A zburat cineva cu Blue Air? Cum e?

  •  
    • 342 mesaje
    18 Iul 2007, 03:31
    0 0
    Si nu au avut intarziere mai mult de 2 min
  •  
    • 127 mesaje
    18 Iul 2007, 11:38
    0 0
    Salut,

    Fetelor, stati linistite, nu are de ce sa va fie frica sa zburati cu avionul. Si mie imi era frica inainte, mai ales ca am si claustrofobie, dar am dupa ce am fost nevoita sa zbor de mai multe ori si pe intern, si pe extern, am depasit aceasta frica. Acum o luna am zburat cu cineva care spunea ca moare de frica, dar a ajuns si el la concluzia ca nu avea de ce sa-i fie frica dupa ce am aterizat. Intr-adevar ai o senzatie mai nasoala un pic la decolare si aterizare (depinde si de pilot), dar nu te omoara...In rest, zici ca stai pe loc, nu simti nimic. Ideea este sa nu te gandesti ca ti-e frica, sa-ti ocupi mintea cu altceva...frica, claustrofobia si atacurile de panica vin din autosugestie, in primul rand, si tot prin autosugestie pot fi depasite...Bafta si incercati sa va invingeti orice frica .
  •  
    • 1005 mesaje
    18 Iul 2007, 14:20
    0 0
    Hello fetelor ! Ma alatur si eu celor care or sa zboare pt. prima data cu avionul Eu plec in septembrie in Creta si voi zbura tot cu Blue Air, nu mi-e teama de zbor doar ca ma ingrijoreaza incidentele de ieri si alaltaieri daca ati vazut stirile , un avion care se intorcea din Antalya trebuia sa ajunga la Cluj , dar a aterizat la Bucuresti din cauza unui cauciuc spart la trenul de aterizare , n-a patit nimeni nimic , doar s-au speriat un pic . Iata linkurile catre stiri:

    http://www.hotnews.ro/articol_78674-Un-avion-Blue-Air-a-aterizat-in-Bucuresti-in-loc-de-Cluj-Napoca.htm

    http://www.protvintl.ro/stiri/top-ro/compania-aeriana-blue-air-implicata-intr-un-nou-incident.html
  •  
    • 114 mesaje
    18 Iul 2007, 19:27
    0 0
    buna, fetelor!
    samara unde anume in Lara?Ce hotel?Nu stiu ce sa iti spun. In primul ran, la aeroport la Otopeni trebuie sa te intalnesti cu un reprezentant al agentiei prin care ai luat biletele.El iti va spune dupa ce firma sa te uiti (au pancarte mari la iesirea din aeroport).Oricum in avion sunt numai romani si te ti si tu dupa ei. De acolo, te preia ghidul roman al firmei turcesti care va vizita zilnic hotelul pentru a putea saiti exprimi eventualele dorinte (excursii optionale , mers in oras, croaziere, etc).Ghidul te urca in autocar si te duce pana la hotel.Pe drum iti va spune ca bacsisul este obligatoriu acolo, dar cred ca nu se intampla nimmic daca nu il dai. Eu am dat 1 euro celui care mi-a dus bagajele de la autocar in hotel si apoi a chemat pe altul sa mi le duca in camera ca sa ia si el un banut.O sa poti intreba tot ce doresti.Ei nu au faleza ca la noi ci o autostrada in spatele hotelurilor, care hoteluri sunt imprejmuite cu garduri, inclusiv plajele fiind delimitate.Pe acea autostrada este loc viran si cu balti nasoale, dar merita sa te duci fiindca acolo este un mall superb. Noi stiam de la niste prieteni de acel mall si l-am confundat cu un mega shop center.Dar apoi am descoperit mall-ul.Tot ceeace ai in perimetrul hotelului iti este super deajuns. Noua nu ne-a ajuns sejurul sa facem tot ceeace am fi vrut.Sunt spectacole superbe, sunt piscine, terenuri de tenis, fotbal, gradini ascunse cu mini terase pe care trebuie sa le descoperi, cluburi, sauna (sa mergi neaparat), baie turceasca, jacuzzi, piscina interioara,etc. Am inceput sa bat campii fiindca mi-e f.f.f dor de tot ceeace am trait acolo. Un vis! Intreaba-ma concret si iti raspund. Cand pleci ca e f.f. cald acolo, dar sigur nu te arzi.E altfel de caldura! Vacanta placuta!Pupi!
  •  
    • 320 mesaje
    19 Iul 2007, 10:38
    0 0
    hotelul se numeste royal wings. am vazut niste poze pe net si am ramas.. :o de abia astept sa ajung acolo. plec pe 3 septembrie. am ales asa ca sa nu fie f cald. acu nu stiu. sa vedem ce iese.
  •  
    • 2 mesaje
    18 Iul 2017, 16:50
    0 0
    a zburat careva cu blue air pe locul 12 f 13 f,12 e 13 e.cum sunt geamurile?este buna vederea?ms