demachiant

  •  
    • 1122 mesaje
    4 Mai 2008, 15:51
    0 0
    Buna, va rog sa imi recomandati si mie un demachiant bun.
    ce va multumeste pe voi la demachiantul care il folositi?
    ati avut si suprize sa va iritati sau sa fie expirat?
  •  
    • 584 mesaje
    4 Mai 2008, 15:57
    0 0
    Pe mine m-au usturat ochii foarte tare de la un demachiant Gerovital, desi auzisem ca sunt foarte bune (nu mai stiu exact care era, s-a intamplat acum vreo 2 ani). Acum pentru ochi folosesc Garnier sau Indra, iar pentru fata folosesc uleiul fresh de la Hemel. In general nu am avut probleme, in afara de acel Gerovital, mi-au placut toate. De regula dau mai multa importanta cremelor, decat demachiantului, probabil gresesc, dar asa sunt eu.
  •  
    • 1690 mesaje
    4 Mai 2008, 16:21
    0 0
    eu folosesc bioten cu miere si catina, e bunicel, nu e scump deloc, nu ma irita
  •  
    • 2794 mesaje
    4 Mai 2008, 16:51
    0 0
    Imi plac demachiantul integral 3 in 1 de la Vichy, lotiunea micelara de la Bioderma si demachiantul pentru buze si ochi de la Garnier (eu il folosesc pe toata fata). Am incercat muuuuuuuuuuult demachiante, dar astea mi s-au parut cele mai bune. Curata foarte bine, nu irita si imi place ca le pot folosi atit pentru fata cit si pentru ochi.
  •  
    • 1144 mesaje
    4 Mai 2008, 17:06
    0 0
    Eu am acum un demachiant cu musetel de la Yves Rocher. Pentru ochi, folosesc un demachiant de machiaj rezistent. Vroiam sa va intreb cum anume e solutia aceea micelara. As vrea sa-mi iau si eu, ca, pana acum, produsele de la Bioderma mi-au placut.
  •  
    • 247 mesaje
    4 Mai 2008, 17:31
    0 0
    eu fol unul de la avon pt ochi sh e bunicel...in sensul k nu ma ustura ochii...ma spal pe fata sh apoi crema doina...
    na...se putea sh mai bine dar asta e, macar ma demachiez
  •  
    • 2794 mesaje
    4 Mai 2008, 22:37
    0 0
    Solutia micelara e o solutie demachianta transparenta, arata ca apa. Curata foarte bine machiajul fara a fi uleioasa si fara a lasa senzatia de "lipicios" cum ramine uneori dupa demachiantele clasice. Demachiaza foarte usor si rimelul, nu stiu daca si waterproof pentru ca nu folosesc. E cam scumpicica, dar merita investiti banii. Si eu sint de parere ca produsele Bioderma sint printre cele mai bune.
  •  
    • 585 mesaje
    5 Mai 2008, 00:11
    0 0
    Bioten-miere si muguri de plop-nu am incercat altceva mai bun,nu ma ustura pielea cum ma ustura de la gerovital,nu are parabeni(cel putin asa se zice), nu as sti sa iti zic de ce imi place asa mult...imi place pur si simplu si nu l-as mai schimba,mor de el.Mai am demachiante si de la vichy-purete thermale,e bun si acesta, si de la yves rocher cel de musetel,dar inca nu l-am incercat.

    Eu iti recomand biotenul si nu ai ce pierde fiindca este si foarte ieftin,vreo 7 roni si merita sa incerci!
  •  
    • 1122 mesaje
    5 Mai 2008, 09:14
    0 0
    Va multumesc, sincer eu vreau un demachiant si pt ten si pt ochi, nu am rimel rezistent la apa, sunt multumita de el, deci nu ar trebui sa fie f grea curatarea.
    Poate unor o sa li se para wow sau aiurea tare dar eu nu folosesc sapun pt spalarea tenului. F rar, adik odata pe luna sau chiar mai rar ma spal cu sapun dove. Dimineata, seara ma spal cu apa simpla si nu mi se usuca pielea, nu e aspra.
    De aceea vreau si un demachiant care sa nu ramana asa lucios pe fata, nu suport.
  •  
    • 723 mesaje
    5 Mai 2008, 12:33
    0 0
    Mie imi place,Pur de la Galenic,este 2in 1,si iti lasa pielea catifelata,fara urme de grasime.Este mai bun decat Vichy,eu le am pe amandoua,si nu se compara.Cel de la Galenic este mult mai bun.
  •  
    • 723 mesaje
    5 Mai 2008, 12:38
    0 0
    Vei fi sigur multumita de cel de la Galenic.Nu lasa filtru uleios pe fata,ca cel de la Vichy.Eu mi-am cumparat si Vichy,cel 3in1 si am revenit la cel de la Galenic.Costa 50 de roni,sau mai ieftin,depinde de farmacie.
  •  
    • 693 mesaje
    5 Mai 2008, 14:41
    0 0
    Eu folosesc de multa vreme Garnier pt ten sensibil(cel roz).E f bun si sunt mai mult decat multumita de el..Cred ca e singurul de la care nu ma ustura ochii...si nici nu mi se itita tenul..
    In plus, nu costa nii f mult...maxim.13 lei...
  •  
    • 827 mesaje
    5 Mai 2008, 14:48
    0 0
    Cel mai bun demachiant pe care l-am folosit e Confort Galatee de la Lancome, numai ca e scumpicel. Altele: demachiantul detoxifiant sau cel 3 in 1 de la Vichy, demachiantul pentru ten sensibil de la Avene si Bioten cu miere si musetel - e pentru toate tipurile de ten.
  •  
    • 116 mesaje
    5 Mai 2008, 18:20
    1 0
    Crema demachianta cu musetel Viva Natura!
    Naturista,economa,perfecta pentru tenul mixt!
  •  
    • 122 mesaje
    5 Mai 2008, 18:58
    0 0
    Eu folosesc Uriage pt ten sensibil, este ff bun,si nu ingrasa tenul.Miroase si dragut,si este indicat si pt ochi; asa ca nu e nevoie sa cumperi 2 demachiante.Apa e ok pt spalarea tenului ,dar nu este suficienta pt a indeparta toate urmele de murdarie,poluare,fum ,transpiratie.Eu mai folosesc si un demachiant cremos de la Estee Lauder-Soft Clean- este fantastic,au pt fiecare tip de ten in parte .In rest,la fel de ok,dar sub forma de spuma imi place cel cu aloe de la THE BODY SHOP ,fara parabeni si f. delicat.
  •  
    • 1690 mesaje
    13 Mai 2008, 15:26
    0 0
    si mie imi trebuie ceva pt ochi sensibili... pentru ca ma machiez fff mult din pricina meseriei... o sa aleg ceva din propunerile voastre...cred ca avene sau vichy.
  •  
    • 144 mesaje
    14 Mai 2008, 18:44
    0 0
    Inca un vot pt bioten si din partea mea.Eu il folosesc pe cel pt ten normal/mixt(sunt deja la a treia sticluta),apoi Sensibio de la Bioderma,iar fata ramane perfect curata si hidratata.Pt mine,aceasta este combinatia perfecta,dupa muuuulte incercari esuate cu tot felul de garniere,nivee si alte prostii
  •  
    • 1690 mesaje
    14 Mai 2008, 19:21
    0 0
    eu mi-am luat de la vichy pt ochi sensibili si imi place mult
  •  
    • 224 mesaje
    14 Mai 2008, 20:23
    0 0
    bioten cu miere,unt de shea si musetel e super.nu irita ochii,demachiaza f bine,nu are parabeni.incearca-l,e si ieftin,chiar nu ai ce pierde.oricum e net superior tuturor celor pe care le-am folosit(si am folosit destule).pe locul 2 e emulsia cu laptisor de matca doina super(e roz),nu e grasa rau ca doina clasica,are si alt tub,e ieftina rau...cam 50 mii vechi si e buna.totusi nu l-as recomanda pe acesta acelora cu ochii sensibili.biotenul e cel mai potrivit in acest caz.
  •  
    • 307 mesaje
    14 Mai 2008, 20:53
    0 0
    Si eu tot Bioten folosesc, cu muguri de plop si miere parca pt ten normal/mixt si e f.bun. De cand am inceput sa il cumpar numai pe el il folosesc.