Companii pt care sa nu lucrezi

  •  
    • 465 mesaje
    2 Mai 2007, 00:09
    0 0
    Intrebare: mi se pare mie, sau majoritatea firmelor mentionate sunt din Bucuresti?
    De ce nu pomeneste nimeni de firme si din alte orase, chiar daca n-a auzit toata tara de ele? Poate citeste cineva din orasul respectiv si ii va fi de folos.
    O sa incep eu: Hotelul Vulturul Negru, din Oradea. Proprietara = managerul habar n-are cu ce se papa ind. hoteliera si nici nu-i lasa pe altii sa se desfasoare. Salariul meu ca asist. marketing era acelasi ca al cameristelor, doar ca eu am facut ceva mai multa scoala (cu tot respectul, pt d-nele respective, ca erau chiar simpatice).
    Pana in ultima zi am sperat sa vina o noua conducere si sa nu mai imi dau demisia, dar n-a fost sa fie.

    Hai, mai ziceti si voi din alte orase mai mici ca nu numai Bucurestiul conteaza in tara asta.
    (Please, don't shoot )
  •  
    • 443 mesaje
    2 Mai 2007, 11:19
    0 0
    Fabrica de mase plastice, Sf. Gheorghe. Sefii habar nu au de management, salarii mici, motivare zero, munca la greu.
    Dar asta e in tot orasul. Nu se gaseste un loc de munca unde sa fi apreciat. Numai daca ai pile.
  •  
    • 220 mesaje
    2 Mai 2007, 11:25
    0 0
    Pai suntem multi din Bucuresti pe forum...Si cele mai multe companii din Ro sunt tot din Bucuresti...Asteptam idei si din alte orase, asa ar fi normal, numai sa fie si eve din alte orase pe fir...
  •  
    • 443 mesaje
    2 Mai 2007, 12:36
    0 0
    MURFATLAR ROMANIA - Nu fac contracte de munca ,zac contractele ani ,luni de zile in birourile celor de la HR .

    CASA ITALIA - bani putini ,munca multa ,program nasol de lucru ...si sefele sunt "varza"!
  •  
    • 1784 mesaje
    2 Mai 2007, 14:54
    0 0
    Pensiunile si hotelurile din Iasi- turism local deplorabil datorat in speta inculturii "patronilor",tepari cu bani care au investit si ei in"ceva". Salarii josnice,program de lucru obisnuit si adaptat hotelariei dar cu pretentii absurde--la un hotel de 4 stele,fiind sefa de receptie ,directoarea sau"patroana" mai avea putin si ma si baga in pat cu"oaspetii".
    Vodafone- am avut o tentativa sa lucrez pentru ei dar m-am linistit la timp dupa ce am avut un interviu cu o tembela de la Bucuresti.Puteau sa ma plateasca in lire sterline ca nu as mai fi acceptat job-ul.Pretentii absurde si sunt convinsa ca si banii la fel.
  •  
    • 1784 mesaje
    2 Mai 2007, 15:18
    0 0
    A si parca facea cineva observatia mirabuloasa cum ca nu s-ar munci si s-ar sta pe eva la taclale. Pai, nu mai retin cine a scris,hai sa-ti spun ceva.Eu am venit--si asa e in fiecare zi--de dimineata la 8 la servici si stau pana la 16.00.In timpul asta am facut pe ospatarul la mic dejun,am facut curat in bucatarie,restaurant, am facut rezervari,am cazat, am operat facturi si banci si casa de marcat in conta, am prezentat niste oferte la niste firme, azi am pus la punct detaliile unei mese organizate...si daca ma mai gandesc am mai facut ceva si intre timp am si trimis vreo 5 raspunsuri pe eva, deci muncesc,muncesc dar cine zice ca trebuie sa am un bici in spate sau o mutra acra-n ceafa???? Metoda asta gen zbir de doi lei nici la circ nu se mai aplica in mileniul trei...
  •  
    • 443 mesaje
    3 Mai 2007, 13:50
    0 0
    pe langa big 4 mai sunt si altii: BDO de exemplu - au salarii dif pt aceeasi pozitie cu aceeasi vechime - fetele mai putin decat baietii ...cam misogini - sambete si duminici la greu si manageri decct, pardon - GS de exemplu
  •  
    • 443 mesaje
    3 Mai 2007, 19:41
    0 0
    a propos de firme cu sefi francezi - Softwin - munca multa si stress si mai mult, cu cat urci in functie cu atat te doare capul mai tare - ore suplimentare cat cuprinde si neplatite

    PS vorbesc de call-center, nu de baietii destepti care produc Bit-Defender-ul
  •  
    • 443 mesaje
    5 Mai 2007, 10:20
    0 0
    Lukoil - rusi, mafie
    Shell - nesiguri in piata
    Agip - italieni zgarcomani, ciudati
  •  
    • 443 mesaje
    5 Mai 2007, 23:07
    0 0
    YAZACHI
  •  
    • 567 mesaje
    13 Mai 2007, 10:18
    0 0
    Despre EY imi puteti spune, cine lucreaza acolo, mai multe detalii?
    Ce inseamna ore suplimentare la ei? Eu de exemplu am fost la un interviu la ei si am plecat la 9 seara si inca erau multi la lucru pe acolo. Cum este de fapt? E alegerea ta sa lucrezi ore suplimentare sau te obliga?
    Eu pe unde am lucrat am facut multe ore suplimentare dar nu m-a obligat nimeni.
    E chiar asa de greu si nu mai ai viata particulara daca lucrezi la EY?
    pls raspundeti cei care stiti... am o oferta de job acolo...
    Multumesc.
  •  
    • 1906 mesaje
    13 Mai 2007, 10:31
    0 0
    la EY lucra tipa aia care a murit cu dosarele in brate. cauta topicul "trist, dar munca omoara".
  •  
    • 567 mesaje
    14 Mai 2007, 10:56
    0 0
    trist e pentru unii doar...
    nu m-ati convins cu comentariile negative despre EY
    sunteti doar niste frustrate ca multi angajati nemultumiti...
    asta nu imi spune nimic despre EY doar ca acolo se munceste mult, ca in multe alte locuri de fapt
  •  
    • 13679 mesaje
    14 Mai 2007, 10:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 567 mesaje
    14 Mai 2007, 11:00
    0 0
    sa stii ca daca ma angajeaza acolo merg
  •  
    • 5364 mesaje
    14 Mai 2007, 11:59
    1 0
    Hormonica_de creca ie junioare in ale orelor suplimentare. Parerea mea.
  •  
    • 5364 mesaje
    14 Mai 2007, 12:03
    0 0
    Ca tot veni vorba ... de joburi si patroni de kkt ....

    Rasig Group / Rasig Construct - Bucuresti. Munca la greu, remuneratie foarte subtire, penalizari salariale inventate la greu, comisioane subtiate vizibil etc etc etc.
  •  
    • 378 mesaje
    14 Mai 2007, 14:41
    0 0
    Lasati fata sa se duca la munca, daca ei ii place asa, "ce aveti voi cu fata?" (cum ar spune Mishu de la CC).
    O sa vada ea singura cum sta treaba.
  •  
    • 5364 mesaje
    14 Mai 2007, 14:46
    1 0
    Bubulina, biiiineee faaataaaaa. ( in acelashi ton )
  •  
    • 1364 mesaje
    14 Mai 2007, 14:53
    0 1
    Mesaj şters de administrator