Remediu pentru ten uscat

  •  
    • 2 mesaje
    29 Iul 2018, 22:32
    0 0
    Am descoperit de la Avon noua gama Nutra Effects Miracle Glow. Vreau sa impartasesc cu voi impresiile mele. Pana acum mie mi-au placut, imi dau senzatia ca am pielea mai luminoasa si mai hidratata, e si mult mai moale la atingere. Eu chiar si vara am un ten uscat dar chiar cred ca ma vor ajuta aceste produse. E o gama noua de la ei, eu am incercat uleiul de curatare, uleiul de fata (ei ii zic elixir) si crema de fata (poate fi folosita si ca baza de machiaj) din gama Miracle Glow. Eu zic sa incercati, sunt si accesibile la pret, ceea ce e foarte bine. Va pup!
  •  
    • 15 mesaje
    12 Sep 2018, 13:13
    0 0
    Multumesc!
  •  
    • 84 mesaje
    4 Ian 2019, 12:54
    2 0
    Pentru iarnă, iti recomand crema WIQo CREMA NUTRITIVA SI HIDRATANTA DE FATA pentru ten uscat care face efectiv minuni! Eu am tenul foarte uscat, la modul ca se cojeste pe tot parcursul sezonului rece si am incercat tot felul de creme pana am gasit-o pe aceasta care e solutia salvatoare pentru mine! Este extrem de hranitoare si iti lasa tenul foarte catifelat si luminos. Sunt deja la a 2a cutie si pur si simplu o ador. Eu am cumparat-o de pe produse-frumusete.ro
  •  
    • 64 mesaje
    9 Ian 2019, 13:14
    0 0
    Cremele sunt utile pentru hidratarea pielii. O piele hidratata va fi o piele mai neteda si mai elastica.

  •  
    • 2 mesaje
    14 Apr 2019, 20:01
    0 0
    Bună searaDouă întrebări pentru un nepriceput deplin : cam cât credeți că e bugetul optim pentru tratamentele entru ten ? Și a doua, ce trebuie să facă pentru voi o cremă pentru ten pentru a o încadra la bună-super ?
    Mulțumesc.
  •  
    • 20 mesaje
    23 Mai 2019, 18:08
    0 0
    Buna tuturor, 

    Personal sunt de principiu sa investesc un buget mai maricel in tratamente faciale avansate si eficiente,decat in creme "miraculoase". Sincer n-am observat mare diferenta in ceea ce priveste efectele obtinute in urma folosirii unui produs mai scump (gen crema de la Teoxane Advanced Filler Dry skin) si unul mai ieftin (gen Elmiplant). Singura diferenta pe care am observat-o a fost dupa tratamentul Dermapen cu microace, care mi-a imbunatatit vizibil textura pielii si mi-a hidratat-o si hranit-o in profunzime cu vitamine si n-am mai simtit ca ma strange pielea (indiferent ce crema hidratanta aplic, la cateva ore, simt pielea deshidratat de parca ma strange) . Deci va recomand sa incercati macar o sedinta, si veti simti o schimbare a tenului.
  •  
    • 20 mesaje
    24 Mai 2019, 13:37
    0 0

    Buna tuturor, 

    Personal sunt de principiu sa investesc un buget mai maricel in tratamente faciale avansate si eficiente,decat in creme "miraculoase". Sincer n-am observat mare diferenta in ceea ce priveste efectele obtinute in urma folosirii unui produs mai scump (gen crema de la Teoxane Advanced Filler Dry skin) si unul mai ieftin (gen Elmiplant). Singura diferenta pe care am observat-o a fost dupa tratamentul Dermapen cu microace, care mi-a imbunatatit vizibil textura pielii si mi-a hidratat-o si hranit-o in profunzime cu vitamine si n-am mai simtit ca ma strange pielea (indiferent ce crema hidratanta aplic, la cateva ore, simt pielea deshidratat de parca ma strange) . Deci va recomand sa incercati macar o sedinta, si veti simti o schimbare a tenului.