Omul la bautura spune adevarul?

  •  
    • 655 mesaje
    2 Mai 2007, 14:37
    0 0
    Se imbata dupa 3 beri... Bea, sa zic, la doua saptamani, cand iesim mai multi, mai rar isi ia o bere doua acsa sau un pahar de vin, dar nu se imbata.
    Cred ca inainte sa fiu cu el eu beam mai mult.
    Dar el nu stie sa se opreasca...daca se distreaza nu isi da seama, zice ca se simte bine. O sa sterg mesajele astea...
  •  
    • 4411 mesaje
    2 Mai 2007, 15:03
    0 0
    OK ..sa gandim "psihologic"

    Dupa parerea voastra faza asta trebuie iertata si nu uitata sau sa termine cu el si cu asta basta?asa..fara sa aiba habar de ce ar fi urmat.Ma indoiesc ca cele care au sfatuit- o sa se desparta ar fi procedat la fel in secunda a doua.

    Mie totusi mi se pare o masura extrema.Si nu sunt blandetea intruchipata sa inghit multe.
  •  
    • 68 mesaje
    2 Mai 2007, 15:21
    0 0
    Vad deja pe forumu asta o sigura regula:cum barbatul a gresit un pic.....gata valea cu el...nu? va cramponati toate de absurditati...va amintesc drage eve k nu toti barbatii sunt la fel...cum nici noi femeile nu gandim la fel.fiecare are modul sau de a gandi de a actiona de a se purta in societate..nu trebuie sa fie toti catalogati dupa un anumit criteriu...vezi doamne ala daca a baut o data e betivan si gata trebuie parasit...sau cum am mai intalnit specimene care chiar m-au dezgustatak barbatzelu langa care au spus "da" in fata bisericii acum ptr un nr de telefon necunoscut sau o tipa care il suna sa il intrebe ceva...UF DRAGA M-A INSELAT!replica specifica a acestui forum:ESTI CARPA DACA MAI STAI CU EL :O Tin sa va aduc aminte k orice persoana greseste in viata...poate gresi si a doua oara desi realizeaza k a gresit...dar uite k sunt tot oameni ...mai buni sau mai rai.Nu am vazut o singura eva care sa spuna:bun frate...in puii mei..mi-a gresit dar il iubesc si stiu k as putea fii singura care il ajuta sa treaca peste greul respectiv sau sunt singura care il poate schimba..Sincer chiar imi pare rau pentru tine...dar incearca sa realizezi k nu s-a treminat lumea odata cu niste cuvinte spune in necunostinta...ajuta-l sa treaca peste acest viciu...nu e mai corect asa? decat sa-l lasi chiar dak tu il iubest enorm

    PS: am sa incerc sa beau si sa ma imbat ca sa pot sa imi arat adevarata fatza... GET A LIFE
  •  
    • 4017 mesaje
    2 Mai 2007, 15:30
    0 0
    Just do it!!!!!!!!!!!!

    And I mean: Just do it!

    and I mean: paraseste-l draga p-asta onestul/realistul si cupleaza-te cu unul care sa se minta/sa te minta. Atunci vei avea o singura problema: cat timp trece pina navaleste realitatea peste voi?


    Tot ce ti-a spus omul la bautura e adevarul adevarat despre barbati:
    1)e posibil sa le treaca prin minte si vintre cheful sa i-o traga uneia oricand;
    2)orice mascul care cauta gaseste pina la urma posibilitatea sa o faca fara ca tu sa afli, daca pentru el neaflatul asta e foarte important
    3)nu e cazul sa puna cineva egal intre "e posibil", "pot" si "o voi face", fiindca pur si simplu astea trei chestii sunt diferite.

    Deci, repet, cauta unul care neaga realitatile vietii, daca asta e asa important pentru tine.
  •  
    • 655 mesaje
    2 Mai 2007, 15:32
    1 0
    Dar nu e un viciu, nu asta ar fi pb, pb e ca daca este un dram de adevar in ceea ce mi-a spus atunci, eu nu pot continua langa asa un barbat, care se crede buricul pamantului si cu o mentalitate dupa vremea lu bunica, cum ca daca o face nu il prind, dar tot la mine se intoarce, ca deh, el e mascul feroce si o singura femeie nu ii e suficient, simte baiatu nevoie de alte orificii si eu tb sa il inteleg si sa nu cercetez. Ca berea cu baietii, chiar daca devine zilnica nu tb comentata, nu tb sunat si intrebat cand vine, ca are si el dreptul. A zis lucruri de genul asta. Ma intereseaza daca are vreo importanta daca sunt zise la bautura... Ca daca el crede 100% chestiile astea, ma duc in pana mea, pt ca oricum as suferi daca as sta. Si mi-a mai zis de o gagica cu care il banuiam eu ca ar avea ceva, ca am avut dreptate ca aia se dadea la el. Pai daca nu vroia sa fie cu ea si nici sa ma faca sa sufar, nu rupea orice relatie din proprie initiativa? A asteptat sa fac eu spume,si oricum nu sunt sigura ca nu mai vb cu ea. Chiar tb sa ii indur toate? Tin la el, dar pana unde???
  •  
    • 1721 mesaje
    2 Mai 2007, 15:34
    0 0
    Ana_2072, ai si ceva de spus la subiect sau a trecut luna si trebuie sa ne luam portia lunara de morala? WTF?!
    Get lost!
  •  
    • 655 mesaje
    2 Mai 2007, 15:35
    0 0
    Eu inteleg ca sunt adevaruri , 90% generale, daca pot spune asa, dar l-am intrebat eu? NU! A simtit nevoia sa intoarca cutitul in rana. Si daca lucrurile sunt chiar asa, de ce sa mai faci copii, sa te casatoresti sau sa juri ca veti fi impreuna "pana cand moartea ne va desparti". Daca orice barbat inseala, cu sau fara stire, inseamna ca eu mai bine m-as calugari..
  •  
    • 4017 mesaje
    2 Mai 2007, 15:39
    0 1


    The point: orice barbat poate simti tentatia, orice barbat o poate pune in practica....a crede altceva este a te imbata cu apa rece.

    Exista barbati capabili sa se abtina din considerentele lor proprii, nu alea impuse de mine, tine ori societate, da, da, dar si aia sunt barbati...
  •  
    • 1721 mesaje
    2 Mai 2007, 15:42
    0 0
    Just_do_it, eu am ajuns la concluzia ca orice barbat are momentele lui de slabiciune, sa le zicem asa. Orice barbat intoarce privirea, capul sau sufletul dupa o alta femeie. Fie ea mai frumoasa, desteapta, sexy decat cea de acasa, sau nu. Dar, mai exista ceva numit respect fata de cea de langa tine care te impiedica sa-i spui: "uite, iubi, ce te-as mai insela io pe tine...". Si respectul nu se ineaca in bautura.
  •  
    • 68 mesaje
    2 Mai 2007, 15:43
    0 0
    Incerc sa evit mesajul tau mihaela_ank sau cum oi fii....nu vreau sa ma laud sau sa fiu un exemplu ptr celelalte insa si al meu barbat a trecut prin momente nu usoare pentru el.ce ar fii trebuit sa ii fac atunci asta dak era dupa voi?:gata.papucii....k-s carpa?nu.i-am fost alaturi l-am inteles si am incercat sa-l ascult pe cat posibil si sa il inteleg insa cu anumite limite ale rationamentului.Si uite ca acum ne e extrem de bine ma iubeste si ma respecta enorm doar pentru simplul fapt k l-am ajutat sa renunte la obiceiurile proaste pe care le avea.
    Cat despre morala...crede-ma ank nu am nici un chef de cearta dar deja ma scarbeste rautatea asta care zace in unele dintre voi...scuze pentru cele care chiar au ajutat cu o vorba buna si cu un sfat adevarat atunci knd a fos nevoie.
  •  
    • 1721 mesaje
    2 Mai 2007, 15:49
    0 0
    Bravo tie, Ana Dragut din partea ta si ma bucur daca el s-a si recuperat si a inteles ceva din situatia prin care a trecut.
    Cele care ma cunosc, imi stiu povestea si stiu prin ce momente am trecut eu alaturi de fostul meu sot. Si i-am ramas alaturi. Am dat mii de sanse. La ce bun? Ce era sa se intample s-a intamplat. Cazurile in care el se indreapta si o apreciaza pe cea de langa el sunt rarissime.
    Iar, noi, femeile, avem tendinta asta de a ne transforma in carpe, de a avea impresi ca il putem schimba.
  •  
    • 2576 mesaje
    2 Mai 2007, 16:03
    0 0
    Daca ar fi sa cred ca "in vino veritas" chiar ca nu as stii ce sa cred. Experienta mea este cu unul care, daca a baut tarie sunt urata si in general o pacoste in viata lui, daca a baut vin sunt frumoasa si ma iubeste la nemurire.

    Later edit: din intelepciunea strabunilor ar trebui probabil sa cred varianta doi ca nu zice nimic de "whisky veritas".
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iun 2017, 18:53
    0 0
    Si eu am avut o situatie aprox asemanatoare adica acum o luna m.am certat cu iubitul meu sii la un moment dat mi.a zis ca nu poate sa tina la mine sii ca vrea sa puna punct nu am avut incotro asa ca l.am lasa in pace iar timp de o luna am fost prieteni sii acum 2 zile am ramas la sora luii sii am iesit afara si am dat o mini petrecere cu niste prieteni sii el a baut nu mult ci suficient cat sa.l ameteasca totul era ca inainte pana sa ne bagam la somn. El s.a bagat langa mine sii cand s.a intors cu fata la mine m.a luat in brate sii ma tot strangeaa foarte taree ca si cum nu ma mai vazuse de foarte mult timp sii la un moment dat el si.a cerut scuze ca a fost foarte dur sii distant cu mine dar asa a crezut ca.i cel mai bine ma rog ne.am impacat pentru o zii iar azi a venit la mine si mi.a zis ca a facut o greseala ca nu poate sa tina la mine si i am zi oke si l.am intrebat daca s.ar putea face ceva ca sa tii la mine ai faca? Si el mi.a zis un da foarte apasat dar nici nu stiu ce sa cred si nici nu stiu ce sa fac voi ce zice.ti ca ar fii cel mai bine sa fac?
  •  
    • 1841 mesaje
    3 Iul 2017, 14:28
    0 0
    Mica11 said:Si eu am avut o situatie aprox asemanatoare adica acum o luna m.am certat cu iubitul meu sii la un moment dat mi.a zis ca nu poate sa tina la mine sii ca vrea sa puna punct nu am avut incotro asa ca l.am lasa in pace iar timp de o luna am fost prieteni sii acum 2 zile am ramas la sora luii sii am iesit afara si am dat o mini petrecere cu niste prieteni sii el a baut nu mult ci suficient cat sa.l ameteasca totul era ca inainte pana sa ne bagam la somn. El s.a bagat langa mine sii cand s.a intors cu fata la mine m.a luat in brate sii ma tot strangeaa foarte taree ca si cum nu ma mai vazuse de foarte mult timp sii la un moment dat el si.a cerut scuze ca a fost foarte dur sii distant cu mine dar asa a crezut ca.i cel mai bine ma rog ne.am impacat pentru o zii iar azi a venit la mine si mi.a zis ca a facut o greseala ca nu poate sa tina la mine si i am zi oke si l.am intrebat daca s.ar putea face ceva ca sa tii la mine ai faca? Si el mi.a zis un da foarte apasat dar nici nu stiu ce sa cred si nici nu stiu ce sa fac voi ce zice.ti ca ar fii cel mai bine sa fac?

     
    Draga mea, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa iti pastrezi demnitatea si sa nu cersesti niciodata iubirea unui barbat. Nu numai ca el ar trebui sa te alerge daca te-ar vrea cu adevarat, dar pe deasupra este si extrem de neatragator ca o femeie sa stea pres in fata barbatului. Asa ca muta-ti gandul de la acest baiat complet, este singurul sfat pe care ti-l pot da, si aminteste-ti ca nu esti jucaria nimanui. 

  •  
    • 11561 mesaje
    3 Iul 2017, 14:40
    0 1
    outofhere said:
    Mica11 said:Si eu am avut o situatie aprox asemanatoare adica acum o luna m.am certat cu iubitul meu sii la un moment dat mi.a zis ca nu poate sa tina la mine sii ca vrea sa puna punct nu am avut incotro asa ca l.am lasa in pace iar timp de o luna am fost prieteni sii acum 2 zile am ramas la sora luii sii am iesit afara si am dat o mini petrecere cu niste prieteni sii el a baut nu mult ci suficient cat sa.l ameteasca totul era ca inainte pana sa ne bagam la somn. El s.a bagat langa mine sii cand s.a intors cu fata la mine m.a luat in brate sii ma tot strangeaa foarte taree ca si cum nu ma mai vazuse de foarte mult timp sii la un moment dat el si.a cerut scuze ca a fost foarte dur sii distant cu mine dar asa a crezut ca.i cel mai bine ma rog ne.am impacat pentru o zii iar azi a venit la mine si mi.a zis ca a facut o greseala ca nu poate sa tina la mine si i am zi oke si l.am intrebat daca s.ar putea face ceva ca sa tii la mine ai faca? Si el mi.a zis un da foarte apasat dar nici nu stiu ce sa cred si nici nu stiu ce sa fac voi ce zice.ti ca ar fii cel mai bine sa fac?

     
    Draga mea, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa iti pastrezi demnitatea si sa nu cersesti niciodata iubirea unui barbat. Nu numai ca el ar trebui sa te alerge daca te-ar vrea cu adevarat, dar pe deasupra este si extrem de neatragator ca o femeie sa stea pres in fata barbatului. Asa ca muta-ti gandul de la acest baiat complet, este singurul sfat pe care ti-l pot da, si aminteste-ti ca nu esti jucaria nimanui. 

     

     Da  barbatul  e  obligat  sa  se  faca  pres  de  sters  pe  picioare  in  fata  voastra?!!!

  •  
    • 1841 mesaje
    3 Iul 2017, 14:42
    0 0
    pitipoanca69 said:
    outofhere said:
     

    Draga mea, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa iti pastrezi demnitatea si sa nu cersesti niciodata iubirea unui barbat. Nu numai ca el ar trebui sa te alerge daca te-ar vrea cu adevarat, dar pe deasupra este si extrem de neatragator ca o femeie sa stea pres in fata barbatului. Asa ca muta-ti gandul de la acest baiat complet, este singurul sfat pe care ti-l pot da, si aminteste-ti ca nu esti jucaria nimanui. 

     

     Da  barbatul  e  obligat  sa  se  faca  pres  de  sters  pe  picioare  in  fata  voastra?!!!

     
    Unde am zis eu asta?
    Si dupa tine - femeia ar trebui sa o faca?

  •  
    • 11561 mesaje
    3 Iul 2017, 14:54
    0 1
    outofhere said:
    pitipoanca69 said:
    outofhere said:
     

    Draga mea, singurul lucru pe care poti sa il faci este sa iti pastrezi demnitatea si sa nu cersesti niciodata iubirea unui barbat. Nu numai ca el ar trebui sa te alerge daca te-ar vrea cu adevarat, dar pe deasupra este si extrem de neatragator ca o femeie sa stea pres in fata barbatului. Asa ca muta-ti gandul de la acest baiat complet, este singurul sfat pe care ti-l pot da, si aminteste-ti ca nu esti jucaria nimanui. 

     

     Da  barbatul  e  obligat  sa  se  faca  pres  de  sters  pe  picioare  in  fata  voastra?!!!

     
    Unde am zis eu asta?
    Si dupa tine - femeia ar trebui sa o faca?

      Nicidecum , dar  vad  ca  tot  mai  multe  adora  sa  faca  asta!