INELULU LUXOR !!!!!!!

  •  
    • 41 mesaje
    11 Nov 2003, 15:48
    1 0
    Fetelor!!!!cred ca sint singura "fraiera" care a comandat acest minunat inel Luxor !!!!! care din pacate cicã este "reglabil"...atit de reglabil incit nu incape nici pe degetelul mic !!!!!! Chiar asa !mai sinteti si altele care ati luat plasa ca mine...oare cine-o fi in spatele acestei afaceri super profitabile ??? Am gasit si eu reclama in revista IOANA...si-am dat fuguta sa-mi arunc banii pe fereastrã...si chiar ca nu sint putini....Si MINUNE !!!! faimosul inel Luxor se dovedeste a fi cea mai mare cacealma !!!!!!! Sau poate chiar o fi miraculos ???? daca cineva stie ceva mai iesit din comun sa-mi spuna si mie !!!!
  •  
    • 790 mesaje
    13 Nov 2003, 13:57
    1 1
    ei, lasa, ca sigur altii au patit-o si mai rau!
    eu de fel sunt f credula si naiva, am citit si eu reclama aceea, dar nu prea mi-a inspirat incredere...
    dar cred ca fiecare a facut un lucru de gen la un moment dat. si poate mai multe chiar. fie ca e vorba de o crema miraculoasa, sustinuta de altii, fie ca e vorba de un tratament minune f scump pt vreo boala...
    toti avem nevoie sa credem ca ceva va schimba 'durerea' noastra in fericire. nu esti singura. si nu esti fraiera.
    asta sa fie singura ta pierdere din viata si vei fi OK!
  •  
    • 41 mesaje
    13 Nov 2003, 18:00
    1 1
    Draga mea,cred ca ai perfectã dreptate ! dorinta de-a scãpa de datorii...de-o viata mai buna !!! De fapt pot sa-ti spun c-am mai luat "plase" de genul acesta cu pilulele de spirulina...mi-am propus sa dau citeva kg.jos !!!!! HA!HA! dar cred ca am un cintar din zodia racului !!!!! Ce ma mira cel mai tare este faptul ca acea faimoasa actrita Catalina Mustata se demite sa faca reclama la asa ceva...ce porcarie !!!!!! Vrei sa sti in cea constat acel cadou surpriza ???(sa mai spui si altora!) O poza cu "moaca " Catalinei Mustata...si o invitatie pentru a achizitiona numerele norocoase cu care poti cistiga marele cistig la LOTO...HA! Pe mine sigur marea clarvazatoare ESMERALDA (asa se chiama tipa)nu ma mai prinde de fraiera !!!!!! Sper ca citind acest mesaj si alte "credule"sa se lase pe gubas !!!!!
  •  
    • 257 mesaje
    14 Nov 2003, 09:14
    2 0
    sti vorba aia "tot patitu'i priceput", asa ca data viitoare sa fi mai prudenta. si eu mi-am luat tepe de genul asta si sotul meu chiar radea de mine ca sunt prea naiva. de fapt stand si judecand la rece daca ar fi cum zic ei ar trebui ca toata lumea sa fie bogata (fara munca), slaba, frumoasa.....or asta nu este posibil.
  •  
    • 41 mesaje
    14 Nov 2003, 19:02
    1 0
    Dragelor !!!! sa va rugati sa fiu eu prima "norocoasa" !!! zau ca va fac cinste !!!!!! Dar mai astept in continuare povesti minunate...cu cistiguri "fabuloase"...chiar incepe sa-mi placa prostia mea...e comica !!! chiar daca m-a costat "ceva" bani...nu va spun cit ca sa nu va ingrasati de ras !!!!!!!! HA!
  •  
    • 104 mesaje
    14 Nov 2003, 21:02
    0 0
    Apropos de tzepe de genul asta: zilele trecute mi-am aruncat un pic ochii la emisiunea aia "Madam" sau cum i-o spune, cu Monica Anghel (sper s-o fi nimerit si p-asta, ca nu prea ma uit la TV ) si era invitata o doamna care spunea ceva despre energizare si despre pietrele norocoase sau de bun augur pentru fiecare. Faza pe care am retinut-o era ca respectiva doamna asigura persoanele interesate (mai precis persoanele grase) ca vor slabi nu stiu cat daca vor bea apa energizata de 'mneaei, cu ajutorul cristalelor si al rugaciunilor. Partea a doua e ca tot doamna aceea era... grasa cat malul!
    Oare efectele "benefice" se fac resimtite numai pe pielea altora?
    Asa ca nu cred in "minuni" de genul asta! Slabesti daca tii regim, daca faci gimnastica, ai bani daca muncesti sau daca-i castigi la loto, nu da norocul chior peste tine daca dai o caciula de bani pe o tinichea "miraculoasa"!
    Imi pare rau ca ai picat in plasa asta, dar sa-ti fie invatatura de minte pentru viitor!
  •  
    • 790 mesaje
    18 Nov 2003, 15:07
    0 0
    da, ma amuza teribil obezele care 'vand' produse miraculoase de slabit.
  •  
    • 354 mesaje
    18 Nov 2003, 15:54
    0 0
    Mie mi-a dat una pe strada un fluturas d'ala cu "slabeste acum,intreaba-ma cum" si eu am 55kg la 1,73m!!!

    Poate isi imagina ca imi doresc sa devin anorexica,cine stie...
    Oricum,nu mai cred de mult in pestisorul de aur si in minunile intimplate peste noapte...Iar aia cu inelul luxor m-a enervat de cind am vazut reclama intr-o revista.Mare actrita Catalina Mustata...Hai,mai lasa-ma-n...
  •  
    • 41 mesaje
    19 Nov 2003, 19:22
    0 0
    Comedie?pai stai draga mea sa-ti povestesc cum e cu fluturasii pentru slabit primiti pe strada de la o doamna !!!! Obosita si flãmândã din cale afarã merg si eu agale ...înfulecînd !!!!! cu o poftã nebunã...cu o foame de lup !!!! si din senin apare linga mine o cucoana care mã întreabã foarte zîmbãreatã dacã vreau sã slabesc !? Vreau sa va spun ca mi-a ramas mincarea in git dar am rîs copios !!!!! Cred ca m-a cãutat cu lumînarea !!!!!!!!! si culmea m-a gãsit !!!!!!! HA!HA!HA!(am uitat sa va spun ca am "ceva"kg.peste normal !!!!!)
  •  
    • 247 mesaje
    23 Nov 2003, 19:36
    2 0
    Draga Carmen57,trebuie sa-ti multumesc pentru avertisment. Eram la un pas sa comand faimosul inel,ca sa vezi ca nu esti singura credula, insetata dupa talismane miraculoase care ti-ar putea schimba viata.Acum fii sigura ca n-o sa-l mai comand. De fapt ezitam, banuind ca e o farsa, totusi Catalina Mustata parea atat de convingatoare!
  •  
    • 41 mesaje
    24 Nov 2003, 19:09
    0 0
    Iubita mea FataDinVis,stai cumintica si nu arunca ca mine banii pe fereastra! Acum stau si gindesc cum o fi treaba cu primitul banilor inapoi!!?? Acolo,in articol,se spune ca,dupa 90 de zile pot trimite inapoi inelul si voi primi banii !!! HA!HA! 90 de zile de cind? ,de cind am primit avizul?de cind am platit?sau de cind au trimis "EI" (hotii) faimosul inel?????? Cine stie sa-mi raspunda????
  •  
    • 790 mesaje
    25 Nov 2003, 11:36
    0 0
    in felul asta ramai si fara inel!

    si cine ma rog ar fi catalina mustata? ce succes fantastic a avut ea cu ocazia purtarii inelului magic? ca eu nu am mai vazut-o de f mult timp...de parca ar fi kidman sau ceva...
    oricum, sper pt ea ca a luat destui bani pe reclama asta ca sa compenseze cu imaginea haioasa pe care si-a facut-o cu ocazia asta! si tare ma indoiesc ca a luat destul...
  •  
    • 41 mesaje
    25 Nov 2003, 19:07
    0 0
    Dragã Kappa,cîtã dreptate mai ai !!! Cãtãlina Mustatã ? sincerã sã fiu am vãzut-o de citeva ori la Tv. si cam atît !!!! Dacã ar fi fost pe marile ecrane...atunci parcã as fi înclinatã sã crezi cã fata a avut noroc !!!! Dar dragelor "EVE" !!! cine face ca mine ...ca mine sã pãteascã !!!!!!! Vã pup dulce pe toate !!!!!
  •  
    • 354 mesaje
    27 Nov 2003, 09:25
    0 0
    :lol
    Si uite cit vorbim noi de ea acum...
    E celebra printre noi!Minune!Inelul a functionat!!!
    :lol
  •  
    • 172 mesaje
    28 Nov 2003, 23:29
    2 0
    Trebuie invatata o lectie si anume:NU CUMPARATI NIMIC,NICIODATA DIN RECLAMELE DIN REVISTE!Un medicament se cumpara de la farmacie,o bijuterie de la magazin,s.a.m.d.Toate acele reclame sint pentru naivi si din pacate nu sint putini,iar smecherii fac punga groasa si rid,savurindu-si victoria...Nu va lasati p.r.o.s.t.i.t.e.!!!!!!!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Mar 2005, 14:51
    2 0
    Treaba este ca si pe mine m-a inselat de bani.
    Sunt Alexandra si va spun ca asta este o inselatorie.Nici pana in ziua de azi nu am primit caledarul sau bani inapoi.Nu mai stiu nimik de ea de cand am trimes banii .Oricum eu nu las treburile asa Cu aceasta Esmeralda si voi face tot posibilul sa dau de ea.
    Alexandra Rm.Valcea
  •  
    • 42 mesaje
    25 Mar 2005, 15:02
    0 0
    Cum poate avea un inel puteri miraculoase ca nu mai suntem in evul mediu sa mai credem asa ceva, iar TOATE RECLAMELE, daca nu mint in totalitate cu siguranta exagereaza. Sfatul stomatologului e urmatorul: toate pastele de dinti sunt la fel(exceptie facand aromele)spalativa dupa fiecare masa si folositi ata dentara. Na ca am dat-o in diverse
  •  
    • 345 mesaje
    25 Mar 2005, 15:32
    0 0
    Voi chiar credeti in inele si amulete magice???
    Asta este o aberatie!
    Purtati ce va defineste si nu ceea ce doriti sa fiti sau sa obtineti fara efort!
    Eu unul port la gat o amuleta cu Ciocanul lui Thor deoarece consider ca ma defineste.
  •  
    • 3526 mesaje
    25 Mar 2005, 15:32
    2 0
    na mey, lasa ca e bine. eu vreau inca inelu arrabelei.. ah, e cu doi de r or cu 2 de l ???
  •  
    • 345 mesaje
    25 Mar 2005, 15:38
    2 0
    Iar eu, toiagul lui Moise!