Cat afecteaza exemplele negative educatia copilului?

  •  
    • 5 mesaje
    20 Mai 2018, 14:57
    0 0
    Buna ziua! Eu si viitorul meu sot suntem impreuna de mai bine de 8 ani,avem un copil,locuim in Spania cu socrii,iar eu nu vreau sa mai locuim cu ei.Parerea mea e ca educatia copilului e afectata datorita lor(am discutat cu ei,dar continua sa se comporte la fel).Sunt o serie de tabieturi care consider ca imi afecteaza copilul: -fumeaza in bucatarie,cu geamul deschis,dar copilul de multe ori vrea sa stea cu ei... -imi alinta copilul prea tare si nu ma pot intelege cu copilul -ei insisi,fac fite la mancare...si copilul face la fel(iar eu nu sunt de acord cu asta,mi se pare exagerat) -etc Eu nu as vrea sa mai locuim cu ei.Ma simt straina in casa mea,iar relatia de cuplu nu merge de cand au venit ei.As vrea sa plece ei in tara,dar acolo nu au niciun venit...soacra si-a lasat locul de munca pe motiv ca nu se simte bine(chiar are niste probleme de sanatate,dar nu grave),iar socrul...de cand l-am cunoscut pe viitorul meu sot nu a muncit mai mult de 1 an(si asta adunat). Eu am vorbit cu sotul,iar el considera ca ne e mai bine cu ei(mereu spune ca va vorbi cu parintii lui,dar degeaba vorbeste;pe zi ce trece nu ma mai inteleg cu copilul),mai ales ca acum sunt insarcinata. Astept sfaturi!
  •  
    • 366 mesaje
    25 Mai 2018, 13:05
    0 0
    Maria0123 said:Buna ziua! Eu si viitorul meu sot suntem impreuna de mai bine de 8 ani,avem un copil,locuim in Spania cu socrii,iar eu nu vreau sa mai locuim cu ei.Parerea mea e ca educatia copilului e afectata datorita lor(am discutat cu ei,dar continua sa se comporte la fel).Sunt o serie de tabieturi care consider ca imi afecteaza copilul: -fumeaza in bucatarie,cu geamul deschis,dar copilul de multe ori vrea sa stea cu ei... -imi alinta copilul prea tare si nu ma pot intelege cu copilul -ei insisi,fac fite la mancare...si copilul face la fel(iar eu nu sunt de acord cu asta,mi se pare exagerat) -etc Eu nu as vrea sa mai locuim cu ei.Ma simt straina in casa mea,iar relatia de cuplu nu merge de cand au venit ei.As vrea sa plece ei in tara,dar acolo nu au niciun venit...soacra si-a lasat locul de munca pe motiv ca nu se simte bine(chiar are niste probleme de sanatate,dar nu grave),iar socrul...de cand l-am cunoscut pe viitorul meu sot nu a muncit mai mult de 1 an(si asta adunat). Eu am vorbit cu sotul,iar el considera ca ne e mai bine cu ei(mereu spune ca va vorbi cu parintii lui,dar degeaba vorbeste;pe zi ce trece nu ma mai inteleg cu copilul),mai ales ca acum sunt insarcinata. Astept sfaturi!

      In general , se spune ca nu ar trebui sa avem prejudecati legate de parintii alesului , avand in vedere ca in principiu nu traim cu ei!

    Din pacate realitatea ne contrazice , si sunt foarte putini/putine cele care se pot rupe de cordonul ombilicat definitiv , ceea ce ne duce cu gandul ca atunici cand facem pasul cel mare , sa aruncam un ochi si spre viitorii socri!

    In rest numai de bine!

  •  
    • 1890 mesaje
    26 Mai 2018, 10:01
    0 0
    omulcumartoaga said:

    , sa aruncam un ochi si spre viitorii socri!

     Hm, discutabil!

  •  
    • 366 mesaje
    29 Mai 2018, 10:04
    0 0
    scorpion112 said:
    omulcumartoaga said:

    , sa aruncam un ochi si spre viitorii socri!

     Hm, discutabil!

     Orice  e  discutabil , dar  poate  fi  un  indiciu!

     

  •  
    • 12208 mesaje
    29 Mai 2018, 10:49
    0 0
    Desi lucrurile sunt incurcate tu mai faci un copil , cata minte ai soro ??
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2018, 16:14
    0 0
    Maria0123 said:Buna ziua! Eu si viitorul meu sot suntem impreuna de mai bine de 8 ani,avem un copil,locuim in Spania cu socrii,iar eu nu vreau sa mai locuim cu ei.Parerea mea e ca educatia copilului e afectata datorita lor(am discutat cu ei,dar continua sa se comporte la fel).Sunt o serie de tabieturi care consider ca imi afecteaza copilul: -fumeaza in bucatarie,cu geamul deschis,dar copilul de multe ori vrea sa stea cu ei... -imi alinta copilul prea tare si nu ma pot intelege cu copilul -ei insisi,fac fite la mancare...si copilul face la fel(iar eu nu sunt de acord cu asta,mi se pare exagerat) -etc Eu nu as vrea sa mai locuim cu ei.Ma simt straina in casa mea,iar relatia de cuplu nu merge de cand au venit ei.As vrea sa plece ei in tara,dar acolo nu au niciun venit...soacra si-a lasat locul de munca pe motiv ca nu se simte bine(chiar are niste probleme de sanatate,dar nu grave),iar socrul...de cand l-am cunoscut pe viitorul meu sot nu a muncit mai mult de 1 an(si asta adunat). Eu am vorbit cu sotul,iar el considera ca ne e mai bine cu ei(mereu spune ca va vorbi cu parintii lui,dar degeaba vorbeste;pe zi ce trece nu ma mai inteleg cu copilul),mai ales ca acum sunt insarcinata. Astept sfaturi!

     Prea mult! Fata, ala e prost daca te mai ia de nevasta! I-ai dat-o moca atatia ani sa fii sanatoasa! Prost o fi?