , ii tot spunea. A treia, farmacista, il innebunise: " Mitica, de trei ori pe zi : dimineata, la pranz si seara". Dar acum, cu a patra, a avut noroc : inginer agronom. Aceasta a fost intelegatoare: "Mitica, numai cand poti; pentru restul, chemam soldatii si studentii!"
  •  
    • 86 mesaje
    11 Mai 2008, 16:39
    0 0
    bun bancul...chiar super
  •  
    • 202 mesaje
    14 Mai 2008, 22:20
    0 0
    3 testoase merg la pescuit Tiptil, tiptil ajung ele la locul cu pricina dar isi dau seama ca au uitat carligele.Trag la sorti care sa se intoarca dupa carlige si pica testoasa John. John :"Bah, eu nu ma duc ca voi, pana ma intorc eu, mancati toata mancarea!" Se jura celelalte 2 ca nu o vor manca...Pleaca John... Trece 1 zi, doua...7...Una din testoase vroia sa manance.Dar cealalta o opreste: "nu...c-am jurat ca nu mancam"... Mai trec zile...10, 20...dupa 30 zile se gandeau ele: "mai, Joh n-a mers atat...imposibil sa nu fi mancat el, nu avea cum sa mearga atat fara sa manance. "Hai sa ciupim si noi ceva ca suntem morti de foame!" Cand sa inceapa sa MANANCE,apare John dintr-un tufis:"Aha, eram sigur c-o sa mancati...!!! Nu ma mai duc!!"
  •  
    • 202 mesaje
    14 Mai 2008, 22:21
    0 0
    La piata Ion vinde un cocos. Un cumparator il intreaba: - Da gainile le calca? - Calca gaini, rate, hulubi, curcani, chiar si porci! - Atunci de ce il vindeti? - De la o vreme se uita chioris la mine...
  •  
    • 202 mesaje
    14 Mai 2008, 22:22
    0 0
    Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca. Asa ca ii spuse sotiei: "Scumpa mea, vin repede." "Unde mergi iubitel?" intreba sotia. "Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere." Sotia spuse: "Vrei bere dragostea mea?" Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Japonia, India... Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost: "Da, acadeaua mea... dar la bar... stii tu... au halbe inghetate...." Nu a apucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse: "Vrei halba inghetata, iepuras?" si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana. Sotul devenise cam palid, dar spuse: "Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase... Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?" "Vrei gustari, papusel?" Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde (aripi de pui, ciuperci, coaste de porc...) "Dar draga mea... la bar... stii, se mai injura, se vorbeste urat..." "Vrei vorbe urate, draga? AUZI BAI, PU*A! BEA-TI IN PU*A MEA BEREA IN floricica AIA DE HALBA INGHETATA SI MANANCA-TI CACATELE DE GUSTARI, PENTRU CA ESTI INSURAT, SI NU MERGI NICAIERI !!! CLAR, NENOROCITULE?!!!" si au trait fericiti pana la adanci batraneti....
  •  
    • 952 mesaje
    15 Mai 2008, 16:08
    0 0
    taaare bancul cu testoasele
  •  
    • 1766 mesaje
    21 Mai 2008, 13:44
    0 0
  •  
    • 202 mesaje
    22 Mai 2008, 12:08
    0 0
    DE CE FEMEILE VALOREAZA MAI MULT DECAT BARBATII? In termeni economici, se datoreaza acestor simple cauze: - Valoarea economica a femeii : 1. Are 2 glande mamare care produc 2 litri de lapte: (4 RON/litru, adica 8 RON) 2. Are 2 sunci la picioare: 100 RON/bucata, adica 200 RON 3. Are piept: 15,5 RON Total: 223.50 RON - Valoarea economica a barbatului: 1. Are o banana 0.30 RON 2. Are 2 oua 0.25 RON/buc = 0.50 RON 3. Are 2 glande mamare care nu produc nimic 0.00 RON Total: 0.80 RON. In plus barbatul produce pierderi, pentru ca ouale lui nu se mananca, fluierul lui nu suna... si cu timpul banana se strica...
  •  
    • 202 mesaje
    31 Mai 2008, 14:05
    0 0
    O baba tremurand de moarte din toate incheieturile o intreaba pe vanzatoarea la Sex-Shop:
    - Aveti ... Turbo XXL Super Strong cu baterii alcaline?
    - Da!
    - Si cum se opreste?
  •  
    • 202 mesaje
    31 Mai 2008, 14:06
    0 0
    Deoarece nu se mai poate cu actuala echipa guvernamentala C.P.Tariceanu s-a gandit sa aduca 12 experti japonezi pe posturile de ministri. Iata cele 12 nume de ministri :
    1. Nimika Nuymoka
    2. Yaspaga Shidute
    3. Wreypostu Daybanu
    4. Undeypliku Katesparg
    5. Skimbaley Inparay
    6. Winoakuma Kusuma
    7. Furatzara Kutotu
    8. Bagabany Labayatu
    9. Totkumita Madeskurk
    10.Nufurytu Furyo
    11.Latrukasa Wikushpaga
    12.Yopapnumay Kaviaru
  •  
    • 2778 mesaje
    31 Mai 2008, 15:07
    0 0
    Tari broscutele
  •  
    • 202 mesaje
    1 Iun 2008, 10:54
    0 0
    Intr-un cimitir un gropar sapa o groapa. La un moment dat iese o mana dintr-un mormant groparu se face ca nu vede si sapa. Mai iese o mana din mormant. Groparul isi vede de sapat. Iese si mortu din mormant si se duce in spatele lui si il sperie. BAU! Groparul nimik. Vede ca groparul nu se sperie mortul merge spre poarta sa sperie alti oameni. Knd ajunge la poarta ii arde groparu o lopata in cap mortului si ii zice: Radem, glumim da nu parasim incinta!