o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 1 mesaje
    25 Mar 2013, 19:27
    7 3
    liviadora said:Rugaciunile si Cununa de rugaciuni catre Sfanta Rita sunt minunate. Sfanta Rita este numita Sfanta Imposibilitatilor! Rugati-va cu multa incredere si ajutorul nu va intarzia sa apara.
    http://sfantaritadecascia.blogspot.com/

     

    multumesc livia pentru link. mi-era si dor de sfanta rita. intr-o perioada am citit mult despre ea, am vazut film despre viata ei, m-a impresionat mult.

    multumesc ca mi-ai adus aminte

  •  
    • 2 mesaje
    15 Mai 2013, 22:17
    3 1
    UNDE ESTE RUGACIUNEA ALEXIA 2006
  •  
    • 2 mesaje
    15 Mai 2013, 22:17
    1 1
    UNDE ESTE RUGACIUNEA ALEXIA 2006
  •  
    • 114 mesaje
    4 Iun 2013, 15:06
    5 1
    Noi ortodoxii il numim Iisus. Legat de discutia despre sfinti,Iisus insusi a lasat apostolii sa propovaduie cuvintele lui,iar sfintii,parereea mea ca sunt mijlocitoori. Nu sunt eu credincioasa dar pot spune ca pe Sf. Nicolae,Gheorghe,Vasile cel Mare,Mina,Ciprian si multi altii eu ii respect. In ziua de azi,cand mai toti actorii dragi noua au semnat pactul,cand cei ce conduc lumea au semnat pactul....cand ni se servesc stelute si simboluri rele peste tot,cand al urat de toti e scos infata,de ce nu ar fi si oameni care ies in fata pentru Dumnezeu? deci eu chiar cred ca preotii in momentul preotirii primesc har,iar daca se roaga pentru noi e foarte ok. Si eu ma rog pentru oamenii saraci,necajiti,singuri,bolnavi,orfani.....Am o intrebare,de ce faceti rugaciuni martea? Cine v-a zis de ele? Eu stiu ca miercurea si vinerea se fac rugaciuni mai puternice,si tot atunci se tine si post.
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Iun 2013, 15:10
    6 17
    Va rog frumos sa ma ajuatati .
    De la o vreme amantul se plange ca nu mai sunt ce am fost la inceput .
    As vrea o rugaciune sa ma ajute sa ma intorc la inceput , sau amantul sa se simta ca la nceput .
    Multumesc mult pentru ajutor .
  •  
    • 114 mesaje
    4 Iun 2013, 15:14
    6 3
    Legat de mersul la biserica,eu zic ca e cel mai bun lucru care il putem face. Acolo se citeste Sfanta Evanghelie. Stiu ca Iisus zicea " unde sunt adunati oameni in numele meu voi fi si Eu cu ei".e bine de mers si la Sf maslu.
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Iun 2013, 15:18
    1 13
    Sa ma duc cu amantul la maslu ????????? ce i ala vreun salon de masaj ???
  •  
    • 64 mesaje
    6 Iun 2013, 12:39
    4 1
    Iti multumesc ca ai impartasit cu noi aceasta rugaciune, am auzit multe despre Sf. Marta, ca si despre Sf. Matrona din Moscova. Am inceput si eu sa o spun in fiecare marti. Sunt sigura ca ma va ajuta, asa cum i-a ajutat si pe altii. Nu uitati sa-i multumiti lui Dumnezeu pentru absolut tot ce se intimpla in viata voastra, chiar si atunci cand aveti necazuri (daca nu s-ar intimpla si lucruri rele, nu le-am aprecia pe cele bune la justa lor valoare), pentru ca EL ne pune la incercare credinta si ne face mai puternici prin obstacolele pe care le infringem zi de zi. Daca daruiesti fara ca sa astepti nimic inapoi, ti se intoarce dublu/triplu!  In orice rugaciune, conteaza credinta adevarata. S-a mentionat deja ca un crestin adevarat trebuie sa aiba o relatie strinsa cu Dumnezeu, de Tata-fiu/fiica, sa-i spunem toate necazurile si sa cerem de la EL iertarea pacatelor in numele lui Isus Hristos. Nu sa ne adresam lui Dumnezeu doar in situatiile critice. EL  e Atotputernic, si nu exista rugaciune care sa nu fie auzita, daca vine din inima, si daca nu face rau altcuiva. ''Cereti, si vi se va da."
  •  
    • 103 mesaje
    10 Aug 2013, 02:16
    0 0
    am sa incerc si eu aceasta rugaciune
  •  
    • 3 mesaje
    19 Aug 2013, 15:15
    3 1
    Stapane, Doamne, Dumnezeul nostru, sfintitorul nuntii celei de taina si preacurate, pazitorul nestricaciunii si chivernisitorul cel bun al celor lumesti, Cel ce dintru inceput ai zidit pe om si l-ai pus, ca pe un imparat, peste fapturile Tale si ai zis: Nu este bine sa fie omul singur pe pamant, sa-i facem ajutor,- pentru aceasta ai randuit sa lase omul pe tatal sau si pe mama sa si sa se uneasca cu sotia sa (sotul sau) si sa fie amandoi un trup, iar pe cei ce Dumnezeu i-a impreunat, omul sa nu-i desparta. Insuti, Stapane, trimite darul Tau cel ceresc peste mine nevrednicul robul Tau (roaba Ta) si binecuvinteaza casatoria pe care astazi o intemeiem inaintea fetei Tale. Curateste toate pacatele mele, iarta-mi toate faradelegile, dezleaga-mi toate gresalele cele de voie si cele fara de voie,- uneste gandurile, cugetele si inimile noastre in dragoste nefatarnica si in credinta nestramutata, indrepteaza-ne pasii pe caile Tale, pentru ca pururea sa implinim voia Ta cea sfanta. Umple casa noastra de toate bunatatile, daruieste-ne copii buni si ne invredniceste ca impreuna sa petrecem vietuire fara prihana, sa sporim in tot lucrul bun si bineplacut Tie, sa plinim cu inima curata poruncile Tale si sa laudam si sa preamarim preacinstitul si de mare cuviinta numele Tau: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.
    http://www.transportdemobila.com/

    Acest mesaj a fost editat de către Transport: 19 Aug 2013, 15:16
  •  
    • 1441 mesaje
    19 Aug 2013, 15:16
    3 1
    Imi poate explica si mie cum o rugaciune poate fi mai puternica ca alta? Cum de un sfant poate fi mai "sfant" decat altul?
  •  
    • 3 mesaje
    19 Aug 2013, 15:18
    3 1
    Dumnezeule Atotputernic si Atoatetiitor, rugamu-ne Tie pentru robii Tai [N], pe care unul altuia i-ai harazit, asezandu-i sub puterea Tainei Tale si cu inger pazitor incununandu-i, sa-i desavarsesti intru iubire si sa-i invrednicesti de copii sanatosi si de casa imbelsugata. Iar pe noi, nevrednicii, sa ne luminezi si sa ne intaresti spre a le sta alaturi dupa cuviinta, cu rugaciune si cu bun sfat, ca niste marturisitori si implinitori statornici ai voii Tale celei dumnezeiesti si ai sfintelor Tale randuieli, si ca niste parinti sufletesti, partasi la implinirea sfanta a acestei familii. Daruieste lor si noua, Doamne, ca, in tot timpul, intr-un duh intalnindu-ne, pe Tine sa Te preamarim, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.
    http://www.transportmobilabucuresti.ro/
  •  
    • 4350 mesaje
    19 Aug 2013, 15:25
    2 1
    Transport said:
    http://www.transportmobilabucuresti.ro/

     Finalul face toti banii!

  •  
    • 1 mesaje
    31 Dec 2013, 12:14
    2 2

    Sfanta Maria, ma indreptez plina de incredere catre tine, carandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei asculta in necazul meu si ma vei sprijini cand imi este greu. Sper a-ti arata recunostinta mea. Te rog cu umilinta sa imi aduci liniste in tristetea si durerile mele. In numele negraitei rugaciuni si bucurii care ti-a cuprins inima cand ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betlania, te implore roaga-te pt mine si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inima astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum … (se spune dorinta). Te implore, ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutati precum ai infrant balaurul care sade la picioarele tale.

    Se spune rugaciunea TATAL NOSTRU.

    Bucura-te, Marie, cea plina de dar, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau, care a nascut pe Mantuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos. Sfanta Marie, Maica de Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre. Amin!

     
    Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
    Se va spune timp de 9 marti, avand o lumanare sfintita aprinsa.

  •  
    • 272 mesaje
    8 Ian 2014, 16:34
    2 1
    udaridari said:Imi poate explica si mie cum o rugaciune poate fi mai puternica ca alta? Cum de un sfant poate fi mai "sfant" decat altul?

     

    e mai puternica daca e spusa cu credinta. Iisus ne-a zis ca daca am avea credinta cat un graunte de mustar, am putea muta si muntii din loc si chiar nimic nu ne-ar fi cu neputinta. (Matei 17,20)

     

    cred ca mai depinde puterea rugaciunii si de starea noastra duhovniceasca si, in special, de smerenie, fiindca pana si rugaciunea vamesului smerit depaseste rugaciunea dreptului. (Luca 18,13)

     

    sfintii pot fi diferiti in functie de harul Duhului Sfant primit de la Dumnezeu, pe masura nevointelor lor, dar pana la urma, sfintenia si gradul ei, depind tot de voia lui Dumnezeu, fiindca fara mila Lui, putem fi cel mult virtuosi, nu sfinti, indiferent de cate fapte bune avem.

     

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către romario1: 8 Ian 2014, 16:38
  •  
    • 392 mesaje
    8 Ian 2014, 17:35
    0 3
    cea mai puternică rugăciune e să marchezi biștari mai mulți.1 milion= 1galben din timpurile alea
  •  
    • 272 mesaje
    14 Ian 2014, 10:42
    4 0
    GEORGE200 said:cea mai puternică rugăciune e să marchezi biștari mai mulți.1 milion= 1galben din timpurile alea

     te iluzionezi ca poti cumpara cu bani multi mila si iertarea lui Dumnezeu!

    cei doi banuti ai vaduvei sarace sunt mai bine primiti de Dumnezeu decat banii multi ai bogatilor, vezi in Evanghelia dupa Marcu la cap. 12, 40-44.

  •  
    • 1 mesaje
    3 Feb 2014, 12:45
    0 0
    vyo_1968 said:Am citit aceasta rugaciune.Prima oara pt. mama care era f bolnava cazuse la pat si acum face toata treaba in casa.A doua oara ma rugasem sa pot progresa in mlm.Si multumesc Bunului Dumnezeu, tutro sfintilo si evei care a postat acesta rugaciune sunt multumita

     cum se nimeste rugaciunea

  •  
    • 2 mesaje
    11 Feb 2014, 10:33
    9 3
    Va trimit o rugaciune cu adevarat miraculoasa:

    "Maica iubita,Sf Fecioara din Juquila

    Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe
    Viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
    Si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna
    Nu ne abandona!
    Maica iubita protejeaza pelerinii
    Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre
    Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
    Si painea care le-a fost luata da-le-o inapoi!
    Fii langa noi toata viata noastra si
    Elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
    Iti multumim Fecioara din Juquila pentru toate favorurile primite. Amin!"
    Apoi de 9 ori se spune " Bucura-te Marie"

    "Bucura-te Marie plina de har, Domnul este cu tine
    Binecuvantata esti tu intre femei
    Si binecuvantat este rodul pantecelui tau Isus
    Sfanta Marie Maica lui Dumnezeu
    Roaga-te pentru noi pacatosii
    Aacum si in ceasul mortii noastre. Amin!"

    Aceasta rugaciune se spune 9 zile la rand, aprinzand o lumanare alba. In a 9-a zi publica rugaciunea sa fie de folos si altora. Pune 3 dorinte- una de bani si 2 imposibile-ele se vor indeplini chiar daca nu iti vine sa crezi. Sa va fie de ajutor!
  •  
    • 2 mesaje
    11 Feb 2014, 10:34
    2 0


    Buna
    dimimeata, va trimit o rugaciune cu
    adevarat miraculoasa:





    "Maica
    iubita,Sf Fecioara din Juquila




    Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe

    Viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul

    Si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a
    luat-o razna

    Nu ne abandona!

    Maica iubita protejeaza pelerinii

    Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre

    Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor

    Si painea care le-a fost luata da-le-o inapoi!

    Fii langa noi toata viata noastra si

    Elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!

    Iti multumim Fecioara din Juquila pentru toate favorurile primite. Amin!"

    Apoi de 9 ori se spune " Bucura-te Marie"




    "Bucura-te Marie plina de har, Domnul este cu tine

    Binecuvantata esti tu intre femei

    Si binecuvantat este rodul pantecelui tau Isus

    Sfanta Marie Maica lui Dumnezeu

    Roaga-te pentru noi pacatosii

    Aacum si in ceasul mortii noastre. Amin!"




    Aceasta rugaciune se spune 9 zile la rand, aprinzand o lumanare alba. In a 9-a
    zi publica rugaciunea sa fie de folos si altora. Pune 3 dorinte- una de bani si
    2 imposibile-ele se vor indeplini chiar daca nu iti vine sa crezi. Sa va fie de
    ajutor!