A zburat cineva cu Blue Air? Cum e?

  •  
    • 60 mesaje
    7 Iun 2007, 08:20
    0 0
    Mersi minarete. As vrea 2 bilete de avion, pentru 2 persoane, pe ruta Bucuresti-Palermo, la low cost, daca ai. Daca nu, poti sa imi dai si la o clasa economica. Perioada este 23-31.08.2007.
    Mailul meu este d69c2005@yahoo.com. Astept oferta ta. Iti multumesc inca o data.
  •  
    • 1364 mesaje
    7 Iun 2007, 11:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 153 mesaje
    7 Iun 2007, 15:06
    0 0
    Eu iti multumesc
    Vei primi pe mail oferta, in cursul zilei de sambata...
    Nu mai stiu daca exista companii low-cost care zboara la Palermo, s-ar putea sa fie. Daca nu sunt, iti caut un zbor cu alta companie, "traditionala", la cel mai mic pret...
  •  
    • 86 mesaje
    7 Iun 2007, 20:30
    0 0
    celiajones, wow, presupun ca toate calatoriile tale sunt in interes de serviciu... sau poate sunt personale? oricum, vreau si eu sa calatoresc atat! ce meserie ai?
  •  
    • 2191 mesaje
    8 Iun 2007, 19:25
    0 0
    minarete..banuiesc ca aveti oferte si pt sejururi..nu?adica..transport,cazare..tot tacamul..
    trimite-mi si mie niste oferte,te rog..(adresa addictyv3@yahoo.com)
    perioada..august (dupa 15) - septembrie..sa fie all inclusive,neaparat..si,sa se incadreze in 250 euro..maxim (de persoana)..
    P.S: nu trebuie sa fie neaparat cu avionul..poate fi si cu autocarul,daca e mai aproape..sa nu fac 3 zile pana la destinatie

    Multumesc..
  •  
    • 66 mesaje
    9 Iun 2007, 15:59
    0 0
    @ minarate dar Bucuresti-Napoli, low cost iunie/iulie ce pot gasi?[lacrutza_honeysweet@yahoo.com]
    10X
  •  
    • 320 mesaje
    15 Iun 2007, 21:55
    0 0
    fetele si eu tre sa plec in vacanta si cu avionul mor de frica
    o sa ma sufoc. nu am aer in lift, in metrou. nu stiu cum o sa ma descurc
  •  
    • 114 mesaje
    16 Iun 2007, 15:49
    0 0
    buna, samara_b
    bun venit in clubul nostru.Sunt convinsa ca o sa ne descurcam, dar pe toti cei care au venit deja dupa prima calatorie cu avionul i-am intrebat si mi-au spus ca le-a fost teribil de frica si la dus si la intors. Sper sa treaca repede.Eu inteleg ca ai claustrofobie, ca si mine si cand ma gandesc la gemuletele alea mici si mai ales ca sunt inchisa intr-o cutie ... Abia astept sa o fac sa scap odata de teama asta. Oare or exista pastile care sa-ti inlature frica fara sa te adoarma?
    Curaj! Pa!
  •  
    • 465 mesaje
    17 Iun 2007, 12:52
    0 0
    Yubyleata, imi spui te rog unde ai gasit articolul ala cu frica sau cum sa ti-o inlaturi? Daca poti, da-mi limk-ul te rog.

    Pt celia: referitor la comparatia dintre avion si masina: eu stiu ca avionul e cel mai sigur mijloc de transport si bla bla, dar mai stiu si ca dintr-un accident de masina ai mult mai multe sanse sa scapi cu viata decat dintr-unul de avion. Cat despre carusel (nu mai stiu sigur daca tu ai zis-o sau altcineva), imi place sa ma dau in carusel, dar atata timp cand e "prins" de sol, nu la 10.000 m deasupra lui. Oricum, esti super norocoasa ca nu ti-e frica si iti doresc numai zboruri placute.
  •  
    • 320 mesaje
    19 Iun 2007, 05:41
    0 0
    yubyleata sunt varza. imi este asa frica, refuz sa ma gandesc ca tre sa plec cu avionul nici pasaportul nu mi l-am facut ca asta inseamna sa constientizez si mai tare faptul ca o sa plec
  •  
    • 320 mesaje
    19 Iun 2007, 05:49
    0 0
    yubyleata acum am vazut pe la familie unde pleci. si eu merg tot pe acolo, dar plec pe 3 septembrie. asa ca te astept cu pareri si impresii. eu am auzit ca e super. mergem cu cineva care a mai fost si sunt f multumiti de servicii.
  •  
    • 66 mesaje
    20 Iun 2007, 20:48
    0 0
    Minarete crezi ca poti sa imi trimiti si mie o oferta bucuresti-firenze sau bucuresti-bolognia pentru 18.08 - 29/30.08,cu low cost pe blanche_1221@eva.ro.mersi mult
  •  
    • 114 mesaje
    23 Iun 2007, 00:53
    0 0
    buna fetelr!
    Nu m-a mers netul cateva zile, asa ca revin. Roxy_b mi se pare ca la tv a fost un reportaj.
    Samara o sa-ti povestesc cand ma intorc tot pe aici cum a fost, da? Noi plecam singuri, dar cei care au mai fost au zis ca turcii sunt cei mai buni.
    Roxy_b nu stiu cum sa aflam date despre cum se trateaza frica de avion, dar eu mai am doar cateva zile. Sper sa trec cu bine peste asta. Sunt in faza pe care o descrie Samara_b refuz sa ma gandesc. Dar, Roxy tu ai pus punctul pe i. Din accid. de avion chiar nu ai sanse sa scapi. Dar mie nu mi-e frica de asta, cred. Mi-e frica de inaltime. Numai cand stiu ca sunt inchisa intr-o cutie care e atat de sus... Dar hai sa nu va mai amplific frica. Am insa alta problema: de la agentia de turism mi-au trimis biletele de avion si de hotel prin mail. E normal??Zic ei ca sa mi le listez eu la imprimanta. Minarete, ajutor cu sfat de specialitate.
    A propos, minarete, ai si la intern bilete? Sinaia ceva?
    Va pup, fetele, pa! Si mult curaj!!!!!!!!!!Pa!
  •  
    • 153 mesaje
    23 Iun 2007, 14:50
    0 0
    da, e normal, in cazul in care biletele de hotel sunt "mail voucher".

    biletele de avion, cel putin astea "e-ticket" le primim si noi pe mail si le printam aici... deci nu e nici o problema
  •  
    • 2903 mesaje
    23 Iun 2007, 19:36
    0 0
    minarete, vreau sa te intreb daca aveti oferte de sejur sau circuit in Croatia.

    vreau sa plec pe 6 iulie si ma intereseaza cazarea in hoteluri de 2 sau 3 stele, transportul poate fi si cu avionul si cu autocarul.

    Am vazut ca insula KRK si Dubrovnik par a fi cele mai solicitate din cate am apucat eu sa ma uit pe internet insa daca ai recomandari pls.

    adresa mea de yahoo este: indian_sky2@yahoo.com

    merci tare mult.
  •  
    • 114 mesaje
    11 Iul 2007, 16:29
    0 0
    buna, evelor!

    Tocmai ce m-am intors dn concediu si asa cum v-am promis va postez aici impresiile mele. In viata mea nu imi va mai fi frica de avion. Chiar mi-a placut mult de tot. Inainte sa plec mi-am luat de la farmacie niste pastilute, am intrebat farmacista ce sa iau de frica de avion. Le-am luat cu mine dar nu le-am folosit. A fost numai ca un factor psihologic, ideea ca le am acolo in caz de atac de panica... Dar nu a fost nevoie.Este super, o experienta unica.La intoarcere a fost groaznic in sensul ca am prins turbulente nasoale de tot. Oameni care zburau frecvent au spus ca asa ceva nu li s-a intamplat, dar eu m-am gandit atunci ca si pilotul vrea sa ajunga acasa asa ca trebuie sa faca el ceva si iata ca sunt dn nou acasa si abia astept urmatorul zbor. Deci cred ca numai asa poti sa iti infrangi frica.Va pup pe toate si vacanta placuta tuturor!
  •  
    • 320 mesaje
    16 Iul 2007, 07:44
    0 0
    glumesti? :o si daca pilotul nu are chef sa ajunga acasa?
    ma bucur ca a fost bine. mai multe detalii, te rog
  •  
    • 114 mesaje
    16 Iul 2007, 17:05
    0 0
    buna, samara!
    Ce fel de detalii vrei? Legate de zbor?
    E o senzatie super misto. Cand decoleaza ai senzatia ca ametesti, apoi ca avionul sta pe loc, dar cel mai bine e sa te uiti pe geam tot timpul.E superb!Nici nu stii cand trece timpul. Inainte sa plece iti face instructajul, cum se fol. vesta de salvare, masca de oxigen.Apoi, incepe zborul.Urcarea nu dureaza mult.Pilotii sunt super.Nu simti decat o stare de imponderabilitate.Geamurile desi par mici sunt suficiene.Nu iti dau senzatia de claustrofobie la care ma gandeam eu.Ai aer conditionat deasupra scaunului si e si asta o cucerire pentru claustrofobici.Dupa ce ajunge la inaltimea care trebuie incep stewardesele sa vina cu:cafea, apa, sandwich-uri, f. scumpe de altfel.Numai apa e gratis la Blue Air. Dar nu-i prob.: 2 euro un suc la cutie mica (Fanta), 2 euro o cafea etc.Dupa asta incep alte peisaje si altele si te uiti tot timpul pe geam din curiozitate. Fac si eu ca altii inaintea mea.Nu a de ce sa te temi. Chiar mi-a placut.Si stii ce frica imi era.Succes! Si mai ales curaj!Vacanta placuta! A propos! Tu unde pleci?Pupici!
  •  
    • 320 mesaje
    17 Iul 2007, 21:39
    0 0
    plec in turcia in lara. parca pe acolo ai fost si tu. de asta ceream detalii, nu am mai fost niciodata. oricum imi e groaza de avion.
  •  
    • 342 mesaje
    18 Iul 2007, 03:31
    0 0
    -cum zicea o eva mai devreme pilotii sunt f buni..decoleaza usor..ateriseaza usor dar...pe mine m-au durut urechile rau ...
    -e mijto ca poti sa filmezi cu camera..nu stiu sigur daca poti aprinde telefonu ca se iau de tine...cica le apare lor ce tel e deschis marca...
    -offtopic:eu am apucat sa filmez niste insule din marea adriatica..super ceva ce nu am mai vazut..vreodata
    -Sandwish-urile sunt groaznice..preturile acceptabile
    -am si fumat in baie dar decat 3 fumuri am tras ca imi era frica