Mare grijă ce cumpărați din Benvenuti

  •  
    • 1 mesaje
    4 Iul 2018, 13:00
    0 0
    Aș dori să vă atrag atenția să nu cumpărați produse online din Benvenuti, mai ales din modele care nu se găsesc în magazine: eu am cumpărat online (că trăiesc într-o altă țară dar am fost client fidel până acum) o pereche de pantofi Enzo Bertini, nr. 37. Că 36-37 port de obicei și am deja o grămadă de pantofi cumpărați de la ei. Până acuma eram mulțumită, n-am pățit nimic revoltător, dar de data asta nici nu mi-a intrat piciorul în ei când am vrut să le probez. Când am fost acasă le-am dus într-un magazin și le-am arătat vânzătoarelor, care erau foarte amabile, au vrut să-mi schimbe însă nu aveau pe stoc din modelul respectiv, mi-au spus că probabil e model nou și m-au sfătuit să le returnez liniștită că se vede că n-au fost purtați. Le-am returnat (pe cost propriu din Austria că nu lucrează cu firme de curierat la nivel internațional în secolul 21, mă rog...) și mi-au răspuns că din păcate pantofii au fost purtați, le-am răspuns că nici nu mi-a intrat piciorul când am vrut să probez, s-a văzut clar că erau prea mici un 37, am încercat să le sun timp de o săptămână, nu mi-au răspuns nici la telefon nici la e-mail, și mi-au trimis înapoi fără a mă anunța o pereche de pantofi într-adevăr deteriorați... Mare atenție cum comandați online de la ei că numerele nu corespund realității, modelele care nu sunt expuse în magazine îs suspecte din prima sau veți trezi cu niște pantofi deteriorate fără a putea dovedi că așa le-ați primit. În Italia Benvenuti e o firmă cu renume, te-ai aștepta la produse de calitate de la ei, păcat de atitudinea personalului din România.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iul 2018, 14:52
    0 0
    Eu cumpar frecvent de la ei dar nu am avut nici o problema dar merg in magazin si probez, online nu am incercat inca de la ei, dar multumim ca ne-ai avertizat.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iul 2018, 14:52
    0 0
    Eu cumpar frecvent de la ei dar nu am avut nici o problema dar merg in magazin si probez, online nu am incercat inca de la ei, dar multumim ca ne-ai avertizat.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iul 2018, 14:53
    0 0
    Trebuia initial sa le faci o poza si sa le trimiti pe mail asa aveai dovada ca nu sunt deteriorati si ca doar este o problema de marime.