Cuperoza/interventie laser

  •  
    • 262 mesaje
    6 Mai 2009, 18:47
    1 1
    eu am aceeasi problema pe care o are ciuta, dependenta de hidrocortizon (nidoflor) si pe acest fond s-a dezvoltat cuperoza....si eu am fost la dermatolog, si nu odata de zeci de ori...acum de 3 luni urmez un tratament tot de la doctorul dermatolog...nu prea mai fac experiente asa de capu meu. Sincera sa fiu la mine nu au dat rezultate produsele Uriage, ma iritam tare de la ele chiar si apa termala care e super sarata...ma manca fata de la ea...Avene a fost bunicel...acum folosesc La Roche Posay (la recomandarea medicului) si vad ca e mai ok, e mai blanda...insa pana sa obtin rezultate mai e cale lunga, mai am de suferit....
  •  
    • 129 mesaje
    11 Mai 2009, 18:14
    0 0
  •  
    • 129 mesaje
    25 Sep 2009, 13:43
    0 1
    Salut,

    Cine si-a facut interventia cu laser impotriva cuperozei la Medicover/Cluj?

    Cat a costat/sedinta?
    In ce stadiu era cuperoza inainte?
    Cum se mentin rezultatele acum?

    Mersi, astept raspunsurile voastre!
  •  
    • 129 mesaje
    28 Sep 2009, 10:18
    0 0
    Haideti evelor din Cluj: si cele care au mai postat si cele care, intre timp, si-au facut interventia laser anti-cuperozica.
    Dati-mi un sfat. Sa apelez sau nu la Medicover?
  •  
    • 129 mesaje
    30 Sep 2009, 15:24
    0 0
    Come on people! Help, please!
  •  
    • 129 mesaje
    15 Oct 2009, 19:24
    0 0
    Nimeni nu mai urmareste rubrica asta?
  •  
    • 129 mesaje
    15 Oct 2009, 19:30
    0 0
    Medstar?
    Medlife?
    Ce parere aveti legat de interventia laser impotriva cuperozei?
    A incercat cineva din Cluj?
  •  
    • 26 mesaje
    15 Oct 2009, 20:24
    0 0
    buna am si eu aceasi problema doar ca nu ma mai gandesc la laser pt ca vad ca acum imi merge destul de bine am folosit o crema de la ivostin sivitamina e si nu mai am fata asa iritata
  •  
    • 129 mesaje
    16 Oct 2009, 12:01
    0 1
    Mersi argentina198.
    Eu as vrea sa scap aproximativ "definitiv" de aceasta problema si ma gandeam: concret, care e diferenta dintre laser si creme si pentru cat timp isi face laserul efectul?
  •  
    • 1 mesaje
    25 Oct 2009, 19:42
    2 0
    am fost diagnosticata cu rozacee faciala forma usoara.Am urmat 4 sedinte IPL cu dr.Cutus din Cluj.In paralel la indrumarea dumneaiei folosescemachiant+crema hidratanta+crema cu FR50+ si fond de ten toate de la La Roche Posay.Rezultate?nu pe masura asteptarilor dar oricum o imbunatatire se vede.Astept sa vad si in timp.Vreau sa va intreb:aveti cunostinta daca aceste produse folosite zilnic duc la imbatranirea tenului?E recomandat in cazul acestei afectiuni dermoabraziunea cu creistale diamantate(peeling)?Va multumesc
  •  
    • 129 mesaje
    2 Nov 2009, 23:00
    0 0
    Si eu folosesc Rosaliac-ul si apa termala(La Roche Posay).

    Cat te-au costat cele 4 sedinte IPL?
    Unde are D-na Cutus cabinetul?
    Nu esti multumita de rezultate?
    Cat timp a trecut de la sedinte?

    Multumesc.
  •  
    • 129 mesaje
    15 Nov 2009, 13:01
    1 0
    Pauza totala?
  •  
    • 6 mesaje
    2 Dec 2009, 15:23
    0 0
    mama mea este in acum dupa a treia sedinta cu laser pentru tratarea cuperozei si pot sa zic ca se vad deja destul de bine rezultatele. Ea are o forma avansata, si este posibil sa fie nevoie sa faca 5-6 sedinte, dar am inteles ca in general se fac 4. Va reomand sa mergeti la doamna doctor Marinescu, este un dermatolog foarte bun, si eu am fost la ea pentru un peeling chimic si mi-a placut mult . A! clinica la care lucreaza este Esthera (www.esthera.r Nu stiu sa va zic exact preturi, dar are mare importanta cat de intinsa este zona care trebuie tratata.
  •  
    • 129 mesaje
    5 Ian 2010, 13:00
    0 0
    Salut,

    A incercat cineva Ruboril si Metroruboril pt cuperoza?

    Singurul caz de care am auzit este cel al mamei unei prietene, care a folosit 2 saptamani Ruboril si i-a disparut 80% din roseata vizibila de pe obraji. Nu stiu in ce stadiu era cuperoza, insa fiica acesteia a fost impresionata de rezultat.

    Astept raspunsul vostru.

    Nice day, everyone!
  •  
    • 129 mesaje
    9 Ian 2010, 09:28
    1 0
    Nu a incercat nimeni?
    Nu cunoaste nimeni pe cineva care se confrunta cu cuperoza?
  •  
    • 12 mesaje
    2 Aug 2021, 16:28
    1 0
    Varicele sunt o boală foarte frecventă în rândul populației cu vârsta peste 30 de ani, a cărei esență este inflamația pereților venelor, umflarea lor, apariția nodulilor și, în cazurile severe, ulcerele.
    Există doar câteva cauze principale ale bolii:
    - Lucrări sedentare sedentare sau lucrări în care trebuie să stai permanent
    -Obezitatea
    -Ereditate
    -Vârsta și genul. Cea mai mare probabilitate de a dezvolta varice la femei la vârsta de 30-40 de ani.

    Varicobooster este o cremă care acționează ca un balsam pentru eliminarea varicelor și prevenirea apariției acestora.
    Acționează asupra pielii, îmbunătățindu-i aspectul, hidratând și hrănind.
    Este formulat cu uleiuri și ingrediente naturale care îmbunătățesc circulația sângelui evitând în același timp crampele și greutatea picioarelor care sunt rezultatul unor zile de muncă istovitoare. Este ușor de aplicat, deoarece are consistența unei creme cu absorbție rapidă pentru o ușurare imediată.
    Compoziție naturală Varicobooster, umplută cu următoarele ingrediente:
    Castan de cal: ajută eficient la combaterea semnelor externe ale varicelor, ameliorează disconfortul subiectiv la nivelul picioarelor (oboseală, oboseală, durere), reduce umflarea și previne formarea cheagurilor de sânge cu varice și noduli.
    Troxerutin. Are multe proprietăți diferite: antiinflamator, întărirea vaso, decongestionant, venotonic, antioxidant.
    Pelin: Împrospătează și conferă ușurință picioarelor.
    Puteți solicita livrarea în orice loc convenabil pentru dvs: https://bit.ly/2VgYGzx
  •  
    • 12 mesaje
    2 Aug 2021, 16:30
    2 0
    Varicele sunt o boală foarte frecventă în rândul populației cu vârsta peste 30 de ani, a cărei esență este inflamația pereților venelor, umflarea lor, apariția nodulilor și, în cazurile severe, ulcerele.
    Există doar câteva cauze principale ale bolii:
    - Lucrări sedentare sedentare sau lucrări în care trebuie să stai permanent
    -Obezitatea
    -Ereditate
    -Vârsta și genul. Cea mai mare probabilitate de a dezvolta varice la femei la vârsta de 30-40 de ani. Varicobooster este o cremă care acționează ca un balsam pentru eliminarea varicelor și prevenirea apariției acestora.
    Acționează asupra pielii, îmbunătățindu-i aspectul, hidratând și hrănind.
    Este formulat cu uleiuri și ingrediente naturale care îmbunătățesc circulația sângelui evitând în același timp crampele și greutatea picioarelor care sunt rezultatul unor zile de muncă istovitoare. Este ușor de aplicat, deoarece are consistența unei creme cu absorbție rapidă pentru o ușurare imediată.
    Compoziție naturală Varicobooster, umplută cu următoarele ingrediente:
    Castan de cal: ajută eficient la combaterea semnelor externe ale varicelor, ameliorează disconfortul subiectiv la nivelul picioarelor (oboseală, oboseală, durere), reduce umflarea și previne formarea cheagurilor de sânge cu varice și noduli.
    Troxerutin. Are multe proprietăți diferite: antiinflamator, întărirea vaso, decongestionant, venotonic, antioxidant.
    Pelin: Împrospătează și conferă ușurință picioarelor.
    Puteți solicita livrarea în orice loc convenabil pentru dvs: https://bit.ly/2VgYGzx