influenta mass-media asupra frumusetii

  •  
    • 1 mesaje
    10 Ian 2019, 23:20
    0 0

    buna
    as vrea sa stiu pareri despre influenta mass-media asupra frumusetii

    de ce consideram "ideal" un anumit fel de a arata sau anumite lucruri pe care sa le purtam

    care sunt caracteristicile femeii celei mai expuse efectelor mass-media ?

    in ce moduri se manifestă această influență în stilul de viață (alimentație, percepția propriei persoane, vestimentație)?

  •  
    • 20 mesaje
    11 Ian 2019, 00:07
    1 0
    Salut,mass-media bineînţeles că influenţează viaţa noastră.De exemplu tu te uiţi la canalul tău preferat şi vezi o reclamă la un şampon,evident că îl vei cumpăra,că ai încredere în canalul favorit.
    Şi oricum avem impresia că la televizor spun totul corect,dar ar trebui să ne informăm şi din cărţi,oricum e greu să citeşti,mai bine asculţi.
    Şi dacă vrei să fii în pas cu moda,evident că vei privi o emisiune despre asta sau vei auzi pe la ştiri fel de fel.Pa.
  •  
    • 20 mesaje
    11 Ian 2019, 00:15
    1 0
    Bună adinananap,ce părere ai despre rasism?Eu nu cred că trebuie să judecăm ţiganii,negrii.Eu m-am întâlnit prin oraş cu ţigani şi am văzut mai multe,strigau îl limba lor,se băteau,dar totuşi ţineau unul la altul,nu se vindeau,ca românii.Am stat de vorbă cu ţiganii şi sunt de treabă.Ce părere ai despre asta?Ţi se pare normală discriminarea dintre rase?etc.Mersi.
    Acest mesaj a fost editat de către Eliza16: 11 Ian 2019, 00:17