credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2015, 18:53
    0 0
    madena said:nu va speriati fetelor. luptati in continuare si ganditi pozitiv ;farmecele iti pot imbolnavii minte si gandirea ,stati deoparte de ele.farmecele vin de la o persoana care iti vrea raul si poate chair daca treci printr-o perioada critica tu poti gandi ca ai farmece si atunci ramane ca o obsesie care iti face rau,poti chema raul doar prin gandindu-te si firea ta devine slaba si usorcredula.mai sunt si cazuri cu argintul viu el are o exprimare directa in corp si nu exists tratament. daca e facut de vrajitoare doar ele pot dezlega cu magia alba.va pup

     

  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2015, 18:59
    1 0
    madena said:nu va speriati fetelor. luptati in continuare si ganditi pozitiv ;farmecele iti pot imbolnavii minte si gandirea ,stati deoparte de ele.farmecele vin de la o persoana care iti vrea raul si poate chair daca treci printr-o perioada critica tu poti gandi ca ai farmece si atunci ramane ca o obsesie care iti face rau,poti chema raul doar prin gandindu-te si firea ta devine slaba si usorcredula.mai sunt si cazuri cu argintul viu el are o exprimare directa in corp si nu exists tratament. daca e facut de vrajitoare doar ele pot dezlega cu magia alba.va pup

           de foarte mult timp ma confrunt si io cu asemenea caz,am mers la foarte multe biserici,este bine 3-4 zile,dupa aceia reapare-dureri de muschi si oase,mancarimi piscaturi,ameteli.oboseala continua lipsa de concentrare ,,

  •  
    • 4346 mesaje
    31 Ian 2015, 21:49
    1 0
    dinuflorin68 said:
    madena said:nu va speriati fetelor. luptati in continuare si ganditi pozitiv ;farmecele iti pot imbolnavii minte si gandirea ,stati deoparte de ele.farmecele vin de la o persoana care iti vrea raul si poate chair daca treci printr-o perioada critica tu poti gandi ca ai farmece si atunci ramane ca o obsesie care iti face rau,poti chema raul doar prin gandindu-te si firea ta devine slaba si usorcredula.mai sunt si cazuri cu argintul viu el are o exprimare directa in corp si nu exists tratament. daca e facut de vrajitoare doar ele pot dezlega cu magia alba.va pup

           de foarte mult timp ma confrunt si io cu asemenea caz,am mers la foarte multe biserici,este bine 3-4 zile,dupa aceia reapare-dureri de muschi si oase,mancarimi piscaturi,ameteli.oboseala continua lipsa de concentrare ,,

     
    Farmecele exista doar vin prin puterea Satanei. De ele se scapa prin credinta si incredere totala in Dumnezeu! 

  •  
    • 5609 mesaje
    1 Feb 2015, 07:46
    2 0
    dinuflorin68 said:
    madena said:nu va speriati fetelor. luptati in continuare si ganditi pozitiv ;farmecele iti pot imbolnavii minte si gandirea ,stati deoparte de ele.farmecele vin de la o persoana care iti vrea raul si poate chair daca treci printr-o perioada critica tu poti gandi ca ai farmece si atunci ramane ca o obsesie care iti face rau,poti chema raul doar prin gandindu-te si firea ta devine slaba si usorcredula.mai sunt si cazuri cu argintul viu el are o exprimare directa in corp si nu exists tratament. daca e facut de vrajitoare doar ele pot dezlega cu magia alba.va pup

           de foarte mult timp ma confrunt si io cu asemenea caz,am mers la foarte multe biserici,este bine 3-4 zile,dupa aceia reapare-dureri de muschi si oase,mancarimi piscaturi,ameteli.oboseala continua lipsa de concentrare ,,

     
    Mai baiete, lasa prostiile, ca tu ai lipsa de vitamine in corp, nu farmece si alte rahaturi!

    Fa-ti niste analize medicale, fa o detoxificare a ficatului si hraneste-te cu mancare sanatoasa! Renunta  la alcool, tutun, fast food si sucuri din comert!
    Mananca multe fructe, legume, carne pui/ vita sau peste.
    Nu uita sa iei si niste suplimente cu vitamine, in special B complex care te ajuta la stress si Calciu, Magneziu si Zinc.

    la biserica te duci pentru hrana sufletului, nu a trupului!
    La biserica rugile tale vor functiona NUMAI daca esti credincios cu adevarat. Din pacate sa afirmi una din gura si sa crezi alta in suflet, sau sa nu crezi deloc, nu functioneaza la biserica! Fara credinta nu-ti vor fi ascultate rugamintile si nici indeplinii dorintele. 


     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 1 Feb 2015, 07:52
  •  
    • 3 mesaje
    1 Feb 2015, 11:35
    0 0
    zeralda said:eu cred ca mi s-au facut farmece. e o poveste lunga pe care nu am timp sa o spun acum, dar e ceva necurat la mijloc. as vrea sa ies din povestea asta... am incercat sa ii trimit madenei un mesaj privat, insa mi-a aparut un mesaj care imi spune ca acest utilizator nu exista in baza de date. am fost si sunt inca... disperata. putin a lipsit sa nu iau la rand omidele si reginele
    si d-aia va intreb... daca stiti, daca ati auzit... o babuta, un descantec, ceva. merg si la biserica, aprind lumanari si ma rog. mai mult nu stiu ce sa fac. ajutati-ma daca puteti... nu mi-e bine deloc, si nu prea mai vad luminita de la capatul tunelului..
    madena, adresa mea e zeralda@eva.ro... astept un semn de la tine

     buna,zaralda de foarte mult  timp ma conftunt si io cu asemenea problema ca si tine legat de farmece si vraji am marea rugaminte spunem ce ai facut  si cum, daca ai scapat de asemenea nenorocire, iam scris un mesaj si lui madena dar nu imi respunde, poti sa imi dai un bip la numarul de tel 0749111 068 o zi buna ,doamne ajuta /

  •  
    • 3765 mesaje
    1 Feb 2015, 16:58
    0 0
    dinuflorin68 said:
    zeralda said:e... am incercat sa ii trimit madenei un mesaj privat, insa mi-a aparut un mesaj care imi spune ca acest utilizator nu exista in baza de date.



    sigur ceva necurat la mijloc. un farmec ....ceva!! e putreda situatia
  •  
    • 24 mesaje
    1 Feb 2015, 18:36
    0 0
    igivansenior said:
    dinuflorin68 said:
    zeralda said:e... am incercat sa ii trimit madenei un mesaj privat, insa mi-a aparut un mesaj care imi spune ca acest utilizator nu exista in baza de date.



    sigur ceva necurat la mijloc. un farmec ....ceva!! e putreda situatia

     

    parol mamito!

  •  
    • 3765 mesaje
    2 Feb 2015, 19:50
    0 1
    nu-s mamito. da' nu ma supar daca-mi spui "unchiule".