cel mai bun sampon?

  •  
    • 831 mesaje
    23 Mar 2004, 10:38
    1 0
    Buna! Am incercat Herbal Essences si e foarte bun samponul. Asta nu inseamna, ca daca e bun pt. mine, automat e bun si pt. ceilalti. Eu prima data am incercat acest sampon in Germania in 1999 (la noi nu aparuse inca pe piata) si mi-a placut foarte mult. Acum, fiind in Romania, am constatat totusi mici diferente la calitate fata de acelasi sampon din Germania.Asta e...s-ar putea sa fie contrafacute
  •  
    • 962 mesaje
    23 Mar 2004, 12:11
    0 0
    Si de la ce salon iti iei? Sau mai bine zis, la ce saloane stii tu ca se gasesc? Si eu am mare nevoie de asa ceva pt parul meu. Multumim pt pont.
    Asa am fost si eu dupa prima spalare cu Herbal Essences, mi se parea bun, apoi am constatat ca e cel mai haios sampon pe care l-am incercat vreodata. In America e f ieftin, costa cativa centi si e considerat cel mai haios sampon.
  •  
    • 100 mesaje
    23 Mar 2004, 13:03
    0 0
    Yoshi, salonul se numeste Champs Elysee si se afla pe undeva pe langa Piata Amzei. Chiar pe straduta care duce de la Romana la Piata Amzei (pe coltul strazii este un magazin sport - Nike cred si pe aceeasi straduta este si o biblioteca si un oficiu postal). Nu stiu cum se numeste strada dar....ati inteles voi sper. Nu stiu daca se gaseste si prin alte parti pentru ca v-am spus eu ma duc numai acolo la o tipa care este super super super!!!!! Mai au si o gramada de alte produse si ma bate gandul sa imi mai iau - sampoane, balsamuri, tratamente, etc. Nu stiu inca sa vorbesc si cu coafeza sa imi spuna daca se merita sa dau banii sau nu (eu cred ca da dar.....ce sa-i faci...). Eu o sa ma duc sambata asta la ea sa imi mai puna o vopsea pe par si o sa o intreb mai multe. Saptamana viitoare (joi sau vineri) o sa va pot da mai multe amanunte. Daca vreti bineinteles!
  •  
    • 297 mesaje
    23 Mar 2004, 18:11
    0 0
    Fetelor va rog sa-mi spuneti si mie un salon din care pot procura produse L'Oreal profesionale...ca cel la care merg eu nu aduc decat KMS, System Professional si Wella. Acum ceva ani buni am folosit de la L'Oreal un sampon super...era ceva de genul "clear" cum arata Pantene clear daca ma-ntelegeti... si vreau sa va zic ca era suuuper! Din pacate nu se mai gaseste de multa vreme.
    Am incercat si eu KMS, Klorane..dar .."no chance". Astept un indiciu si va multumesc mult!
  •  
    • 34 mesaje
    24 Mar 2004, 01:13
    0 0
    draga elly, vezi ca au produse L'Oreal in Mall la Gett's Hair Studio. Nu cred ca au gama Kerastase dar sigur au din celelalte, si sunt suuuuuuper, eu numai de alea folosesc.
  •  
    • 102 mesaje
    24 Mar 2004, 11:41
    0 0
    borgia
    vreau sa-ti spun ca aceeasi problema o aveam si eu,numai ca parul meu nu e cret,e cat de cat drept.aveam super mult volum inainte,imi statea in toate partile si-am incercat o gramada de produse:tratament elseve anti frizz,lapte l'oreal straightner ,crema phyto pentru par foarte uscat, o gramada de bani dati pe prostii.mi-am mai luat si aparat de indreptat parul,cica profesional,de la valera,o porcarie,mi l-a ars in ultimul hal.ce-ti recomand:multe masti cu galbenus de ou si ulei de masline si o masca ,se numeste liss extreme de la l'oreal professional ,se gaseste numai in saloane , nu ti-l indreapta complet,dar cel putin iti ia mult din volum si nu-ti mai sta zburlit.si multa rabdare,ca rezultatele se vad in timp( ma refer la uleiul de masline si galbenusul de ou).pupici.chestia cu indreptatul permanent nu am auzit-o la noi in tara ,adica poate s-o face ,da' arde rau de tot parul.in afara ,exista indreptat permanent pe baza de ioni negativi,costa cam 500 euro,da iti face un super par si te tine cam juma' de an.poate o ajunge tehnica asta si pe la noi,desi ma indoiesc.daca vrei sa vezi cum e,intra pe www.japalook.com.pupici.
  •  
    • 1530 mesaje
    24 Mar 2004, 13:01
    0 0
    Multam, Mirela, pt sfaturi. La indreptat parul m-am gandit, ce-i drept, da' nu singura, ca am 2 maini stangi Poate daca ar ajunge in Ro tehnica aia cu ioni nu-mai-stiu-cum as incerca.
    In legatura cu uleiul de masline & galbenusu': parul meu a inceput sa se ingrase si cum o nenorocire nu vine niciodata singurica... acu fac si ceva matreata (cccaaaaaaaaaaaaah!!!!). Nu as vrea sa se ingrase si mai si....
    Azi, de ex, paru meu vrea din nou sa-mi demonstreze ca e dotat cu vointa si personalitate proprie. Uraaaaaaa! Zici ca am sarma-n cap! Gata, pe 3, la salar, ma duc la cumparaturi!
    Pup-puuuup!
  •  
    • 1 mesaje
    26 Dec 2005, 14:19
    0 0
    buna fetelor!am incercat cred ca fmulte sampoane ca si voi,insa de curand am incercat samponul de la body shop pt stralucire si pot sa spun ca am si volum si e mai sanatos..a prins viata!incercati...sper sa fie perfect si pentru voi!pupici
  •  
    eri
    • 27 mesaje
    26 Dec 2005, 15:54
    0 1
    Dar despre Elseve pt volum ce parere aveti?
  •  
    • 614 mesaje
    26 Dec 2005, 17:24
    0 0
    eu folosesc sunsilk si pana acum nu mi-a facut probleme...ceea c cred ca imi face parul cu adevarat frumos e ce fac dupa ce ma spal.imi dau cu masca KALLOS,apoi,pe parul inca umed dau cu fiole anti-cadere de la HAIR LIGHT care nu costa mai mult de 200 d mii d lei si chiar merita.dupa fiole, ma dau la varfuri cu ulei pt intretinerea lor,tot de la HAIR LIGHT(ca sa nu se usuce si k sa straluceasca frumos) si gata.parul arata superb!a..si nu ma prea usuc cu foehnul,decat in situatii de urgenta..poate e si asta un factor,pt ca am observat o diferenta mare intre uscarea naturala si cea cu foehnul. si am mai auzit ca samponul de la VICHY e foarte bun(foloseste o prietena a mea si are parul foarte moale si fin,si miroase fparte frumos),insa e cam scump...nu prea stiu multe despre el.
  •  
    • 1219 mesaje
    26 Dec 2005, 20:16
    0 0
    Eu am reusit sa mai fac rost de jean Louis David.....nu se gaseste inca la noi, mai apelez la cine merge in Occident sa mi-l cumpere, este super.
    Insa sampoane cu adevarat bune face l"oreal-ul dar GAMA PROFESIONALA! pentru ca Elseve-ul....e cam apa de ploaie....Gliss-ul de la Schwarzkopf e tare bun si am ramas surprinsa de Pantene Full&Tick ( dupa ce am vazut atata reclama la el, am testat si mi-a placut). Ce este de baza in ingrijitul parului este un BALSAM sau o MASCA, nici un spalat pe cap fara balsam la sfarsit....si eu ma spal la 2 zile, 3 zile maxim.....am parul lung, il fac blond de ani de zile, are volum desi e uscat ca si fir...dar nu fac rabaturi de la balsam si masca, ba uneori si balsam si masca sau doua balsamuri...
  •  
    • 2 mesaje
    26 Dec 2005, 21:52
    0 0
    Si eu am folosit pana acum tot felul de sampoane chiar si dermocosmetice, care mie personal nu mi-au facut cine stie ce bine, sau poate nu am folosit eu ce trebuia. Acum o luna de zile la recomandarea unei prietene mi-am cumparat Sapun moale, asa se numeste din gama Hofigal. Este lichid si are culoarea ceaiului. la sfarsit ma clatesc cu apa calaie, nu rece, si cu o ligurita de otet de mare la un litru de apa
  •  
    • 175 mesaje
    26 Dec 2005, 21:59
    1 0
    Eu folosesc Kerastase de la L'oreal professionel si sunt f incantata ,e f .scump dar foarte bun .Nu ingrasa parul ,miroase delicios,se descurca repede si da si volum parului.Se gaseste in saloanele de coafura.Merita sa investesti ceva bani pt parul tau!!
  •  
    • 1219 mesaje
    26 Dec 2005, 22:23
    0 0
    cat costa kerastase??? ca vreau si eu
  •  
    • 175 mesaje
    26 Dec 2005, 23:54
    0 0
    La salonul Evidence din incinta magazinului Unirea costa 700.000 lei vechi .Dar merita .Are mai multe variante (par fragil, vopsit etc) ,iti cumperi si tu ce ti se potriveste .Kiss
  •  
    • 2103 mesaje
    27 Dec 2005, 07:25
    0 0
    eu folosesc produsele de la AVEDA, cele pe baza de musetel, am par mult desi fin si se electrizeaza la aerl conditionat din incaperi incat zici ca am un halo plutitor in jurul capului. Aveda ajuta mult, insa eu to recurg la curele naturiste stiute de acasa, infuziile de musetel, urzica, mastile cu ou, ricin, clatirea cu otet... cand si cand. Si in mod clar nu cred in reclame; mai ales cea cu "yes yes yes!!!" sau aia cu "because you're worth it" ...
  •  
    • 153 mesaje
    28 Dec 2005, 12:10
    0 0
    eu sunt foarte multumita de FRUCTIS de la garnier. de cand a aparut numai cu el ma spal. iar masca de par de la fructis este cu adevarat o revolutie. am fost bruneta si m-am decolorat pe par sa scot negrul de 4 ori in 3 zile. imi arata parul oribil, parca era de papusa. mi-am luat atunci masca de la fructis pt par degradat si credeti-ma mi-a regenerat parul dupa numai cateva spalari.incercati cu incredere
  •  
    • 161 mesaje
    19 Ian 2006, 12:47
    0 0
    Buna tuturor fetelor.
    Cautam pe internet sa vad daca se gasesc sampoanele Aveda de la Yves SL in Romania si am dat peste discutia voastra.
    Momentan nu sunt in tara dar ma voi intoarce si ma gandeam ce sa fac. Sa le iau de aici sau le gasesc si in Bucuresti? Daca stie cineva m-as bucura de raspuns.

    Si acum apropo de discutie eu am folosit cam 4 luni sampoane naturale cum sunt cele de la NeoBio dupa cea mai mare prostie din viata mea. Suvite blonde...hahaha. Doamne! Asa de tare s-a inasprit si incurcat incat ma gandeam daca il faceam pe tot ramaneam cheala.In fine munca multa sa imi salvezt parul cu tot felul de masti de ulei (din care nu lipseste cel de lavanda), ma vopsesc cu hena in loc de vopsea chimica, am mai taiat din el, balsam cu hena neutra si vitamine la greu.
    Asa am reusit. Am parul mult peste umeri si abia acum ma bucur de rezultate. Ba imi creste ciuf parca sunt bebe. Este un semn bun. Parul este stralucitor si sanatos. PArca sunt din reclame.
    In fine. Acum am shimbat pe un sampon dermatologic ca tratament de la Bioderma - Node. Este bun. Si ma intereseau cele de Aveda care sunt complet naturale. Scuze pentru catastif. Va doresc un par frumos.
  •  
    • 1552 mesaje
    20 Ian 2006, 19:56
    1 0
    BUNA,SUNT FFF MULTUMITA DE SAMPONUL CONTRA CADERII PARULUI DE LADR SOLEI SI ARE PRETUL DE 10 LEI DE LA PLAFAR
  •  
    • 623 mesaje
    23 Ian 2006, 15:32
    0 0
    A incercat cineva samponul pt par gras de la Gliss? Am auzit ca sunt bune sampoanele dar nu prea am curajul sa testez. Masca de par de la Gliss e buna si de asemenea ce-a cu ulei de masline de la avon. Eu folosesc H&S cu ceai verde si imi place dar problema e ca mi se ingrasa la radacina parul cam dupa 3 zile de la spalare pt ca il am gras.