cel mai bun sampon?

  •  
    • 30 mesaje
    5 Aug 2008, 23:13
    0 0
    buna sunt Roberta de curand mi-am cumparat o crema pt uscare de la joico dar mi s-a spus k ea pastreaza parul si drept la umiditate si la soare pt k asta e ceea c kutam...vroiam sa va intreb dak ati folosit acesta crema si dak are efect in acest sens....ms anticipat
  •  
    • 45 mesaje
    5 Aug 2008, 23:13
    0 0
    Buna, mie mi-a zis coafeza ca nu conteaza ce fel de sampon folosesti, daca folosesti un balsam.
  •  
    • 92 mesaje
    6 Aug 2008, 10:53
    0 0
    pisicutza_dulce , mergi in farmacie si ia-ti un sampon dintr-o gama de dermato-cosmetice. Eu iti recomand Ducray- Selegel...costa aprox 45 ron, dar sunt sigura ca o sa te ajute cu problemele pe care ai zis ca le ai...mie mi-a fost de mare folos. In general eu folosesc produse profesionale Wella SP, dar in perioada cand am avut pb cu matreata si pielea capului le-am folosit in paralel ( Wella si Ducray).
    Good luck!
  •  
    • 24 mesaje
    6 Aug 2008, 12:00
    0 0
    As vrea sa mentionez ca nu totul depinde doar de sampon.De exemplu,vara aceasta cind am fost la mare impreuna cu prietenii neam oprit la o gazda particulara.Prin camere era super ok totul binearanjat,curat,dar cea mai mare problema era....... dusul(horror).In locul jetului puternic de apa care ar fi trebuit sa fie,curgeau doar citeva picaturi.Asa c ori de cite ori imi spalam parul numi mai aplikam si balzamul,astfel trebuia sa mai astept ceva timp sami clatesc parul a doua oara.Dimineata aveam un par oribil,mil pieptanam destul de greu fapt care facea sa pierd multe fire de par.De cevava timp incoace folosesc samponul Advance Techniqoes si balzamul din aceeasi gama de la Avon care siau facut efectul kiar dupa prima spalare.Nu uitati ca la fiecare spalare sa folositi si un balzam!
  •  
    • 4 mesaje
    12 Ian 2011, 19:17
    0 0

     

    Buna,

    Eu la ora actuala folosesc samponul Dove. La inceput mi s-a parut ca e mai bun fata de celelalte sampoane care le-am incercat. Dar acum am ajuns la concluzia ca nu este bun de nimic. Imi doresc un sampon s-au un tratament pentru matreata, nu pot sa scap de ea. De ce va timp am observat ca a inceput sa imi cada parul nu stiu ce sa fac??? Din cauza ca am tot schimbat samponul am pierdut foarte mult din volum. Acum as vrea sa incerc produsele Gerovital ce parere aveti? S-au ar fi mai indicat sa merg la un medic?? Va astept cu sfaturi

          Multumesc!

  •  
    • 29 mesaje
    12 Ian 2011, 21:19
    0 0
    Sampon bun impotriva matretii ar fi : alpecin sau nizoral. Incerca sa tratezi parul cu un sampon special pt problema ta. Eu de obicei combin samponul si un un galbenus de ou aproape la fiecare spalare si imi lasa parul stralucitor si nu mai se incurca asa rau. Incearca sa nu-ti cumperi sampoane de genu reclama la tv, intreaba mai bine un medic dermatolog sau chiar o farmacista. Cel mai inofensiv este cel din plante , cat mai bio cu putinta. ciao!
  •  
    • 59 mesaje
    12 Ian 2011, 23:51
    0 0
    si eu m-am spalat ceva timp cu alpecin si mi-a placut...are ceva efect impotriva caderii parului,nu fantastic,dar se simte ceva...plus daca il iei pe cel impotriva ingrasarii parului spala bine....in ultimul timp am inceput sa ma spal cu garnier pentru par gras, acela din gama noua, din tei si imi place foarte mult...spala bine parul,nu se mai ingrasa asa repede si este si foarte accesibil la pret...
  •  
    • 1030 mesaje
    13 Ian 2011, 14:59
    0 0

    Eu m am lamurit cu sampoanele din comert...nu sunt bune de nimic...eu folosesc Ducray,din farmacie..e cam scump..dar merita banii...am avut peobleme cu matreata din cauza sampoanelor din comert si acesta m a rezolvat....pt regenerare folosesc masca cu usturoi,miere,galbenus de ou,ulei de masline...nu mi mai imi cade parul,plus totul este natural...


    Acest mesaj a fost editat de către eueu09: 13 Ian 2011, 15:00
  •  
    • 1 mesaje
    13 Sep 2015, 13:52
    0 0
    Si eu am incercat multe prostii din acestea : Wash and go , Head and shoulders , Nivea , Elseve , Pantene , Garniere , Clear , Farmec, produse de la Avon , Oriflame , Yves Rocher etc.  , toate felurile dar nici un rezultat  multumitor . Pur si simplu am incercat uleiul de argan si produse pe baza de ulei de argan sau urzica si am fost foarte multumita . Nu incarca parul , il face mult mai matasos si stralucitor , nu se incurca rau si are un aspect  normal nici mult  prea voluminos , nici foarte uscat si lipsit de volum!  
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Sep 2015, 07:28
    0 0
    Georgiana2204 said:Si eu am incercat multe prostii din acestea : Wash and go , Head and shoulders , Nivea , Elseve , Pantene , Garniere , Clear , Farmec, produse de la Avon , Oriflame , Yves Rocher etc.  , toate felurile dar nici un rezultat  multumitor . Pur si simplu am incercat uleiul de argan si produse pe baza de ulei de argan sau urzica si am fost foarte multumita . Nu incarca parul , il face mult mai matasos si stralucitor , nu se incurca rau si are un aspect  normal nici mult  prea voluminos , nici foarte uscat si lipsit de volum!  

     Foarte bine !sa fii sanatoasa!

  •  
    • 5 mesaje
    29 Sep 2015, 12:29
    0 0
    Mie imi place Dove, Syoss si L'Oreal.
    Am scris pe blog: http://strumfette.blogspot.ro
    Va invit sa cititi!
  •  
    • 24 mesaje
    30 Oct 2015, 18:43
    0 2
    In perioada asta, cand este epidemie de paduchi in scolile si gradinitele din Romania (aici includ si Bucurestiul cu scolile de fitze, unde invata si fiica-mea), cel mai bun sampon este Paranixul: cu doua spalari ai scapat de problema, daca te-ai pricopsit cu ea, Din pacate stiu ce vorbesc,
    Se poate cumpara si online, (http://www.omega-pharma.ro/paranix) daca va e rusine sa mergeti la farmacie. Pe noi ne-a sfatuit invatatoarea!
  •  
    • 3 mesaje
    13 Nov 2015, 13:13
    0 0
    Vizitati siteul http://hypnoshop.ro/ si gasiti sampoane extraordinare...
  •  
    • 2 mesaje
    5 Dec 2015, 18:48
    0 0
    Afla cum poti deveni lider Oriflame!
    “www.orif-agent.ro¢Â€Âœ
  •  
    • 30 mesaje
    3 Mai 2017, 19:57
    0 0
    Am incercat si eu cateva,nu ma pot hotărî care este tratamentul corect pentru efect extraordinar,am o sensibilitate la radacina,la unele sampoane,si e cu tendinta de ingrasare,dar are nevoie de hidratare,si e vopsit,dar nu vrea nici volum,nici sa fie moale,il vopsesc,si varfurile desi le tund tot uscate sunt,
  •  
    • 3 mesaje
    3 Iul 2017, 14:31
    0 0
    Buna fetelor, eu de ceva timp imi cumpar doar sampoane bio de la Oright si nu pot sa va spun decat ca sunt cu totul si cu totul ALTCEVA!! nu le fac reclama, nu ma plateste nimeni, imi cumpar singura sampoanele de pe pestisoruldeaur.com si va recomand si voua! Initial mi le luam pe de amazon dar am descoperit ca de curand au si distribuitor in romania si asa nu mai dau banii pe transport si cred ca sunt si ceva mai ieftine.
    Si eu am pielea capului sensibila si astea sunt singurele sampoane de la care nu fac reactii pt ca nu au niciun fel de chimicala adaugata. 
    Acest mesaj a fost editat de către ElenaIonita689: 3 Iul 2017, 14:32
  •  
    • 127 mesaje
    8 Sep 2017, 10:54
    0 0
    Salutari, fetelor! De ani buni imi vopsesc constant parul si incepuse sa se deterioreze foarte rau in ciuda faptului ca foloseam o gramada de produse. De ceva timp am inceput sa folosesc un sampon pentru par vopsit cu ulei de nuci braziliene si mix de fructe rosii de la BottegaVerde.ro si vreau sa va spun ca se vede o imbunatatire drastica a parului meu. I-a redat stralucirea de alta data. Recomand aceasta firma. Am vazut ca au o gramada de produse pentru par: sampon, balsam, tratament si chiar si vopsea.
  •  
    • 170 mesaje
    13 Sep 2017, 10:19
    0 0
    Buna, eu iti recomand sa intri aici https://www.beautyoneshop.ro/sampon-profesional-257 , si sa iti alegi un sampon in functie de tipul tau de par. Si eu tot de aici mi-am cumparat samponul si sunt foarte multumita.Bafta!
  •  
    • 292 mesaje
    2 Oct 2017, 10:06
    0 0
    Recomand samponul si uleiul din gama vivese senso duo. Pentru efecte mai puternice si mai rapide, combina-le cu uleiul din nuca de cocos.
  •  
    • 6 mesaje
    5 Oct 2017, 16:45
    0 0
    si eu am mari probleme cu matreata si cred ca am incercat toate produsele posibile
    acum m-am incumetat si mi-am cumparat un sampon de la vichy ca l-am gasit ieftin pe farmacialapretmic.ro dar sa vedem acum daca o avea si rezultate