caut psihiatru

  •  
    • 4411 mesaje
    3 Ian 2008, 18:04
    13 0
    Buna..Caut un psihiatru bun,in Bucuresti,de preferat sa lucreze intr-o clinica privata.Va multumesc anticipat.
  •  
    • 4418 mesaje
    3 Ian 2008, 18:16
    3 12
    Radu Mihaileascu e unul din cei mai buni si se afla la Spitalul Ghe Marinescu, Florin Tudose e iar unul din cei mai buni si lucreaza la Spitalul Universitar, cel de la Eroilor. Si ambulatoriu in cabinetele de la Eroilor sunt cabinete private cu toate specialitatile printre care si psihiatrie. Sanatate si succese.
  •  
    • 567 mesaje
    3 Ian 2008, 19:26
    8 5
    Depinde pt cine vrei psihiatru.Pt copii sau adulti?Eu am facut in facultate si la masterat cu Florin Tudose.Este bun dar nu cel mai bun.
  •  
    • 567 mesaje
    3 Ian 2008, 19:28
    1 11
    A!Si daca vrei neaparat din neamul lui Tudose este si sotia lui Catalina Tudose la fel de buna!
  •  
    • 4411 mesaje
    3 Ian 2008, 20:12
    6 0
    Va multumesc pentru recomandari..Nu tin neaparat la "neamul Tudose" (ai fost f amuzanta).Ma intereseaza un medic care sa-si fi pastrat calitatile de om,sa discute cu pacientul,sa i se explice de ce sufera si cum poate fi ajutat..Cred ca ma intelegeti.Nu vreau sa se rezume totul la un dialog scurt ,o schema de tratament daca va fi nevoie si cam atat.Credeti ca medicii acestia ar fi ceea ce caut?Pun aceste intrebari pt ca nu vreau sa mearga ceva haios odata ajunsi acolo.
  •  
    • 567 mesaje
    3 Ian 2008, 20:19
    2 7
    Da,Andrea pt ceea ce cauti tu sunt buni Florin Tudose cat si sotia lui Catalina.In acealsi cabinet este si Letitia Dobranici, sa nu te sperii este ea mai tacanita dar super de treaba ca om cat si ca medic.
    Din toata inima incearca!
  •  
    • 567 mesaje
    3 Ian 2008, 20:21
    0 8
    Am uitat sa mentionez Florin Tudose este seful clinicii de psihiatrie,acolo la universitar.Am tinut sa-ti spun asta ca sa-ti faci o idee si sa sa scapi de dubii,asta daca ai.
  •  
    • 450 mesaje
    3 Ian 2008, 21:37
    7 0
    Am si eu mare nevoie de ajutor din partea unui psiholog. Am nascut acum 4 luni si de atunci totul imi merge foarte prost: m-am certat cu ambii parinti de au ajuns sa ma dea afara din casa, cu partenerul m-am certat pe motiv ca nu ma ajuta cu cresterea copilului si el umbla prin cluburi, eu stau toata ziua inchisa intr-o camera cu fetita (acasa la parinti). Am ajuns la capatul puterilor de nu mai stiu ce sa mai fac. Vreau sa ajung la un psiholog cu care pot discuta despre copilaria mea si despre starile actuale.
    Va rog sa-mi recomandati pe cineva care ma poate asculta si indruma catre anumite schimbari. Multumesc
  •  
    • 4411 mesaje
    4 Ian 2008, 00:38
    3 7
    raissuca84 iti multumesc,am cautat si pe net si cred ca intr-acolo ma intrept..inca o data mltumesc
  •  
    • 567 mesaje
    4 Ian 2008, 00:50
    1 8
    Cu placere andreea!


    Graciella...dupa o consiliere nu te-ai simti asa de bine pe cat ti-ai dori.de o terapie de cuplu ar fi vorba dara sta ar insemna sa-ti convingi si sotul sa mearga ,pt asta ar fi f f buna Diana Vasile este perfectionista crede-ma.o poti cauta pe net si ea mi-a fost profesoara si stiu ca avea f multi clienti/pacineti.Am chiar un nr de telefon unde o poti gasi.
    Mai poti sta de vorba cu Angela Ionescu, nu sunt sigura dar cred ca la Universitate o poti gasi,intr-un timp preda la Spiru Haret dar a plecat.Cu siguranta ti-ar spune ce sa faci sau te-ar indruma incotro"sa te duci".
    BAFTA!
  •  
    • 567 mesaje
    4 Ian 2008, 00:53
    0 6
    Mereu uit sa spun cate ceva!
    Diana Vasile este specializata pe psihologia familiei si psihosexologie iar Angela Ionescu este pe psihoterapie.Amandoua sunt bune pt ceea ce vrei tu.
  •  
    • 450 mesaje
    4 Ian 2008, 09:27
    3 1
    Raissuca, multumesc pentru indrumare dar eu nu vreau terapie de cuplu. Vreau sa incep sa reusesc sa scap de depresia pe care o am, sa incep sa am incredere in mine, sa-mi "rezolv" problemele din trecut. De fapt...as vrea o imbunatatire a psihicului meu....care momentan e la pamant, agravat si de faptul ca sunt certata cu toata lumea din jur.
  •  
    • 567 mesaje
    4 Ian 2008, 12:35
    1 3
    Ceea ce am citit eu din postarea ta nua fost ca ai depresie ci probleme si ca aia vea nevoie de un psiholog bun...Eu ti--am recomandat .Si persoanele de care ti-am vorbit sunt tocmai bune pt ceea ce vrei tu inclusiv pt depresie(care se vindeca cu medicamente dar si cu terapie-nu neaparat de cuplu a fost doar o sugestie).Cat despre celelalate probleme tot un psiholog te ajuta ,daca este specialziat pe psihoterapie sau pe psihologia familiei ce altceva crezi tu ca ti-ar terbui?Asta e logica mea ca fiind pe psihologia familiei ai trece mai usor peste dificultati.
    Tu ce fel de psiholog crezi ca ti-ar terbui?
  •  
    • 567 mesaje
    4 Ian 2008, 12:41
    2 1
    Eu vreau sa te ajut si sa te indrum la un psiholog bun,dar trebuie sa stii ca nu te vindeci de depresie doar ca stai de vorba odata cu psihologul asta e valabil si cadrul problemei din familie.
    Relaxeaza-te si lasa-le incolo de probleme,fi mai optimista nu e capatul lumii!
  •  
    • 567 mesaje
    4 Ian 2008, 12:52
    2 1
    Problemele din trecut pe baza familiei le vad.
    Mai vb si ajungem noi la o solutie
  •  
    • 1913 mesaje
    4 Ian 2008, 13:30
    1 5
    Fetelor dragi, va recomand sa mergeti intai la psiholog (poate ca n-o fi cazul sa va indopati de tratamente puternice)!
    Sa v-ajute Dumnezeu sa va reveniti! Sa stiti ca in voi e o putere f mare, pe care ar trebui s-o descoperiti! Psihologul va poate ajuta sa faceti asta! Concentrati-va pe aspectele bune din viata voastra, ganditi pozitiv, iesiti la plimbare, dansati (chiar si prin casa), incat sa nu lasati gandurile negre sa va acopere mintea!
    Multa sanatate va doresc!
  •  
    • 3528 mesaje
    4 Ian 2008, 14:21
    1 6
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1 mesaje
    14 Mai 2009, 13:26
    1 9
    Puteti sa-mi dati un numar de contact al dl-lui dr. Radu Mihailescu ? Asta in cazul in care are un cabinet particular. Va multumesc, Rebecca
  •  
    • 1088 mesaje
    14 Mai 2009, 13:59
    5 0
    Nus tiu ce inseamna pentru voi "cel mai bun psihiatru" insa eu cred ca un psihiatru(punct) are abilitatile de a comunica f deschis cu oamenii care au nevoie de ajuotr in anumite perioade. "Cel mai bun" nu inteleg acesti termeni.
    Daca eu simt ca pot colabora cu unul dintre ei atunci pentru mine e cel mai bun.
    Este altceva sa fii profesor-doctor, atunci privesti doctorul si din prisma meseriei de profesor. A nu se face confuzie!
  •  
    • 1088 mesaje
    14 Mai 2009, 14:03
    8 2
    Iar ca sa stabilesti cu exactitate o boala nu trebuie sa fii "cel mai bun", trebuie sa iti faci meseria constiincios.
    De obicei nu am incredere f mare in cei cu renume..