ajutor!!!!! nunta la marriott :)

  •  
    • 149 mesaje
    11 Sep 2007, 13:08
    0 2
    Cine face nunti din astea de fitze merita sa nu aiba invitati. Sa vedem cati vor mai face chestia aasta dupa ce aud cateva povesti de genul asta... De ce sa dau 300 euro la nunta? Ajung sa fac economii pentru nuntile din vara? Pai daca am cate una la doua saptamani inseamna ca strang bani tot anul pentru prieteni. Ba sa fie sanatosi, le dau cat pot, nu in functie de meniu, iar daca aud ca e prea de fitze stau acasa si fac pe bolnava. E mai bine asa...
  •  
    • 2191 mesaje
    12 Sep 2007, 23:49
    0 0
    marina..treaba cu un caietel pe care sa scrie invitatii diverse impresii...e si la noi de ceva timp..
    si eu le ofer clientilor un astfel de caietel..
  •  
    • 290 mesaje
    13 Sep 2007, 14:24
    0 0
    treaba asta cu caietelul s-a intamplat acum vreo 7 ani, de atunci nu am mai intlanit acest obicei.
    si eu cred ca o sa fac acelasi gest la nunta mea! mi se pare dragut asa!
  •  
    • 52 mesaje
    18 Sep 2007, 17:00
    0 0
    aveti idee cat e la palatul mogosoaia tacamul? trebuie sa onorez si eu invitatia in saptamana asta...
  •  
    • 3036 mesaje
    18 Sep 2007, 18:20
    0 0
    incep sa regret ca nu mi-am facut nunta la hotelul carol parc... eu cu luxul, invitatii cu banii... buna treaba ar fi fost

    danelutza, sunt total de acord cu tine. mersul la o nunta ar trebui sa fie o placere, nu o corvoada - iar cei care tin neaparat sa isi faca nunta intr-un local de lux ar trebui sa fie constienti de faptul ca isi asuma riscul ca invitatii cu venituri normale nu vor veni.
  •  
    • 1135 mesaje
    19 Sep 2007, 15:06
    0 0
    Mie mi se pare aberant sa dau 600 EUR la o nunta! De ce ar trebui sa suport eu mofturile mirilor? Zau, eu si sa-mi fi permis, n-as fi facut o nunta atat de scumpa, tocmai pentru ca vroiam sa vina toti oamenii dragi mie, indiferent de posibilitatile lor. Or, daca s-ar fi auzit cat este meniul (si de obicei se cam aude, oricat ai incerca sa nu spui), ar mai venit?! Eu nu cred. Iar daca veneau si dadeau asemenea sume, iar eu stiam ce venituri am, m-as fi simtit oribil.
  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2017, 08:11
    0 0
    addictyv3 said:m-am intalnit chiar ieri cu un cuplu care face nunta in oct la marriott (ea lucreaza la hotel)..si mi-au spus ca meniul este 150 lei + tva (meniu in care ai incluse si bauturile racoritoare)..
    deci..se poate face si o nunta ok,la marriott..nu numai cu meniuri de cateva sute de euro..

     

    Da  breee , da  basinile  din  capul  romanilor  e  multe!!!