Probleme la 19

  •  
    • 2 mesaje
    24 Iun 2018, 01:32
    0 0
    Heii, in urma cu 2 ani am intrat intr-o relație cu un tip pentru a-l face pe prietenul lui gelos (care la vremea aia era cu o fata, însă noi doi mai fuseserăm împreuna și ambitia mea îl voia înapoi, dar mi-a trecut repede când l-am cunoscut pe “actualul”). Am “prins rădăcini” lângă tipul asta, dar problemele au început sa apăra între noi. Ideea este ca mintea îmi spune sa renunț la el pentru ca niciodată nu ne înțelegem, îmi vorbește urat și simt ca ma folosește doar pentru sex, dar sentimentele mele îmi spun altceva cum ar fii ca as putea sa schimb ceva in relația noastră. Am încercat mai multe abordări pentru a face relația sa meargă (din perspectiva mea), dar toate abordările m-au transformat intr-o persoana pe care o detest și abia mi-am dat seama de lucrul asta. Am 19 ani și sentimentele mele sunt intr-o explozie minunata, doar ca sunt conștientă de diferențele dintre noi doi și gândesc chiar dacă sunt îndrăgostită. Lângă el simt ca sunt neîmplinita pentru ca el a stagnat la un anumit nivel si din punct de vedere educațional, dar și sentimental de la ultima lui relație, iar eu am aspirații mult mai înalte decât el. Ma simt super rușinată sa scriu despre problema asta și e foarte aiurea pentru ca nu am mai recunoscut nimănui. Nu știu ce sa fac, nu mi-e frica de “singurătate”, doar ca mintea îmi spune ceva, iar sufletul altceva și as dori sa știu și părerile dumneavoastre de femei mature și cu experiența in relații.
  •  
    • 735 mesaje
    24 Iun 2018, 20:35
    0 0
    Daca nu ti-e frica de singuratae, si intre noi fie vorba esti foarte tanara si ai timp berechet, da-i viteza. Fara respect nu se poate construi NIMIC. Iar badaranii nu se schimba niciodata.
  •  
    • 2 mesaje
    24 Iun 2018, 21:09
    0 0
    matzoanca said:Daca nu ti-e frica de singuratae, si intre noi fie vorba esti foarte tanara si ai timp berechet, da-i viteza. Fara respect nu se poate construi NIMIC. Iar badaranii nu se schimba niciodata.

     

    Mulțumescccc ❤️
  •  
    • 735 mesaje
    24 Iun 2018, 21:31
    0 0
    Cu placere.
  •  
    • 366 mesaje
    25 Iun 2018, 08:20
    0 2
    Next level , si nu te uita in urma!
    Cam repede I ai picat la asternut!, sau aveai mancarimi??
  •  
    • 2 mesaje
    29 Iun 2018, 11:35
    0 0
    Poti discuta cu el si sa rezolvati asta daca exista dorinta de ambele parti. Nu direct "dai viteza ca sunt multi" . Decat sa experimentezi tu inca 100 pana gasesti unul bun cum ai spus si tu ca este/era mai bine aveti o discutie matura. Mai tarziu s-ar putea sa regreti decizia luata din sfaturile generatiei "experiment" . Ce ai de pierdut daca ii acorzi o sansa? eventual o luna,doua "pierdute" in plus cu el care oricum nu ar fi contat asa mult in gasirea altui baiat serios. Dar daca te desparti de el? Poate te vei gandi cu timpul ca ai renuntat prea usor,ca ar mai fi existat solutii. Nu merita sa nu incerci. Daca vrei putem discuta si despre relatia mea recent incheiata,cum au decurs lucrurile,iubita mea care m-a lasat cred ca mai mult sau mai putin gandea ca tine. O sa iti spun povestea daca vrei.
  •  
    • 742 mesaje
    30 Iun 2018, 01:21
    0 0
    Cris..așa da !