ten uscat

  •  
    • 1690 mesaje
    6 Apr 2008, 14:46
    0 1
    am un ten foarte uscat...folosesc o crema de zi de la eucerin, pt ten uscat, e foarte buna, o folosesc cam de 8 luni, dar parca nu mai are acelasi efect ca si la inceput. seara ma dau cu crema de galbenele, care-mi face foarte bine, daca stiti alte creme bune pentru ten uscat, va rog sa-mi spuneti. sunt fumatoare si incerc sa am cat mai mare grija de ten, si de asemenea, sunt actrita si folosesc si destul machiaj. ce sfaturi imi dati?
  •  
    • 1219 mesaje
    6 Apr 2008, 17:48
    0 0
    mi-a luat mama mea de la Hofigal, cei care fac si celebrele pastile de spirulina, o crema f buna, sub forma de monodoze, zici ca sunt supozitoare...e super crema asta, miroase a spirulina, nu e foarte artistica, insa imi place f mult cum lasa pielea, o folosesc si pentru zona decolteului si pentru gat. Eu am creme mai de "firma" cum se zice, insa chestia asta de la Hofigal bate si creme de la Lancome sau Vichy, chiar imi place, ti-o recomand.
  •  
    • 1555 mesaje
    6 Apr 2008, 18:04
    0 0
    Eu mi'am luat crema de maini si pentru fata de la Herbagen, cu spirulina. Sunt foarte multumita de ele. Pe cea de fata o folosesc de vreo saptamana, seara si parca tenul meu incepe sa'si mai revina
  •  
    • 1690 mesaje
    6 Apr 2008, 18:07
    0 0
    stiu, ca astea mai naturale is de mii de ori mai bune ca celelalte.
  •  
    • 2439 mesaje
    6 Apr 2008, 18:59
    0 1
    Da :o
    Cauta ceva natural.

    Unde joci? Sa venim sa te vedem

    Avocado am auzit ca ar fi bun.
    Pune-l pe fatza.
    Successs
  •  
    • 2 mesaje
    15 Apr 2008, 08:44
    0 0
    Incearca si balancing cream de la foreverliving. E in jur de 80 lei si are 71 de grame. In cazul meu a avut rezultate excelente. Mai poti incerca si o crema pe baza de aloe vera si propolis, in cazul in care ai si probleme ale tenului.
  •  
    • 649 mesaje
    15 Apr 2008, 09:28
    0 0
    aniblondy, lucrezi cumva la Hofigal si faci reclama la produsele astea care abia au aparut????
    In mod sigur.
  •  
    • 185 mesaje
    15 Apr 2008, 09:48
    0 0
    Nutrissime de la L'Oreal e minunata, hraneste foarte bine fara sa lase fata stralucind ca un bec.
  •  
    • 271 mesaje
    15 Apr 2008, 12:14
    0 0
    apidermin. pentru tenul meu- tot uscat, ramane cea mai buna crema. doar ca fiind foarte grasa nu o pot folosi decat seara.
  •  
    • 29 mesaje
    15 Apr 2008, 12:20
    0 0
    Mai fetelor, nu poate nimeni sa-si spuna parerea despre ceva, ca i se reproseaza ca lucreaza ptr aia si le face reclama. Atunci de ce va mai dati cu parerea ? Ma duc si eu sa-mi iau Hofigal, si eu am o parere buna despre produsele lor. Asta dupa ce am folosit cele mai scumpe creme posibile, dar fara rezultate rasunatoare. Si nu e chiar atat de nou, are cativa ani buni, dar nu prea se stia de el.
  •  
    • 1690 mesaje
    15 Apr 2008, 15:28
    0 0
    o sa incerc si eu hofigalul, am o crema de galbenele care e f buna dar e f grasa si nu ma dau decat seara
  •  
    • 584 mesaje
    16 Apr 2008, 19:05
    0 0
    Blonda_creata, incearca si o crema de la Hemel, daca ai ocazia (NU vreau sa ti-o vand eu, nu vreau sa fac reclama!!!). Si eu am tenul uscat (si eu fumez ), pe alocuri chiar imi apareau mici portiuni uscate pe fata, ca niste cojite. De cand folosesc crema de fata Hemel au disparut. Este pe baza de miere de albine, ceara de albine, morcov, avocado...Mie imi face foarte bine, dar ma tem ca o sa sara lumea cu gura pe mine ca vreau sa fac reclama. De parca daca laudam un produs dintr-un magazin, nu tot reclama ii facem. Sau daca aniblondy a spus despre o crema, automat lucreaza pentru ei. Pai atunci cum sa mai recomandam ceva ce noua ne-a facut bine, daca imediat suntem suspectate ca facem reclama??
  •  
    • 170 mesaje
    16 Apr 2008, 19:12
    0 0
    apropo de crema de galbenele sa stii ca e buna, este cicatrizanta, hidratanta dar, are o textura foarte grasa,eu am un ten ''mixt'' si daca as folosi-o ar fi o crima pentru pielea mea.Am vazut si eu rautatea care a napadit forumul poate si din motivul asta multi din userile vechi nu mai intra...
  •  
    • 84 mesaje
    16 Apr 2008, 22:10
    0 0
    da,crema de la HEMEL ,e f buna.si eu am tenul uscat,si cu crema asta nu mai am probleme.
  •  
    • 1690 mesaje
    16 Apr 2008, 22:16
    0 0
    merci,fetelor, o sa imi cumpar cat de curand si o sa va zic rezultatele
  •  
    • 199 mesaje
    11 Oct 2017, 13:35
    0 0

    Atat eu, cat si sora mea avem probleme cu tenul, este foarte uscat si deteriorat din aceasta cauza. Am fost la multe clinici dermato si nu mi-au oferit tratamente foarte bune, insa am reusit sa gasim o gama de cosmeceutice care ne-au ajutat mult. Este vorba de cele de la Teoxane, Deep Repair Balm, un produs care hidrateaza instant pielea, lasand-o curata si hidratata. Il luam mereu de pe teoxane-beauty.ro, acolo gasiti intreaga gama de cosmeceutice care au efecte foarte bune asupra pielii.

  •  
    • 8 mesaje
    7 Nov 2017, 15:26
    0 0
    Ce produse ai incercat pana acum? Eu am tenul uscat, iar daca folosesc creme foarte grase imi apar cosuri sau impuritati. Acum folosesc crema hidratanta si nutrivita cu extract de aloe vera de la BottegaVerde.ro, iar tenul meu e multumit de ea, pentru ca e hidratanta si lejera in acelasi timp. Nu am mai facut cosuri si cred ca asta e de la sucul de aloe vera sau de la faptul ca are multe ingrediente naturale. In plus, la ultima comanda am primit cadou un sapun care miroase super bine si nu am platit transportul, pentru ca am comandat de mai mult de 99 de lei.
  •  
    • 11 mesaje
    7 Nov 2017, 15:43
    0 0
    Salut! Si eu am probleme cu tenul uscat, dar de cand folosesc crema hidratanta cu crin alb pentru ten uscat sau normal de la Bottega Verde nu mai am probleme. Contine ulei de masline si rezista mult timp pe piele oferindu-mi catifelare pe intreg parcursul zilei. Eu o folosesc si seara si imi face foarte bine. Incearc-o si tu si vezi daca ti se potriveste! Mi-a placut si ca la comanda am primit cadou.
  •  
    • 170 mesaje
    11 Dec 2017, 11:06
    0 0
    Iti recomand fondul de ten de la Paese, si pe mine m-a ajutat sa scap de tenul uscat. Poti sa il gasesti aici: https://www.paese.ro/fond-de-ten-145
  •  
    • 19 mesaje
    19 Dec 2017, 11:47
    0 0

    Buna! Pentru tenul uscat este nevoie sa folosesti o crema pe baza de uleiuri. Iar pentru produsele de machiaj incearca sa alegi tot ceva pe baza de uleiuri. Si eu am tenul uscat si nu stiam ce sa folosesc pentru machiaj, astfel incat sa nu mi se usuce pe fata. Am auzit de make-up artistul profesional Katiusa Popovici si am fost la ea la cursul de self make-up pe care il sustine si am invatat foarte multe lucruri despre tenul meu si despre ce produse trebuie sa folosesc. Iti recomand sa faci si tu asta, tipa este super buna pe ceea ce face!