o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 3 mesaje
    15 Nov 2017, 02:15
    1 0
    Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu. Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele. În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința). Te impor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.” Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos. Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin” Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă.
  •  
    • 1 mesaje
    15 Nov 2017, 13:20
    0 0
       Buna ziua, vreau sa va fac cunoscuta o rugaciune foarte puternica. Prima data mi-a vorbit despre ea o persoana foarte credincioasa care s-a uitat la mine si dupa ce am schimbat citeva cuvinte cu ea, mi-a spus- rezolvarea ta este la Sfinta Marta. Ulterior am aflat si de la alte persoane despre aceasta Rugaciune puternica care face cu adevarat minuni. Cineva spunea ca s-a rugat la Sfinta Marta de doua ori si de fiecare data i s-au indeplinit dorintele in a sasea saptamina de rugaciune. Tot aceasta persoana spunea ca prina data cind s-a rugat dorinta a fost zicea ea, aproape imposibil de realizat, insa rugaciunea trebuie dusa la bun sfirsit pina la a noua saptamina de rugaciune. Eu sunt la a treia saptamina. Va voi tine la curent, am credinta ca dorinta mea se va indeplini.
       Spune aceasta rugaciune de trei ori, timp de noua zile de marti, daca este posibil la ora noua seara. Trebuie ca pe toata perioada rugaciunii sa ti in mina o luminare aprinsa. Luminarea trebuie sa fie sfintita.

       Sfinta Marta ma indrept catre tine, plin de incredere, cerindu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijinii cind mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima, cind i-ai oferit adapostMintuitorului lumii, in casa ta din Betania. Te implore roaga-te pentru mine si familia mea, ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incit, sa ne invrednicim a primii ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea, care ma copleseste acum. ( Acum iti spui dorinta) Te implor ajutatoareacelor aflati in suferinta, infringe orice greutate, precum ai infrint balaurul care zace la picioarele tale.

       Tatal nostru care le esti in ceruri,
       Sfinteasca-se numele tau,
       Vie imaratia ta,
       Precum in cer asa si pe pamint
       Piinea noastra, cea de toate zilele,
       Dane-o moua , atazi
       Si ne iarta noua gresalele noastre
       Precum si noi iertam,
       Gresitilor, nostri
       Si nu ne duce , pre noi in ispita
       Si ne izbaveste de cel viclean.

       Nascatoare de Dumnezeu,
       Fecioara, bucura-teceea ce esti plina de dar.
       Marie, Domnul este cu tine
       Binecuvintata esti tu intre femei,
       Si binecuvintat este rodul trupului tau, Isus
       Sfinta Maria, mama lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii
       Acum si in ora mortii noastre

       Sfinta Marta, roaga-te pentru mine si familia mea.

       Amin

    Sa va fie de mare ajutor
  •  
    • 1 mesaje
    2 Dec 2017, 19:18
    0 0
    Rugăciunea de mai jos îi este dedicată Maicii SFINTE și se spune că îndeplinește orice dorință „Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu. Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele. În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința). Te impor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.” Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos. Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin” Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă