anestezia epidurala

  •  
    • 220 mesaje
    8 Mai 2007, 00:01
    0 0
    Jature,HR-ita din Portland sau medic????????? Nu prea mai cred ce spui si am vazut ca nu sunt singura pe care o abordezi cu parul...no offence...
  •  
    • 75 mesaje
    8 Mai 2007, 00:26
    0 0
    Doamne, speriati saraca fata!!
    Eu am nascut la Elias acum un an si majoritatea au nascut cu epidurala. Mi-a facut-o cand dilatatia a ajuns la 4.In coloana, dar nu doare, ca-ti face o anestezie locala inainte, o injectie mica.
    M-am plimbat 6 ore dupa aia si n-am avut nimic. Si simti totul, numai ca nu te doare, n-am auzit de nastere cu forcepsul cat am stat eu in spital. Unele n-au avut nici o durere, eu am simtit pt. ca nu mi-a bagat doza prea mare ca eram slabita rau si sa nu se moleseasca bebe, daca n-aveam eu putere de impins, macar el sa aiba. Si a fost totul OK, nu ma doare nici o coloana.
    Mult mai multe lucruri pe aceasta tema gasesti in site-urile despre nasteri si copii. Le gasesti imediat cu Google.
  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2019, 11:24
    0 0
    Bună mămici,

    Vand kit epidulara Perifix Braun. Preț 100 lei.
    076724291
  •  
    • 16 mesaje
    21 Mai 2019, 14:16
    0 0
    Buna, eu am am trecut prin 2 nașteri, amandoua folosit aceasta anestezie. La prima nastere am fost extrem de speriata, insa doctorul meu m-a asigurat ca este totul in regula si n-am de ce sa imi fac griji. Asa am si facut si nasterea a fost un real succes, pe langa faptul ca nu am avut dureri prea mari. Iar la a2a nastere am fost si mai relaxata. Consider ca succesul unei nasteri este dat de doctorii pe care ii ai. Eu am avut sansa sa dau peste dr. Silviu Istoc de care sunt extrem de multumita! Daca ai nevoie de vreun sfat nu ezita sa-l contactezi! Este un adevarat profesionist!
  •  
    • 84 mesaje
    23 Oct 2019, 10:35
    0 0

    Si eu am folosit anestezia epidurala chiar daca inainte o scosesem din start din ecuatie. Insa, am stat de vorba cu medicul meu si mi-a explicat pe intelesul meu tot ce trebuia sa stiu. Nasterea a descurs foarte, foarte bine si nu regret nicio clipa ca am ales  anestezia aceasta. Eu am avut sansa sa dau si peste dr. Silviu Istoc, un adevarat profesionist de care sunt extrem de multumita! Daca ai nevoie de vreun sfat nu ezita sa-l contactezi!

  •  
    • 84 mesaje
    26 Oct 2020, 11:50
    1 0

    Buna, eu am am trecut prin 2 nașteri, amandoua folosit aceasta anestezie. La prima nastere am fost extrem de speriata, insa doctorul meu m-a asigurat ca este totul in regula si n-am de ce sa imi fac griji. Asa am si facut si nasterea a fost un real succes, pe langa faptul ca nu am avut dureri prea mari. Iar la a2a nastere am fost si mai relaxata. Consider ca succesul unei nasteri este dat de doctorii pe care ii ai. Eu am avut sansa sa dau peste dr. Silviu Istoc de care sunt extrem de multumita! Daca ai nevoie de vreun sfat nu ezita sa-l contactezi! Este un adevarat profesionist!