barbatii balanta?

  •  
    • 271 mesaje
    10 Mai 2008, 23:21
    0 0
    Dragele, ce imi puteti spune despre barbatii balanta? din experienta voastra? e treaba serioasa sau...sa nu ma gandesc prea departe?
  •  
    • 271 mesaje
    10 Mai 2008, 23:23
    0 2
    stiu ca probabil au mai fost topicuri pe acest subiect dar, astept totusi ceva opinii de actualitate
  •  
    • 3354 mesaje
    12 Mai 2008, 14:54
    1 1
    am intalnit... dupa parerea mea nu sunt de incredere...

    sunt ochi alunecosi, inima zburdalnica...
  •  
    • 1092 mesaje
    12 Mai 2008, 19:19
    0 0
    .....
  •  
    • 33 mesaje
    14 Mai 2008, 11:08
    0 0
    sunt extradordinari (is balanta) u ce zodie esti?
  •  
    • 271 mesaje
    14 Mai 2008, 17:47
    2 1
    sunt leu
    adevarul e ca si mie mi se par cam alunecosi, adica parca nu imi inspira incredere totala....adica cei care imi sunt amici,desi atunci cand a fost vorba de ceva serios nu au tradat increderea nimanui, repet cand a fost vorba de ceva serios
  •  
    • 2439 mesaje
    14 Mai 2008, 21:34
    0 0
    Cam nehotarati....afemeiati....alunecosi...hmm...tu esti leu leii sunt ok!
  •  
    imo
    • 29 mesaje
    14 Mai 2008, 22:16
    1 1
    acum 2 ani am avut o relatzie de vis cu o balantza...mergeam pe strada de mana si simtzeam ca plutesc...eram indragostitzi lulea amandoi. tipul,un romantic incurabil,iubitor de tot felul de finetzuri, ieshiri in cluburi si punea mare pretz pe eticheta.m am indragostit doar o data n viata mea si el a fost o balantza...deh...amintiri
  •  
    • 381 mesaje
    14 Mai 2008, 22:33
    4 0
    Da, exact asa sunt balantele...iubesc eticheta, esteticul, fineturile, delicatesele (asta nu e rau deloc) dar partea urata si dureroasa e ca sunt foarte nehotarati, aerieni, mint frumos si prea usor, te imbata de cap, te fac sa te indragostesti de ei si apoi....adiosss!!!
  •  
    • 3354 mesaje
    15 Mai 2008, 10:55
    2 0
    normal... au planeta venus in domiciliu...

    dar balenatele pe care le-am intalnit eu nu se puteau hotari la o singura relatie...

    tot timpul jucau pe mai multe fronturi
  •  
    • 271 mesaje
    15 Mai 2008, 11:48
    1 0
    Imo,

    dar ce s-a intamplat? la noi e ok acum insa am eu asa un sentiment de incertitudine, parca sunt mai multe cuvinte decat substanta, nu stiu de ce asta imi spune intuitia, desi ceea ce se intampla ma contrazice. Cum ati spus, e frumos, romantic, sarmant, insa....parca ceva nu se leaga, anumite gesturi, reactii...parca nu se leaga de cuvintele spuse anterior, toocmai de aceea intrebam, ca desi pare totul ok, ceva...nu se leaga, parca intuitiv, desi probabil suna stupid, nu pot sa am incredere totala
  •  
    • 2439 mesaje
    15 Mai 2008, 13:42
    1 0
    Sunt foarte alunecosi, smecheri
  •  
    • 146 mesaje
    15 Mai 2008, 15:44
    1 0
    mda, asa sunt, alunecosi, nu poti pune mare baza pe ei, te tin intr-o permanenta stare de incordare , trebuie sa fi atenta la tot . Oarecum afemeiati, dar mai mult de amorul artei si de a-si masura rata succesului. Te cuceresc cu dulcegarii ,pupaturi, tandreturi si imbratisari . Pe tine si pe inca cateva in acelasi timp.
  •  
    imo
    • 29 mesaje
    15 Mai 2008, 20:19
    1 1
    ne intalneam mai rarutz, o data la saptamana sau la 2 saptamani pentru ca locuiam in orashe diferite si intrasem in vakntza de vara, insa primeam zilnic cate 15-16 sms uri si vorbeam la telefon pana cand l am prins cu o minciunik, m am suparat si am pus punct. daca nu incheiam povestioara, relatzia noastra oricum se sfarshea pentru ca mie mi plac oamenii echilibratzi. acum cand ne intalnim intamplator si privesc personajul ratzional, vad o aparentza si ioc substantza, vorba ta.
    mereu dau foarte mare importantza la ceea ce simt vis-a-vis de o persoana, situatzie etc...si daca tu ai spus ca nu tzi miroase a ceva bun ia in calcul. numai bine
  •  
    • 162 mesaje
    21 Mai 2008, 18:29
    1 0
    iubareti rau de tot
  •  
    • 2439 mesaje
    23 Mai 2008, 19:27
    1 0
    Da, iubesc mai multe femei deodata, never nu se pot hotari
  •  
    • 161 mesaje
    26 Mai 2008, 14:51
    0 0
    hmm... daca esti leoaica iar el e balanta...ia-l de barbat! Altul care sa stie sa te inteleaga/suporte/rasfete mai bine n-ai sa gasesti! parerea mea...
  •  
    • 271 mesaje
    11 Iun 2008, 09:49
    1 0
    Ce sa-l mai iau fitze? M-a cerut, apoi cd am zis da si am inceput cu pregatirile a disparut. Apoi s-a intors dupa o vreme umil si cerand iertare. Ne-am impacat toate bune si frumoase, parerea mea, dupa care iar: ca nu stie ca nu e sigur, ca poate nu e bine, dupa tot tam-tamul parinti rude etc. Ba ma iubeste, ba nu e sigur, ba fara nune nu exista el, ba parca nu stie daca e asa, una calda una rece. Pana nu am mai putut, si am intrebat ce are de gand. A zis iarasi ca nu stie. Apoi ne-am despartit. Atata spectacol pt nimic.
  •  
    • 271 mesaje
    11 Iun 2008, 09:56
    2 0
    Pe de alta parte ma cauta din cand in cand, pare ca incearca sa ma ajute cu una alta prin casa, dar nu e vba de altceva. In plus nu puteam sa contez pe el aproape nicicand, era asa in bataia vantului. Plus ca era f dificil, trebuia sa fie atenta la fiecare cuvant, idee, pt ca el interpreta cu totul altfel decat vream eu sa comunic, se supara, apoi cand discutam parca numai pe el se auzea, incercam sa explic sa rezolv problema, ori nega existenta ei dar statea bosumflat, ori zicea punctul lui de vedere si pace, daca eu vorbeam parca totul trecea e langa el. De afectiune nu ma pot plange, era, insa parca nu era din profunzimea lui, parca mai mult de suprafata. Nu stiu, va spuneam, prea usor s-a aprins, si la fel de usor s-a stins. E atat de obositor, si atat de multa rabdare necesita incat am ajuns la capatul rabdarii. E prea introvertit, si nehotarat, iar mia nu-mi plac oamenii care nu isi respecta cuvantul. Greu de comunicat deschis cu el. Uf, uf..there I go again
  •  
    • 18 mesaje
    11 Iun 2008, 10:14
    2 0
    are dreptate janis
    asa este...am fost si eu cu ''un'' balanta...dar nu-mi pare rau!
    imi pare rau ca nu mai sunt cu el!
    am ramas prieteni foarte buni as zice...ne-am cunoscut acum 6 ani,am fost iubiti 1 an si de 5 suntem amici...el e plecat din tara de un an dar vb la telefon destul de des...offf..chiar imi este foarte dor de el...abia astept sa vina...cred ca a ramas in inima mea intr-un loc numai al lui pt mult timp...m-a facut sa simt intr-adevar ce inseamna sa iubesti!!!