Fosta lui mă urăște !!!!

  •  
    • 3 mesaje
    7 Aug 2018, 09:21
    0 1
    Hei ... Sper să primesc câteva răspunsuri și sfaruri de la persoane care trec sau au trecut prin așa ceva. De curând am devenit mama vitregă a unei fetițe de 4 anișori. Sunt oarecum speriată să zic așa deoarece nu știu cum să fac față atacurilor mamei naturale. Încă de la început a avut o problemă cu mine și m-a jignit mereu. Anul trecut am avut o perioadă foarte scurtă în care am stat cu fetița ( primul nostru contact ) iar ea a fost foarte veselă și comunicativă. Bineînțeles că la vederea pozelor, mama naturală a început să amenințe și să jignească iar .... Știu că o va influența pe cea mică ( mi-a și zis că va face orice să o întoarcă împotriva mea ) și sincer nu am nici cea mai mică idee despre cum aș putea să mă lupt cu lucrul acesta. Fetița nu locuiește nici cu noi, însă nici cu mama naturală, ci cu bunicii, însă mama ei o vizitează mai fes decât o facem noi ( noi nu putem decât în concedii ... cam de 2 ori pe an ) . Înca este mică și nu înțelege prea bine de ce tati are altă nevastă, însă cum pot să lupt eu cu mama ei naturală ( lucru care mi se pare absurd ) .... a pățit cineva să fie atât de urâtă de fosta soțului încât să-i facă viața grea? Menționez că am încercat să vorbesc cu ea și nu acceptă nimic... nu este deloc de acord ca fata să stea cu mine .... Sfaturi? Păreri? Mulțumesc.
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Aug 2018, 19:37
    0 0
    Iulia009 said:Hei ... Sper să primesc câteva răspunsuri și sfaruri de la persoane care trec sau au trecut prin așa ceva. De curând am devenit mama vitregă a unei fetițe de 4 anișori. Sunt oarecum speriată să zic așa deoarece nu știu cum să fac față atacurilor mamei naturale. Încă de la început a avut o problemă cu mine și m-a jignit mereu. Anul trecut am avut o perioadă foarte scurtă în care am stat cu fetița ( primul nostru contact ) iar ea a fost foarte veselă și comunicativă. Bineînțeles că la vederea pozelor, mama naturală a început să amenințe și să jignească iar .... Știu că o va influența pe cea mică ( mi-a și zis că va face orice să o întoarcă împotriva mea ) și sincer nu am nici cea mai mică idee despre cum aș putea să mă lupt cu lucrul acesta. Fetița nu locuiește nici cu noi, însă nici cu mama naturală, ci cu bunicii, însă mama ei o vizitează mai fes decât o facem noi ( noi nu putem decât în concedii ... cam de 2 ori pe an ) . Înca este mică și nu înțelege prea bine de ce tati are altă nevastă, însă cum pot să lupt eu cu mama ei naturală ( lucru care mi se pare absurd ) .... a pățit cineva să fie atât de urâtă de fosta soțului încât să-i facă viața grea? Menționez că am încercat să vorbesc cu ea și nu acceptă nimic... nu este deloc de acord ca fata să stea cu mine .... Sfaturi? Păreri? Mulțumesc.

     Si tu ce treaba ai? Esti noua nevasta, cu copilul te intelegi, sa te doara la papuci de fosta, tu ai treaba cu sotul si bineinteles cu copilul. E puiul lui si legea ocroteste asta.

    P.s.  nu mai pun la socoteala si psihicul.
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 11 Aug 2018, 19:43
  •  
    • 366 mesaje
    10 Sep 2018, 15:39
    0 0
    Iulia009 said:Hei ... Sper să primesc câteva răspunsuri și sfaruri de la persoane care trec sau au trecut prin așa ceva. De curând am devenit mama vitregă a unei fetițe de 4 anișori. Sunt oarecum speriată să zic așa deoarece nu știu cum să fac față atacurilor mamei naturale. Încă de la început a avut o problemă cu mine și m-a jignit mereu. Anul trecut am avut o perioadă foarte scurtă în care am stat cu fetița ( primul nostru contact ) iar ea a fost foarte veselă și comunicativă. Bineînțeles că la vederea pozelor, mama naturală a început să amenințe și să jignească iar .... Știu că o va influența pe cea mică ( mi-a și zis că va face orice să o întoarcă împotriva mea ) și sincer nu am nici cea mai mică idee despre cum aș putea să mă lupt cu lucrul acesta. Fetița nu locuiește nici cu noi, însă nici cu mama naturală, ci cu bunicii, însă mama ei o vizitează mai fes decât o facem noi ( noi nu putem decât în concedii ... cam de 2 ori pe an ) . Înca este mică și nu înțelege prea bine de ce tati are altă nevastă, însă cum pot să lupt eu cu mama ei naturală ( lucru care mi se pare absurd ) .... a pățit cineva să fie atât de urâtă de fosta soțului încât să-i facă viața grea? Menționez că am încercat să vorbesc cu ea și nu acceptă nimic... nu este deloc de acord ca fata să stea cu mine .... Sfaturi? Păreri? Mulțumesc.

       Ce  credeai ??? ca  o  sa te  iubeasca??