Cearcane- cum scapam de ele?

  •  
    • 137 mesaje
    18 Mai 2016, 10:33
    0 0
    Buna, iata cateva remedii naturiste pentru cearcanele de sub ochi:

    http://www.eva.ro/frumusete/cosmetica/frumusete-5-solutii-naturale-care-combat-pungile-si-cearcanele-de-sub-ochi-articol-67166.html?pagina=1
  •  
    • 199 mesaje
    17 Oct 2016, 11:31
    0 0
    Buna! Din disperarea de a scapa de cearcane am incercat tot felul de remedii, dar nicuna nu a dat rezultatele pe care mi le-am dorit. Asa ca am apelat la ceva mai mult, dar cu adevarat eficient, acidul hialuronic, mai exact Teosyal. La indemnul unei prietene, am mers la Zone Medical Estet si mi-am rezolvat aceasta problema foarte usor si nu mi-am golit nici cardul. Oamenii sunt experti, chiar stiu ce fac, m-am recuperat in mai putin de 1 zi si rezultatele sunt foarte bune. Mergi cu incredere!
  •  
    • 9 mesaje
    25 Oct 2016, 08:50
    0 0

    Buna! Am incercat si eu mai multe variante pentru cearcanele mele pe care le am de cativa ani si care nu dispareau oricat de mult dormeam. Am cumparat creme si mai scumpe si mai ieftine, de la diferite branduri, dar tot nu puteam sa sesizez nicio diferenta. Pana cand am descoperit serumurile pentru pielea din jurul ochilor de la botega verde si clar, de atunci, tenul meu arata mult mai luminos si mai odihnit. Am observat efectele dupa aproape o luna, dar acum nu as mai renunta la ele.

  •  
    • 38 mesaje
    25 Oct 2016, 12:23
    0 0
    Impreskin a luat careva?

  •  
    • 3 mesaje
    26 Oct 2016, 11:35
    0 0
    Buna fetelor,

    Eu am facut un tratament acum 2 luni la Skin Clinic. Am primit un voucher de ziua mea cu sedinta respectiva si am fost incantata de rezultatul avut. Pana acum totul este bine, vedem ce se intampla si in viitor. 
  •  
    • 36 mesaje
    8 Nov 2016, 10:17
    0 0
    Cearcanele sunt suparatoare si scapi greu de ele. Am citit ca serurile ar ajuta intr-o oarecare masura. Definitiv nu stiu daca se rezolva. Pe net am gasit seru Pure.

  •  
    • 14 mesaje
    23 Nov 2016, 11:38
    0 1

    Eu una m-am nascut cu cearcane, astfel ca toata viata m-am ocupat de acoperirea lor cu diverse batoane corectoare si fonduri de ten. Am tot cautat remedii naturiste, dar n-am gasit si doctorul dermatolog mi-a recomandat Teosyal RHA Eyes. Este un gel cu acid hialuronic natural care, odata introdus in piele, o face mai luminoasa si elastica. Cearcanele mele au disparut complet. Sedinta dureaza foarte putin si nu pot sa zic ca m-a durut. Nu am ramas cu nicio vanataie sau efect secundar. Sunt foarte incantata de rezultat!

  •  
    • 5 mesaje
    14 Feb 2017, 12:52
    0 0
    Hello! Eu am periodic probleme cu fata, si acum folosesc gelul corector pentru impuritati, SOS, de pe BottegaVerde.ro si sunt ff multumita.A fost o perioada in care nu mai stia ce sa fac, ca sa scap de ele. E bun si chiar ma ajuta. Succes!
  •  
    • 23 mesaje
    16 Mai 2017, 13:51
    0 0
    gorik said:Impreskin a luat careva?

     Din ce am cautat eu pe net produsul e un supliment care creste elasticiitatea pielii.

  •  
    • 170 mesaje
    24 Nov 2017, 11:43
    0 0
    Eu am reusit sa scap de cearcane folosind un ser de la Pevonia, poti sa il gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/ser-lifting-pentru-riduri-si-cearcane-prezente-in-zona-periocularacollastin-eye-contour-2298.html
  •  
    • 19 mesaje
    19 Dec 2017, 11:52
    0 0

    Buna! Si eu ma confrunt cu cearcanele. Nu ai cum sa scapi de cearcane, decat sa le ajuti sa nu mai fie atat de proeminente. Am incercat diferite creme si nu au avut niciun rezultat. De cand am fost la make-up artistul profesional Katiusa Popovici am aflat ca pot folosi corectoare pentru anticearcane, care imi ascund aceasta inperfectiune. Nu stiu sa iti recomand un anticearcan pentru ca nu stiu ce tip de ten ai. Insa poti apela la Katiusa Popovici pentru mai multe sfaturi. Ea face un curs de self make-up, care dureaza in jur de 2 zile, depinde si de timpul tau. Iti va fi de folos!

  •  
    • 199 mesaje
    8 Ian 2018, 14:08
    0 0
    Buna! Si eu ma confrunt cu cearcanele. Nu ai cum sa scapi de cearcane, decat sa le ajuti sa nu mai fie atat de proeminente. Am incercat diferite creme si nu au avut niciun rezultat. De cand am fost la make-up artistul profesional Katiusa Popovici am aflat ca pot folosi corectoare pentru anticearcane, care imi ascund aceasta inperfectiune. Nu stiu sa iti recomand un anticearcan pentru ca nu stiu ce tip de ten ai. Insa poti apela la Katiusa Popovici pentru mai multe sfaturi. Ea face un curs de self make-up, care dureaza in jur de 2 zile, depinde si de timpul tau. Iti va fi de folos!
  •  
    • 127 mesaje
    14 Feb 2018, 14:00
    0 0

    Buna ziua! Cel mai bun anticearcan pe care l-am gasit dupa lungi cautari este cel de la Bottega Verde. Am probleme cu cearcanele, iar acesta ofera o acoperire extraordinara. Uneori il mai folosesc si pentru a astupa micile impuritati ale fetei, cum ar fi cosurile. Il recomand cu incredere. Ceea ce m-a surprins placut a fost ca la comenzile de peste 99 ron, transportul este gratuit.

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:13
    0 0
    Mara_ said:Sincera sa fiu am incercat tot felul de creme pentru a scapa de cearcane, si mai ieftine , si mai scumpe, dar nici una nu pare sa fi dat rezultate. Stie cineva o metoda buna pentru a scapa de ele? Sau macar un anticearcan bun care sa le mai estompeze?
    Merci

     

  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 05:17
    0 0
    Buna Mara, si eu la fel, am incercat foarte multe fara rezultat
    Ca si anticearcan as putea sa iti recomand Catrice Liquid Camouflage care acopera foarte bine si nu e scumpt deloc doar trebuie sa-ti gasesti culoarea potrivita. Ceea ce functioneaza la mine este un Colour Correcting in culoarea Peach de la Urban Decay pe care il aplic inainte de fond de ten. Daca ai nevoie de alte sfaturi de makeup sau tutoriale, te invit pe canalul meu youtube, Mon Rouge by Oana. Merci frumos!  https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10
  •  
    • 127 mesaje
    12 Mar 2018, 09:22
    0 0

    Buna! Pentru anticearcane eu folosesc crema R [II] Eyes din gama de cosmeceutice Teoxane. Este o crema ce contine acid hialuronic si are o textura usoara. De asemenea, combina complexul de anti-imbatranire si anti-oboseala. Formula nu contine parfum si este adecvata pentru pielea sensibila. Eu o folosesc de aproape un an si am vazut rezultate inca de la primele folosiri. Eu imi achizitionez acest produs de pe www.teoxane-beauty.ro . Recomand cu cea mai mare incredere!

  •  
    • 127 mesaje
    19 Apr 2018, 13:27
    0 0

    Buna! De la o anumita perioada problemele cu cearcanele vor fi tot mai intalnite. In cazul meu cearcanele sunt foarte profunde. Am ales sa utilizez corectorul Glossip de la Bottega Verde si iti pot spune ca are o acoperire extraordinare de mare. O poti gasi pe www.bottegaverde.ro, iar la comenzile de peste 99 de lei vei descoperi ca transportul este gratuit. Sper sa fie la fel de utila si pentru tine cum imi este mie!