Atzi incercat dieta Atkins vreodata?

  •  
    • 140 mesaje
    3 Feb 2008, 10:47
    0 0
    multumesc de incurajari,eu intai de toate pun sanatatea pe primul loc si asa ar trebui sa faca si celelalte fete,putem slabi si fara a ne pune sanatatea in pericol,de ce sa ne facem rau singure,eu asa cred ca-i cel mai bine.sper ca si celelalte fete sa inteleaga la ce riscuri se supun,pupici.
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 11:07
    0 0
    Kadenzza am o intrebare pt tine crezi ca are ceva daca mananc o bomboana solano pe zi? o bomboana are in jur de 0.94 gr carbo..astept si parerea ta pupici
  •  
    • 79 mesaje
    3 Feb 2008, 11:18
    0 0
    Kadenzza ...ti-am lasat un mp...
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 11:20
    0 0
    iar eu kadenzza mai am o intrebare..consumai si sare..ma rog in anumite limite? sau ai renuntat la sare? de exemplu, mie mi-e greata sa mananc oul fiert fara putina sare si salata verde..
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 13:38
    0 0
    inca ceva scuze ca te stresez ai mancat si organe ? ficatei de pui de exemplu?
  •  
    • 19 mesaje
    3 Feb 2008, 17:55
    0 1
    Of,scuze abia acum la ora 18:00 am citit mesajul......

    Nu prea recomand Solano,am spus si la inceput -Faza de inductie e cea mai grea.Rezista 2 sapt fara bomboane(indiferent de calorii).Stiu ca o sa te superi pe mine,dar fa un efort.Solano sunt bune,stiu,dar in inductie e INTERZIS sa gusti alte alimente,in afara celor pe care le-am scris( de fapt Atkins le-a scris).Dupa 2 sapt,poti (doar UNA pe zi)

    Sare,da..........cred ca am scris.Ai voie sare ,dar nu e prea buna pt sanatate.Dar foloseste cat vrei !!! Sare+ piper=OK (cantitati nelimitate)

    Da, am mancat si organe.Si mie imi plac ficateii de pui,dar trebuie sa mananci in cantitati limitate,caci au carb (mananca putin,nu exagera)

    Carnea(inclusiv pestele)e singurul aliment care nu are carb,in rest celalalte au (oua branza,ficatei,salate etc).
    (Trebuie doar sa ai grija........)


    pupici si tie

    Ps: Nu ma deranjezi,ma poti intreba ce doresti,ma simt bine cand stiu ca mai e cineva in dieta.Nu mai sunt singura.....
    Pa !!!!
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 18:21
    0 0
    multumesc mult pt raspunsuri nu am mancat solano azi,deci o sa tin ca lumea fara ele in schimb am baut un ceai de fructe cu indulcitor (1 zaharina pe zi cred ca nu are nimic ) . pupici
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 18:30
    0 0
    ah si sper ca nu am dat-o in bara cu ceaiul de fructe ...
  •  
    • 19 mesaje
    3 Feb 2008, 18:47
    0 2
    In legatura cu ceaiurile de fructe......nu stiu ce sa zic ( nu ma injura,please!!!)

    Am citit cartea Atkins acum vreo 2-3 ani.Nu imi amintesc tot ce scria,dar dr.Atkins a spus CLAR ca nu se consuma niciun fruct (are multi carb),nici daca ar fi vb de ceai.

    Singurele lichide permise ar fi apa (minerala,plata,dar NU TONICA),ceaiurile de slabit ,si sucurile fara zahar (in SUA sunt sucuri speciale light care nu au aspartam,ci un alt indulcitor mai sanatos.)Poate se gasesc si aici,nu stiu......
    Dar fructe deloc.Daca ai baut ceai de fructe ,sigur ai baut si CARB(poate putini,dar conteaza).Numara,si ai grija sa nu depasesti limita.

    Iti recomand ceaiuri de slabit (sunt laxative,si vei avea nevoie de ele in mod sigur).

    Daca vrei sucuri light,bea numai Coca-cola sau Pepsi ( nu ma acuzati ca fac reclama).NU BEA Prigat sau Cappy Light caci sunt din fructe....of of of...

    Vroiam sa te intreb cati ani ai (daca imi permiti)
    Cu cat esti mai tanara,cu atat organismul raspunde mai repede la dieta.
  •  
    • 19 mesaje
    3 Feb 2008, 18:47
    1 0
    Te pup !!!
  •  
    • 88 mesaje
    3 Feb 2008, 18:55
    0 0
    eu am 19 ani atunci las si ceaiurile de fructe si raman pe apa si pe ceai verde chinezesc
  •  
    • 19 mesaje
    3 Feb 2008, 19:01
    0 0
    Perfect !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  •  
    • 19 mesaje
    7 Feb 2008, 01:11
    0 0
    Cum iti merge? Functioneaza,simti ceva?Ai spus ca o sa ne tii la curent cu dieta......
    Eu m-am lasat caci am fost invitata la ziua cuiva,si nu am rezistat la tort....( eram nepoliticoasa daca refuzam,nu ?)
    Ma apuc de maine sau de vineri.Vad eu....
  •  
    • 1364 mesaje
    7 Feb 2008, 10:30
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 177 mesaje
    7 Feb 2008, 11:08
    0 0
    e o tampenie dieta, dar na, unii pana nu si-o iau pe cocoasha nu se lasa...
  •  
    • 88 mesaje
    7 Feb 2008, 13:08
    1 0
    da kadenzza nu am mai intrat ca sa nu vorbesc singura sau sa nu dau ocazia celor care sunt anti atkins sa vina si sa isi dea cu parerea degeaba aici. Da, mie imi merge foarte bine, cu ceai cu fructe si cu 2 solano pe zi slabesc in jur de 400-500 gr pe zi
  •  
    • 344 mesaje
    7 Feb 2008, 13:25
    0 0
    Asta e chiar lipsa de respect!
    titlul este "ati incercat dieta atkins vreodata ?"
    deci este o intrebare. eu, ca si altele, am incercat-o si v-am spus ce efecte a avut.
    daca voi considerati ca mi-am racit gura degeaba , e probl voastra.
    dar nu inteleg de ce mai intrebati?
    sau vreti doar sa fiti aprobate?

    daca am raspuns si v-am scris "vorbesc degeaba"?
    te intreaba omu' si dupa aceea iti spune ca vorbesti de-a prostu'.
    pur si simplu m-am simtit jignita.
  •  
    • 80 mesaje
    7 Feb 2008, 13:55
    0 1
    scuza-ma dar mi-e mi se pare o tampenie dieta asta;a si 400-500 gr pe zi e prea mult!oricum va urez multe kg in minus si sper ca peste cateva luni sa nu va para rau ca v-ati chinuit degeaba...

    si eu tin o dieta care da rezultate,nu ma infometez si nici nu-mi degradez sanatatea:mananc orice(dar putin) in afara de paine alba,dulciuri,sucuri si prajeli.dupa ora 6 nu mananc nimic (eventual un fruct daca mor de foame);merg la sala de 3 ori pe saptamana unde fac aerobic,pilates si tae-bo;beau 2l de lichide pe zi(apa,ceai verde).

    BAFTA LA SLABIT!!!
  •  
    • 19 mesaje
    7 Feb 2008, 18:39
    1 1
    sympathica_one ,nu ai renuntat la ceaiuri si Solano?!?!?!?!
    Bine ca slabesti,era normal,dar cred ca se putea slabi si mai mult fara ele.NU UITA DE APA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E esentiala in orice dieta,mai ales in asta.
    Nu te supara ca te intreb,dar care este targetul tau? Cat ai de slabit ?
    Esti destul de inalta,daca zici ca ai 1,73 m.
    pupici !!!!!
  •  
    • 88 mesaje
    7 Feb 2008, 22:26
    0 1
    eu vreau sa slabesc in jur de 12-13 kg ...dar o iau cu incetul, nu ma grabesc, de aceea nu am renuntat la ceai si la solano..sa se duca in 2 luni kg astea