n-am primit nici un cadou de ziua mea

  •  
    • 705 mesaje
    10 Sep 2007, 00:09
    1 0
    Dominique, la multi ani a zis, intr-un fel. Adica am inchinat o cupa de sampanie in cinstea mea, am ras, au strigat toti in cor (si el cu ei) la multi ani, mi-au cantat, mi-au adus tort. el era acolo si se bucura alaturi de mine, m-a ajutat sa imi calc hainele pt iesire, mi-a cumparat tampoane (da, fara sa se strambe , haha) inainte sa plecam, ca ramasesem fara si m-am trezit cu "surpriza"...

    Deci s-a comportat impecabil, doar ca n-am avut nici un moment intim in care sa imi ureze ceva din suflet, sa imi dea o floare sau un cadou. a fost pur si simplu.."there". poate in mintea lui asta o fi cadoul???

    dar in alti ani ma coplesea. e ciudat rau, va spun eu!
  •  
    • 271 mesaje
    10 Sep 2007, 00:35
    0 0
    la multi ani carlita!!

    in locul tau cred ca bateam foarte multe apropouri intepatoare, trebuie sa cedeze.
    din moment ce in ceilalti ani a fost foarte atent, tind sa cred ca poate pune la cale ceva si ca mai intarzie surpriza... cand a fost ziua?
  •  
    • 488 mesaje
    10 Sep 2007, 00:36
    0 0
    Pai ti-am spus draga mea ca mie mi se pare extrem de ciudat.Ce il durea gura sa-ti spuna un La multi ani si sa te sarute?Ca nu-ti mai trebuia nici cadou nici nimic
  •  
    • 2576 mesaje
    10 Sep 2007, 00:41
    0 0
    Te intrebam de siguranta, deoarece in cei patru ani in care sotul meu era sigur de mine, ziua mea a fost uitata cu desavarsire. Cum ne-am indepartat si a inceput sa simta ca ma pierde si-o aminteste cu mare grija.
  •  
    • 705 mesaje
    10 Sep 2007, 00:47
    0 0
    hm.. interesant. acuma ar trebui sa ma apuc si eu sa ma indepartez...? stiu ca suna stupid si poate chiar este, mai ales pentru atata lucru. ma oftic ca imi fac atatea ganduri singura, iar el probabil nici macar nu s-a gandit....
  •  
    • 705 mesaje
    10 Sep 2007, 01:04
    0 0
    merci mult fetelor, ma duc la culcare acum. va pup si va urez numai bine si somn usor si ma bucur mult ca ma ascultati si ma sfatuiti. iar maine bag replici la greu, iar daca chiar nu s-o prinde, i-o zic pe fata. tare curioasa sunt cum o sa reactioneze. noapte buna1
  •  
    • 201 mesaje
    10 Sep 2007, 04:55
    0 0
    Carlita1, am vazut in sfarsit raspunsurile tale. Nu cred ca el e nemultumit de ce i-ai cerut tu lui si ca asa s-ar manifesta nemultumirea lui, desi presupunearea lui classy nu e de exclus. Faptul ca tu faci mai multi bani ca el iar el e inca in oarece masura dependent financiar de familia lui dar vorbeste de casatorie si copii cu tine pare sa-l roada cumva. Hmm, in loc sa-i dai replici la greu sau sa-l critici, mai bine ia-l incetisor si fii blanda cu el. Invita-l sa-si deschida inima, nu-l acuza de nimic, arata-te ingrijorata de relatia voastra. Spune-i ca de ceva timp il vezi preocupat si ca te nelinisteste schimbarea lui pe care ai observat-o de ziua ta cand s-a comportat diferit fata de anii anteriori cand ti-a facut cadouri de ziua ta si roaga-te de el sa-ti zica ce-i sta pe inima. Fiind barbat o sa se exteriorizeze probabil mai greu, dar daca esti gingasa cu el o sa-i fie sper mai simplu sa-ti zica ce si cum despre el. Fara apropo-uri de data asta, fii directa. Iar pe o nota mai vesela: aveam un coleg la fostul job care dupa vreo 20+ de ani uitase efectiv (de stres si de multe chestii de le avea de rezolvat la lucru) intr-un an de ziua sotiei. Evident femeia i-a atras suparata atentia, iar el dupa aia facea glume cu noi, ca cel mai rau lucru intr-o casnicie e sa uiti de ziua de nastere a sotiei! Capul sus si sa ne zici cum a mers discutia cu el.
  •  
    • 15 mesaje
    29 Mar 2018, 11:05
    0 0
    Salut,

    Eu prefer oricand un cadou experienta, decat un cadou material, al carei amintire dispare dupa cateva zile/purtari. In ultima vreme au aparut cateva situri de profil, pe modelul celor care exista de ani buni in Europa de Vest. Un exemplu este www.experimenteaza.ro care ofera tot felul de experiente: zbor cu balonul, iti poti crea propriul parfum, poti sa conduci o masina de raliu, cei mici pot face karting cu masini pentru varsta lor, etc.
    Un avantaj foarte important pe care il ofera este acela ca beneficiarul cadoului il poate schimba pe site in termen de 3 luni – uneori este greu sa gasesti cadoul potrivit. 

    Zi frumoasa
  •  
    • 366 mesaje
    29 Mar 2018, 13:12
    0 0

     

      Nici  noaptea  nu  ti  a  dat  nimic???