Ce filme bune ati mai vazut?

  •  
    • 331 mesaje
    25 Nov 2007, 19:40
    0 0
    Iarna este anotimpul in care imi place sa ma retrag in casa, la caldurica, sa pregatesc ceva bun de mancare si sa-mi inchiriez un film bun. Dar ce film? Ati vazut ceva misto? Mie imi plac thriler si horror dar nu numai.
  •  
    • 682 mesaje
    25 Nov 2007, 22:44
    0 0
    .
  •  
    • 3297 mesaje
    25 Nov 2007, 22:47
    0 0
    recomand return to the house on haunted hill sau cva de genul si hostel part 2

    si resident evil, saw... toate partile... ar mai fi ... dar in momentul asta nu imi mai trece nimic prin cap...

    am vazut si comedia asta de care zice dark angel... super tare...
  •  
    • 331 mesaje
    26 Nov 2007, 12:54
    0 0
    Return to the house on haunted hill este titlul filmului? Tot? Hostel2 e fain zici? Primul l-am vazut, a fost ok si am vazut si saw(toate, marfa film). Am vazut mai demult un thriler tare de tot: joy ride. L-ati vazut? Imi plac si comediile, mai astept informatii.
  •  
    • 3741 mesaje
    26 Nov 2007, 13:13
    0 0
    The hearbrake kid, lucky number slevin, american gangster
  •  
    • 3297 mesaje
    26 Nov 2007, 18:34
    0 0
    da, noelia, e un titlu luuung
    daca ai vazut "haunted hill" , asta e continuarea... si mi-a placut...
    filmul de care zici nu l-am vz... dar o sa il caut

    si mi-am amintit unul... Numarul 23.. e mai mult psihologic, mie mi-a placut
  •  
    • 682 mesaje
    26 Nov 2007, 19:38
    0 0
    .
  •  
    • 810 mesaje
    26 Nov 2007, 20:22
    0 0
    Parfume
    Fracture
    Premonitia
  •  
    • 1555 mesaje
    26 Nov 2007, 21:39
    0 0
    the last legion
    bee movie
    waitress
    ps: urasc reclama la uleiuri parfumate, n'o sa cumpar niciodata asa ceva!
  •  
    • 331 mesaje
    26 Nov 2007, 22:29
    0 0
    N-am vazut haunted hill(dar il voi cauta), am vazut doar silent hill. Fracture am vazut secvente, mi s-a parut interesant. Hai ca-i buna faza cu uleiurile parfumate(partea haioasa e ca eu deja mi-am cumparat).
  •  
    • 185 mesaje
    27 Nov 2007, 10:44
    0 0
    -SUN CITY, l-am vazut aseara pe dvd
    -UNDERWORLD
  •  
    • 1125 mesaje
    27 Nov 2007, 10:57
    0 0
    daca vrei sa razi cu pofta Are We There Yet? si Are We Done Yet? sunt perfecte.
    mi-a mai placut License to Wed si The Valet. astea-s comedioare.
    unul interesant ar fi 1408, da' io n-am inteles finalul
    plus ce s-a zis pe aici.

    LE: mi-am amintit de Black Book.
  •  
    • 1460 mesaje
    27 Nov 2007, 11:31
    0 0
    cum sunt o fana a filmelor si a statului in plapumioara cu o cioco calda..intru si eu in discutie..
    tot ce ati zis voi pe aici am vazut..
    1408 film bun tare..finalul cred ca vrea sa arate de fapt ca tot ce a trait el in camera aia..era true..
    va mai recomand sa vedeti:
    Requiem for a dream
    Blow
    Donnie Brasco
    Camera secreta
    The Scent of a woman( vechi, dar superb)
    La vitta e bella(si asta e vechi dar merita)
    si mai revin ca mai am de spus..si la partea horror si thriller: Darkness e un film tare.
  •  
    • 331 mesaje
    27 Nov 2007, 11:39
    0 0
    Vai marmotzika, dar ai vazut nu gluma...te astept cu nerabdare cu propuneri horror si thriler.
    Multumesc la toata lumea care a raspuns, chiar mi-am facut o lista.
  •  
    • 128 mesaje
    27 Nov 2007, 15:41
    0 0
    Eu de curand am vazut si mi-au placut:
    1).DEJA VU
    2).WHITE NOISE - THE LIGHT
    notati...cautati...vizionati...
    vizionare placuta fetelor...
  •  
    • 8237 mesaje
    27 Nov 2007, 16:01
    0 0
    In weekend am vazut "Persona"- chiar e film bun, si greu. Precedat de Amadeus...

    Mai usurele, sunt din filmografia nemteasca: Goodbye Lenin, Lola Rennt, Downfall (tot recent vizionate).

    Sau Amelie, A very Long Engagement, sau trilogia cu culori: "Three colors: red, blue, white" -frantuzesti

    Spaniole: Ata-me( Almodovar: tie me up, tie me down...cred); La lengua de las mariposas ( m-a impresionat) limba fluturilor ar veni in romaneste

    De la acelasi regizor care a facut Stardust , pe langa stardust, am vazut the Mirror Mask (un pic abstract, si ciudat...dar bun de rumegat si discutat )

    Astea mi-au venit acum pe moment, daca e mai rumeg un pic, si revin


    P.S. la mine din sptembrie incepe momentul activitatilor indoors (care se termina in mai ) deci ne strangem si ne uitam la filme
  •  
    • 8237 mesaje
    27 Nov 2007, 16:12
    0 0
    a, da ca bine zice Marmotika....requiem for a dream, interesant...
    Dar si mai interesant, e PI ....care te lasa un pic mahmur

    Ce-ar mai fi...un film usurel, care face parte din obsesia mea numite Hugh Grant "The englishman that went up a hill but came down a mountain"

    Alte filme, pe care le-as recomanda: "Paris when it sizzles" (alta obsesie dar asta e ) Pride and Prejudice (dar are cam patru ore...si exista o sansa destul de mare sa vi se para plicitistor) Barefoot Contessa.

    Un pic mai greute: Felini din prima lui etapa, iainte sa devina usor obscen: 8 1/2, sau I Vitelloni

    Ma opresc, ca o sa ajung sa vorbesc singura aici la topic
  •  
    • 8237 mesaje
    27 Nov 2007, 16:16
    0 0
    1408- l-am injurat pe frati-miu ca m-a dus la filmul ala....moama cat l-am injurat. Nu-l mai las sa aleaga filme..ever.

    Pai nu are sfarsit..cred ca urmeaza 1409 ca altfel ne-ar fi dat o explicatie...asa din primele 20 de minute am dedus ca fraierul ala o sa-si dea foc...ca fuse si apa inainte de foc...mai bine se arunca pe geam si ne scutea.

    Daca vreti un synopsis si de la SinCity..cu cea mai mare placere: ma ridicam din cinci in cinci minute "S-a terminat, hai sa mergem"
    O fi fost el colaborare cu Tarantino...un mic arghezi al filmelor...da-n puii mei...nu pe nervii mei

    gat ies, plec


    P.S. Acuma vad ca fata vrea thriller si horror am vorbit degeaba , se mai intampla
  •  
    • 5872 mesaje
    27 Nov 2007, 19:52
    0 0
    din pacate in ultimul timp nu am mai vazut filme bune....dar cred ca si eu am devenit excesiv de pretentios


    Am revazut in schimb filme.....da...Requiem for a dream....unul din preferatele mele

    foarte sus in topul meu personal (desi am mai zis pe aici - spun cateva:

    The Usual Suspects
    Dogville
    21 grams
    Traffic
    Chasing Amy
    Almost Famous
    The Man Who Wasn't There

    am vazut Volver acum cateva luni si mi-a placut, desi Almodovar incepuse sa ma oboseasca cu obsesiile lui matriarhale si oedipiene


    froggy...misto filme ai pus acolo...parte din ele le-am vazut si imi plac si mie
  •  
    • 5872 mesaje
    27 Nov 2007, 19:58
    0 0
    si sa nu uit al doilea film de Lars von Trier care mi-a placut: Dancer in the Dark - cu Bjork si Catherine Deneuve....omul asta e criminal... nu am vazut film mai trist...e sadic pur si simplu...las la o parte ca e si putin musical ( si am descoperit ca imi plac musicalurile astea noi...gen Moulin Rouge sau Chicag