Am luat escapelle si nu știu daca sunt însărcinată

  •  
    • 1 mesaje
    29 Iul 2018, 09:56
    0 0
    Am si eu o problema. Pe 5 iunie am avut raport neprotejal. El nu a ejaculat in mine, dar mi a fost frica si am luat escapelle la 18 ore după. După 4 zile mi a venit acea menstruație falsa care mi a ținut 7 zile (cum de obicei imi tine menstruația). Ultima zi de menstruație a fost pe 24 mai (înainte sa iau pastila). Nu am ciclul reglat. Însă acum cateva zile, am avut o scurgere maronie de o zi jumătate. Si am dureri bruște in jurul abdomenului. E posibil sa fiu însărcinată?
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Iul 2018, 23:32
    0 0
    Frank1 said:Am si eu o problema. Pe 5 iunie am avut raport neprotejal. El nu a ejaculat in mine, dar mi a fost frica si am luat escapelle la 18 ore după. După 4 zile mi a venit acea menstruație falsa care mi a ținut 7 zile (cum de obicei imi tine menstruația). Ultima zi de menstruație a fost pe 24 mai (înainte sa iau pastila). Nu am ciclul reglat. Însă acum cateva zile, am avut o scurgere maronie de o zi jumătate. Si am dureri bruște in jurul abdomenului. E posibil sa fiu însărcinată?

     Sarcina nu doare, decat atunci cand este vreo problema gen placenta previa sau extrauterina.
    Poti face un test de sarcina, exista in farmacii.